Geplaatst op: 11-12-2025
Auteur: Marc Gerlings

Recreatie Verkiezingen 2025 voor Eugénie Touwen, Nienke Knuppe en Beerze Bulten

Recreatie Verkiezingen 2025 voor Eugénie Touwen, Nienke Knuppe en Beerze Bulten
Nienke Knuppe, Beste Praktijkopleider 2025. Foto: Sociale Partners Recreatie
De winnaars van de Recreatie Verkiezingen 2025 zijn bekend. Tijdens de Dag van de Recreatie werden op 10 december de prijzen uitgereikt aan Eugénie Touwen (Medewerker van het Jaar), Nienke Knuppe (Beste Praktijkopleider) en Beerze Bulten (Beste Leerbedrijf).

Ruim 150 professionals uit de recreatiesector waren aanwezig om deze bijzondere mensen en organisaties te eren die het verschil maken in gastvrijheid, begeleiding én opleiding.

De winnaars werden gekozen door een onafhankelijke jury bestaande uit experts uit de recreatie- en onderwijssector: Peter van Binsbergen (De Rooi Pannen), Aafke Snip (SBB), Petra Alkema (Hof van Saksen), Herbert van Oord (HISWA-RECRON) en Johan Bijlsma (De Horecabond).

Eugénie Touwen: inclusie en maatwerk op de werkvloer

Eugénie Touwen, housekeeping support-medewerker bij Center Parcs De Huttenheugte, is uitgeroepen tot Medewerker van het Jaar. De jury roemt haar bijzondere inzet voor collega's met een afstand tot de arbeidsmarkt. "Eugénie organiseert passende werkplekken, biedt maatwerk waar nodig en zorgt voor een veilige, inclusieve omgeving," aldus de jury. Dankzij haar aanpak kunnen medewerkers inmiddels zelfstandig diverse taken uitvoeren. Ze betrekt zelfs mensen uit de dagbesteding actief bij het park en versterkt zo de verbinding op de werkvloer.

Nienke Knuppe: de praktijkopleider die stagiairs laat groeien

Nienke Knuppe ontvangt de titel Beste Praktijkopleider. Zij onderscheidt zich door haar gestructureerde aanpak, duidelijke leerdoelen en oprechte aandacht voor iedere stagiair. "Nienke biedt begeleiding op maat en weet stagiairs stap voor stap te laten groeien, terwijl zij altijd een veilige en open leeromgeving creëert," stelt de jury. Met haar persoonlijke betrokkenheid en het motto "Samen zijn wij één", dat in het DNA zit van Beerze Bulten, laat ze zien wat een sterke praktijkopleider kenmerkt.

Beerze Bulten: waar leren vanzelfsprekend is

Beerze Bulten is verkozen tot Beste Leerbedrijf. De organisatie laat zien wat een sterk leerbedrijf kenmerkt: leren en ontwikkelen zijn er vanzelfsprekend onderdeel van het dagelijks werk. Medewerkers en stagiairs worden warm ontvangen, zorgvuldig ingewerkt en groeien stap voor stap in hun rol. "Beerze Bulten biedt een veilig en plezierig leerklimaat waar experimenteren en fouten maken onderdeel zijn van het proces," aldus de jury. De intensieve samenwerking met onderwijsinstellingen, met gastlessen en bedrijfsbezoeken, draagt bij aan de opleiding van nieuw talent in de sector.

Naast de winnaars bereikten ook andere organisaties en medewerkers de finale. Bij Beste Leerbedrijf waren dit Resort Arcen en Parc Sandur, beide organisaties die laten zien hoe belangrijk leren en ontwikkeling zijn in de recreatiesector. In de categorie Medewerker van het Jaar maakten Nick Blijenberg (EuroParcs) en Richard Hostermans (CenterParcs het Meerdal) indruk met hun betrokkenheid, creativiteit en positieve bijdrage aan hun teams. Julia van der Haar (Rabbit Hill) behoorde tot de finalisten voor Beste Praktijkopleider en werd geroemd voor haar enthousiasme, benaderbare stijl en de veilige leeromgeving die zij creëert voor stagiaires. Alle finalisten tonen met hun nominatie aan hoe waardevol hun inzet is voor de sector.

De verkiezingen zijn bedoeld voor organisaties en medewerkers die vallen onder het Sociaal Fonds Recreatie. De Recreatie Verkiezingen worden georganiseerd door kikk recreatie, HISWA-RECRON, de Horecabond en CNV.
Trefwoorden: recreatie, vakantiepark, management, medewerker, leerbedrijf

CELTH



||| Nieuws |||

05/09/26
Polarsteps reactie op Follow The Money: géén datalek
Follow The Money heeft na een tip manden lang inzicht verworven in profielen van gebruikers van reis...
04/09/26
ANWB wordt partner Van Gogh Nationaal Park
De ANWB zet een volgende stap in haar inzet voor sterke en toegankelijke natuur- en recreatiegebieden. Naast de jarenlange samenwerking met het Samenwerkingsverband Nationale Parken gaat ANWB ook een partnerschap aan met het Van Gogh Nationaal Park.
04/09/26
Goed werkgeverschap in de vrijetijdssector: de rol van een WIA-verzekering
Ben je ondernemer in de vrijetijdssector? Dan weet je waarschijnlijk maar al te goed hoe lastig het is om personeel te vinden én te behouden. Goede arbeidsvoorwaarden kunnen daarbij een groot verschil maken. Denk aan een passend salaris, voldoende vakantiedagen, opleidingsmogelijkheden en een goede pensioenregeling.
03/09/26
Venlo wint Red Dot Award voor nieuwe merkidentiteit
Het nieuwe merk van Venlo, in december 2025 gelanceerd, heeft een Red Dot Award gewonnen. De internationale vakjury van de Red Dot Award kende de prijs toe aan het beeldmerk en de visuele huisstijl van Venlo.
03/09/26
Exclusief voor leden
Toverland grootste Halloween experience van Europa?
Toverland claimt de grootste Halloween experience te zijn in Europa in 2026. Het bedrijf sluit het zomerseizoen af maar is al bezig met de voorbereidingen op de herfst met de Halloween periode. The Maze wordt de nieuwe Halloween attractie.
03/09/26
Exclusief voor leden
Online groothandel Compliment.nl wordt Foods & Goods
Online groothandel groeit 30 procent en gaat verder als Foods & Goods, met de ambitie om binnen vijf jaar dé online groothandel voor zakelijke klanten te worden.
03/09/26
Exclusief voor leden
Versoepeling EU-ETS: Fors meer uitstoot, nauwelijks lagere energiekosten
De voorgestelde versoepelingen van de Europese Commissie aan het EU-emissiehandelssysteem (EU-ETS) kunnen tot 2050 leiden tot 33 procent meer CO?-uitstoot in de energie-intensieve industrie, elektriciteitsproductie, scheepvaart en luchtvaart, zo blijkt uit een analyse van het Centraal Planbureau (CPB) en het Planbureau voor de Leefomgeving (PBL).
01/09/26
BUas-studenten onderzoeken klimaatrisico's in Montenegro van binnenuit
Studenten van de Bachelor of Science Tourism (Breda University of Applied Sciences en Wageningen University & Research) hebben in Montenegro veldonderzoek gedaan naar de gevolgen van klimaatverandering voor het toerisme, en troffen een land in verandering aan. Het onderzoek maakt deel uit van Destination RiskScan, een initiatief van CELTH.

||| Agenda |||

07/09/26 t/m 09-09-26
07/09/26 t/m 09-09-26: Wadnext conference
From 7 to 9 September 2026, WadNext Conference brings together policymakers, destinations,...
14/09/26
14/09/26 t/m 14-09-26: Perspectief 2040: validatiewebinar
Perspectief 2040 krijgt steeds meer vorm. Maar voordat we de volgende stap zetten, wil NBTC toetsen ...
18/09/26
18/09/26 t/m 18-09-26: Kennisdag Waterlinies
Deze nazomer organiseren de Alliantie Zuiderwaterlinie, de Vereniging Nederlandse Vestingsteden, de ...
21/09/26 t/m 23-09-26
21/09/26 t/m 23-09-26: Gastvrij Rotterdam
Gastvrij Rotterdam is dé horeca vakbeurs voor ambitieuze horecaprofessionals in Rotterdam Aho...
22/09/26
22/09/26 t/m 22-09-26: TravDay
TravDay 22 september in De Rijtuigenloods in Amersfoort.Na een geweldige 10e editie in het voorjaar,...