Cultuur·ArtikelUit R&T nr. 04 • Jaar 2022

Camping Zuidduinen stimuleert fietstoerisme met Rondje Katwijk

Fietsen, kunst en herkenbaarheid bij campinggasten

Op 23 juli is de Reuzenbol ‘Rondje Katwijk’ onthuld bij strandcamping Zuidduinen in Katwijk. Eigenaar van de camping Rozemarijn Dees en kunstenares van de bol Mariska de Kok hebben een grotere band met elkaar.

Marc Gerlings · 06 dec 2022 · 3 min lezen Printen
Rozemarijn Dees (l) en kunstenares Mariska de Korte naast de kunstzinnige bol van Rondje Katwijk.
Rozemarijn Dees (l) en kunstenares Mariska de Korte naast de kunstzinnige bol van Rondje Katwijk.

Met deze onthulling staan er nu 34 Reuzenbollen in de Bollenstreek. De Reuzenbol werd onthuld door campingeigenaar en sponsor van de bol, Rozemarijn Dees samen met de kunstenares Mariska de Kok. Omdat alle bollen samen een fietsroute vormen heeft Mariska speciaal gekozen voor het vervoer op 2 wielen, in dit geval een fietser en een brommer. Op de Boulevard in Katwijk, waar Mariska woont, zijn heel veel reizigers te zien. Deze mensen met hun verhaal zonder woorden, zijn haar inspiratiebron. Zij heeft hen gecombineerd met een kenmerkend symbool en gebouw van Katwijk aan Zee, de vuurtoren. Deze Reuzenbol is de 2e bol in de gemeente Katwijk en de 60e bol, die geadopteerd is. Rozemarijn Dees (eigenaar strandcamping Zuidduinen): "We wilden graag een bol adopteren en toen we in de galerie in Lisse kwamen om een bol uit te zoeken, zagen wij de bol van Mariska de Kok staan. Het was voor ons direct duidelijk, dat we die op onze camping wilden hebben. We verkopen in onze winkel al kunstkaarten van Mariska en hebben deze ook in onze huisjes hangen. Deze bol is een echte aanvulling daarop.” De Reuzenbol staat op campingplaats nr. 130, langs het fietspad wat door de duinen van Katwijk naar Wassenaar loopt, dus is zichtbaar voor iedereen, die daar langs fietst. Dit pad is een bekend onderdeel voor fanatieke fietstoeristen. Het is onderdeel van LF Kustroute. De campinggast die zijn tent op plek 130 mag opzetten heeft meteen altijd kunst op zijn plek.

De Reuzenbollen zijn onderdeel van het project ‘Giant Tulip Bulbs’ van de Gildemeesters Bollenstreek. De (tulpen)bollen zijn 1.85 meter hoog en hebben een omtrek van 6 meter. De Reuzenbollen worden geadopteerd door stichtingen, bedrijven, gemeenten en anderen uit het hele gebied, die de Bollenstreek een warm hart toedragen. Elke bol wordt beschilderd door een kunstenaar uit de regio.

Onderdeel van 125 kilometer fietsplezier

Van Leiden tot aan Haarlem worden zo’n 80 bollen geplaatst. De verhalen achter deze bollen en de kunstwerken zelf zijn straks een mooie nieuwe toeristische attractie voor de streek. Alle bollen samen vormen een fietsroute van uiteindelijk 125 kilometer. Folders over de fietsroute zijn af te halen bij Museum de Zwarte Tulp in Lisse. Je kunt de route ook bekijken op de website: www.gildemeestersbollenstreek.nl/fietsroute. Rozemarijn Dees vroegen we naar het effect van de route. "Ik weet niet of het specifiek meer fietsers naar onze camping zal trekken, maar de 125 kilometer lange route die straks wordt gevormd door de 80 bollen die in de Bollenstreek worden geplaatst, zullen deze omgeving zeker aantrekkelijker maken voor een fietsvakantie.”

Cover R&T nr. 04 • Jaar 2022

Artikelen