Hoge boetes voor inzet vreemdelingen bij GP Zandvoort
Een uitzendbureau uit Rotterdam heeft vorig jaar tijdens de Dutch Grand Prix in Zandvoort 60 vreemdelingen aan het werk gezet. Het uitzendbureau overtrad hiermee de Wet arbeid vreemdelingen (Wav) en krijgt een boete van 427.500 euro opgelegd. Ook bij detachering van mensen bij dit evenement (305.000 bezoekers) zijn fouten gemaakt
De vreemdelingen werkten als afwasser en keukenhulp of verrichtten andere werkzaamheden in de horeca en catering tijdens het autosportevenement. De personen komen voornamelijk uit Colombia en hadden geen tewerkstellingsvergunning.
Naast het uitzendbureau krijgt ook het inlenende bedrijf een boete voor het inzetten van de 60 vreemdelingen; namelijk 405.000 euro. De inlener krijgt de boete omdat zij de identiteit niet hebben gecontroleerd en ook zij de vreemdelingen zonder tewerkstellingsvergunning hebben laten werken. Lees verder >>>
Dit artikel is exclusief voor leden van het NRIT Media Vrijetijdsplatform. Het complete artikel lezen? Log dan in of word lid.
Trefwoorden: Grand Prix, evenement, arbeid, inspectie
|
|
26/08/26
Vanaf de meivakantie in 2027 is het weer mogelijk om vanaf Airport Weeze dagelijks rechtstreeks naar de Turkse Rivièra te vliegen met SunExpress Airlines.
|
26/08/26
De wereldkampioenschappen atletiek voor masters komen in 2028 naar Nederland, naar Breda, Etten-Leur en Oosterhout. Tijdens de General Assembly van World Masters Athletics (WMA) in Daegu (Zuid?Korea) is het evenement officieel toegekend aan de Nederlandse kandidatuur.
|
26/08/26
De regio Salland en onderdeel van dmo MarketigOost krijgt een vernieuwde huisstijl en een aangescherpt merkverhaal. Samen met de gemeenten Raalte, Olst-Wijhe, Deventer en Hellendoorn werkte MarketingOost de afgelopen periode aan een frisse uitstraling die past bij Salland van nu.
|
24/08/26
De luchtvaartmaatschappij Transavia beschikt sinds kort over een volledig operationele, lokale crewbase op Brussels Airport. Daarmee investeert Transavia verder in de groeiende Belgische markt.
|
24/08/26
Een campingeigenaar die naar de leverancier rijdt voor onderhoudsmateriaal. Een tourgids die een nieuwe route verkent in een gebied dat nauwelijks met het openbaar vervoer te bereiken is. Een eventorganisator die materiaal vervoert naar een locatie net buiten de bebouwde kom. In de leisure- en toerismesector hoort de auto vaak bij het bedrijf zelf. Toch kiezen steeds meer kleine ondernemers en zzp'ers in deze sector ervoor om die auto niet meer te kopen, maar te leasen.
|
24/08/26
Met de Stimuleringsregeling leren en ontwikkelen in mkb-ondernemingen (SLIM-regeling) wil het kabinet leren en ontwikkelen in het mkb vanzelfsprekend maken
|
24/08/26
Bezoekers van de Efteling kunnen binnenkort gebruikmaken van een bijzondere pendeldienst. Een zelfrijdende bus brengt bezoekers van en naar de verschillende verblijfsaccommodaties bij het attractiepark.
|
20/08/26
67% van alle jongeren onder de 18 jaar lukt het om alcohol te kopen. Dat blijkt uit onderzoek in opdracht van het Ministerie van VWS uit 2024. Zorgelijk, zeker nu de NIX18-campagne al bijna tien jaar loopt. Voor recreatieondernemers – van vakantiepark en camping tot attractie en leisure venue – is dit een direct aandachtspunt: vrijwel elk bedrijf in de sector schenkt of verkoopt alcohol, en de wet maakt geen uitzondering voor de recreatieomgeving.
|
|
03/09/26
Het Openbare Ruimte Congres heeft het thema Ruimte in de drukte. Een actueler onderwerp is nauwelijk...
|
07/09/26 t/m 09-09-26
From 7 to 9 September 2026, WadNext Conference brings together policymakers, destinations,...
|
14/09/26
Perspectief 2040 krijgt steeds meer vorm. Maar voordat we de volgende stap zetten, wil NBTC toetsen ...
|
18/09/26
Deze nazomer organiseren de Alliantie Zuiderwaterlinie, de Vereniging Nederlandse Vestingsteden, de ...
|
21/09/26 t/m 23-09-26
Gastvrij Rotterdam is dé horeca vakbeurs voor ambitieuze horecaprofessionals in Rotterdam Aho...
|
|