Onderzoek·ArtikelUit VTS Jaar 2017

Vakantie tijdens een recessie en een periode van herstel

Consumenten hebben de laatste 10 jaar perioden van economische recessie en expansie meegemaakt. Dit doet de vraag rijzen naar wat de bezuinigingsprioriteiten van de consument met betrekking tot vakanties tijdens een recessie zijn en wat zijn uitgavenprioriteiten zijn in een periode van herstel?

Fred Bronner & Robert de Hoog · 05 jul 2017 · 1 min lezen Printen
Bron: Shutterstock
Bron: Shutterstock

In dit onderzoek zijn naast drie typen vakanties (zomervakantie, korte tussendoorvakanties en dagtrips vanuit huis) 10 andere producten of diensten onderzocht. De centrale vraag is hoe vakanties en de andere producten op basis van bezuinigings- en uitgavenprioriteiten kunnen worden ingedeeld in een aantal categorieën.

Uit de resultaten blijkt dat deze producten niet alleen als noodzakelijke of luxe goederen zijn te classificeren, maar dat er vier typen goederen zijn. De drie typen vakanties vallen in twee van deze vier categorieën die aangeven dat de zomervakantie opmerkelijk crisisbestendig is: eerder een noodzakelijk dan een luxe goed. De kortere vakanties gedragen zich meer als een luxe goed. Gevolgen hiervan voor marketingstrategieën worden geschetst, zoals meer merkoverstijgende reclame.

Cover VTS Jaar 2017

Artikelen