Geplaatst op: 12-11-2025

Drie weken veel minder treinen naar Schiphol

Drie weken veel minder treinen naar Schiphol
Van 15 november tot en met 7 december voert ProRail groot onderhoud uit aan het spoor op en rond station Schiphol Airport. Hierdoor zijn maar drie van de zes sporen beschikbaar. Op 29 en 30 november is dit ook van invloed op de HSL.

Dit heeft grote gevolgen voor het treinverkeer en leidt tot extra drukte op de perrons op de stations Schiphol Airport en Amsterdam Zuid en in de treinen, alsmede op de omreisroutes. Ook tussen Amsterdam Centraal en Schiphol Airport rijden minder treinen. NS heeft de dienstregeling aangepast. Reizigers wordt geadviseerd voor hun reis de reisplanner te checken en rekening te houden met grote drukte en extra reistijd.

Fase 2: 29 – 30 november van de werkzaamheden heeft de meeste impact: Dit weekend is er zeer beperkt treinverkeer van en naar Schiphol Airport. Tussen Schiphol Airport en Amsterdam Centraal en Amsterdam Zuid en Schiphol Airport kan maar in 1 richting met de trein gereisd worden. Reizigers tussen Amsterdam Centraal en Schiphol Airport kunnen omreizen of gebruikmaken van metro 52 naar Amsterdam Zuid. Het NS-vervoerbewijs is geldig in de metro tussen Amsterdam Centraal en Amsterdam Zuid. Daarnaast rijden er minder treinen tussen de luchthaven en Leiden Centraal en van en naar Rotterdam via de HSL.
Trefwoorden: trein, Schiphol, HSL

Gerelateerde berichten:

  • Geen gerelateerde berichten.
  • CELTH



    ||| Nieuws |||

    09/12/25
    Activatie Vakantiebeurs op Utrecht CS
    Van vandaag tot en met 13 december brengt Koninklijke Jaarbeurs, organisator van Vakantiebeurs, een unieke activatie naar Utrecht Centraal Station: het Vakantiebeurs Café.
    09/12/25
    HISWA-RECRON in hoger beroep voor onuitvoerbaar beleid emissieloos varen
    Twee brancheorganisaties HISWA-RECRON en Watersportverbond gaan in hoger beroep bij de Raad van Stat...
    09/12/25
    Exclusief voor leden
    AI kan veel meer uit klantinteractie halen
    Hoe haalt AI de verborgen waarde uit klantenservice-interacties? Die vraag staat centraal in het promotieonderzoek van Bea Waelbers. Haar onderzoek laat zien dat klantenservicegesprekken veel meer informatie bevatten dan organisaties momenteel benutten, en dat AI kan helpen om die verborgen lagen zichtbaar te maken.
    09/12/25
    Exclusief voor leden
    Nederlands bureau transformeert vaste tentoonstelling Haus der Geschichte
    Vandaag opent het Haus der Geschichte in het Duitse Bonn zijn volledig vernieuwde vaste tentoonstelling, ontworpen door het Amsterdamse ontwerpbureau Kossmanndejong. Aan de hand van meer dan 4500 objecten word je in deze tentoonstelling meegenomen door de recente geschiedenis van Duitsland.
    08/12/25
    Exclusief voor leden
    Culinaire ervaringen naar hoger plan met Epicurean Enrichment Studio
    Regent Seven Seas Cruises® tilt de culinaire ervaring in 2026 naar een hoger niveau met de lancering van Epicurean Enrichment Studio. Dit zijn culinaire studio’s aan boord van Seven Seas Mariner® en Seven Seas Voyager®. Bekijk de 5 stappen die Regent zet om deze beleving te realiseren.
    08/12/25
    Exclusief voor leden
    Ketel One wint een World Travel Award
    Op 6 december werd weer de lange lijst bekend van de winnaars van de World Travel Awards. Distilleerderij Nolet won een award voor de categorie Vodka Distillery Tour. Het Renaissance Amsterdam Hotel kreeg een Europese award.
    08/12/25
    Exclusief voor leden
    WUR en Natuurhuisje herstellen snelwegen Limburgse natuur
    Wageningen Universiteit en boekingssite Natuurhuisje helpen oude hellingranden, de graften, in het Limburgs Geuldal nieuw leven in te blazen. Deze natuurstroken zijn van groot belang voor wilde bijen, bloemen en vele andere soorten. De video legt helemaal uit waarom die smalle graften veel doen voor de natuur.
    05/12/25
    Exclusief voor leden
    Vaak problematische schuldenlast bij recreatie maar horeca heeft het zwaarder
    Bijna 7 procent van de bedrijven beoordeelt in november 2025 de eigen schulden als problematisch, nagenoeg evenveel als een jaar eerder. Maar in sport, cultuur en recreatie ligt dat percentage op 11,6% blijkt uit data van CBS. Echt zwaar heeft de horeca, met 20%.

    ||| Agenda |||

    07/01/26 t/m 08-01-26
    07/01/26 t/m 08-01-26: Travel Trade Days 2026
    De Travel Trade Days zijn kennis- en netwerkdagen voor de professionele reisbranche in de Benelux. G...
    08/01/26 t/m 11-01-26
    08/01/26 t/m 11-01-26: Vakantiebeurs 2026 - De wereld aan je voeten
    De wereld ligt aan je voeten op Vakantiebeurs. Proef nieuwe smaken, ontmoet reizigers met bijzondere...
    27/01/26 t/m 30-01-26
    27/01/26 t/m 30-01-26: ENTER2026 eTourism Conference
    De Breda University of Applied Sciences organiseert in januari 2026 de ENTER2026 eTourism Conference...
    12/02/26
    12/02/26 t/m 12-02-26: Dagrecreatie Live
    Op 12 februari 2026 vindt het gloednieuwe event Dagrecreatie Live plaats in Evenementenhal Gorinchem...
    02/04/26
    02/04/26 t/m 02-04-26: Trendcongres Toerisme 2026
    Het Trendcongres Toerisme 2026 is op donderdag 2 april 2026 bij Saxion Hogeschool in Deventer. De ed...