Geplaatst op: 11-06-2025
Auteur: Marc Gerlings

Blow up kunst pakt groot uit in Den Haag in 2026

Alle blow up kunstwerken krijgen een plek

Blow up kunst pakt groot uit in Den Haag in 2026
Volgend jaar is BlowUp Art in Den Haag van 22 mei tot en met 22 juni. Foto: Ronald Smits / The Hague & Partners
De vierde editie van BlowUp Art Den Haag, dit jaar voor het eerst in samenwerking met kunstenaarsvereniging Pulchri Studio, nadert zijn einde. Tot en met vandaag, woensdag 11 juni, is de unieke samensmelting van monumentale opblaaskunst en een hedendaagse beeldententoonstelling te bewonderen op het Lange Voorhout tijdens BlowUp Art X Pulchri Studio.

Met het einde van deze succesvolle editie in zicht, werpt de organisatie alvast een blik vooruit. In 2026 viert BlowUp Art namelijk een bijzonder moment: de eerste jubileumeditie. Van 22 mei tot en met 22 juni 2026 keert de expo terug naar het hart van Den Haag waarbij het hele Museumkwartier wordt omgetoverd tot een openluchttentoonstelling. Ter ere van vijf jaar spectaculaire opblaaskunst komen tijdens het jubileum alle werken van de afgelopen edities terug. 

"De samenwerking met Pulchri Studio heeft dit jaar een nieuwe dimensie toegevoegd aan het concept van BlowUp Art,” aldus Sander Hanenberg van The Hague & Partners. "We sluiten deze editie af met veel trots en kijken nu al uit naar het jubileum volgend jaar, waarin we nog grootser zullen uitpakken.”

BlowUp Art Den Haag is een jaarlijkse buitententoonstelling met grote, opblaasbare kunstwerken. De expositie wordt samengesteld door Mary Hessing en is onderdeel van BinnenhofBuiten – een programma dat tijdens de renovatie van het Binnenhof allerlei activiteiten organiseert. BinnenhofBuiten is een project van The Hague & Partners.

Laat de laatste kans om de 2025-editie van BlowUp Art te ervaren niet aan je voorbijgaan. Ben je vandaag, woensdag 11 juni, in Den Haag, meld je dan meteen aan voor de laatste gratis artist talk om 12.00 uur met Eugenie Boon. En: zet 22 mei tot 22 juni 2026 alvast in je agenda. BlowUp Art viert dan vijf jaar kunst die lucht en ruimte vangt in vorm – midden in het culturele hart van Den Haag.

 
Trefwoorden: Den Haag, marketing, kunst, cultuur, citymarketing

CELTH



||| Nieuws |||

09/01/26
Bospark Aagjeshoeve en Kampeerhoeve Bussloo sluiten zich aan bij SVR
SVR heeft naast 2 nieuwe buitenlandse campings in het aanbod (in Portugal en Frankrijk) ook twee nie...
09/01/26
Raad van Advies Zeeuwse Merkorganisatie aan de slag
Op donderdagmiddag 8 januari werd op de Abdij in Middelburg de Raad van Advies van de Zeeuwse Merkorganisatie (ZMO) officieel geïnstalleerd. Met daarin een aantal bekende gezichten uit het toeristische vakgebied.
09/01/26
Exclusief voor leden
Eindhoven Airport heeft natuurvergunning nodig na meer stikstof
Eindhoven Airport vraagt een natuurvergunning aan bij het ministerie van Landbouw, Visserij, Voedselzekerheid en Natuur (LVVN). Reden hiervoor is de hogere uitstoot van stikstof als gevolg van vlootvernieuwing en vlootverzwaring.
09/01/26
Exclusief voor leden
Horeca: Voorzichtig herstel financiële uitdagingen blijven
De Nederlandse horeca lijkt langzaam uit moeilijke tijden te komen, ziet bank ABN AMRO. Restaurants en cafés zagen in de eerste drie kwartalen van 2025 een omzetgroei van 5% en een stijging van het productievolume met 1,3% ten opzichte van dezelfde periode in 2024. Deze groei is vooral te danken aan hogere consumentenbestedingen, gedreven door een stijgende koopkracht.
09/01/26
Exclusief voor leden
Kunst en cultuur wordt luxeproduct
Lambert de Pater (relatiemanager kunst & cultuur Triodos): "Hoewel discussies over kunst en cultuur vaak blijven steken bij cijfers over bezoekersaantallen en subsidies, is de echte waarde veel breder. Het risico is dat we kunst reduceren tot een luxeproduct, terwijl ze in werkelijkheid een levensader vormt voor verbeeldingskracht, innovatie en samenleven."
08/01/26
Vakantiebeurs opent toeristisch jaar 2026
De 55ste editie van Vakantiebeurs is vandaag feestelijk geopend in Koninklijke Jaarbeurs. Tijdens het traditionele Ambassadeursontbijt, dit jaar in de indrukwekkende Jaarbeurs setting van Van Gogh: The Immersive Experience, gaven burgemeester Sharon Dijksma, Jeroen Roodenburg (ministerie van Buitenlandse Zaken) en Jeroen van Hooff (CEO Koninklijke Jaarbeurs) in aanwezigheid van meer dan honderd internationale ambassadeurs, honderden journalisten en duizenden vakprofessionals het startschot voor een nieuw toeristisch seizoen.
08/01/26
Wereldprimeur: betaal de echte prijs van je vliegticket
Na koffie, bananen en chocolade krijgt nu ook vliegen een echte prijs via het Future Friendly Fund. Het Impact Institute heeft berekend wat een vlucht werkelijk kost wanneer ook de schade aan klimaat en natuur wordt meegenomen.
08/01/26
Monument ARTIS-Aquarium gaat op 13 juni 2026 weer open
Het gerenoveerde en vernieuwde ARTIS-Aquarium wordt op zaterdag 13 juni 2026 feestelijk geopend voor het publiek. Na vijf jaar intensieve restauratie is het iconische rijksmonument uit 1882 klaar voor een nieuw hoofdstuk.

||| Agenda |||

08/01/26 t/m 11-01-26
08/01/26 t/m 11-01-26: Vakantiebeurs 2026 - De wereld aan je voeten
De wereld ligt aan je voeten op Vakantiebeurs. Proef nieuwe smaken, ontmoet reizigers met bijzondere...
27/01/26 t/m 30-01-26
27/01/26 t/m 30-01-26: ENTER2026 eTourism Conference
De Breda University of Applied Sciences organiseert in januari 2026 de ENTER2026 eTourism Conference...
12/02/26
12/02/26 t/m 12-02-26: Dagrecreatie Live
Op 12 februari 2026 vindt het gloednieuwe event Dagrecreatie Live plaats in Evenementenhal Gorinchem...
09/03/26
09/03/26 t/m 09-03-26: Nationaal Congres Evenementen 9 maart 2026
11? NCE is in Zandvoort op 9 maart 2026. De gemeente heeft zich, in samenwerking Zandvoort Marketing...
02/04/26
02/04/26 t/m 02-04-26: Trendcongres Toerisme 2026
Het Trendcongres Toerisme 2026 is op donderdag 2 april 2026 bij Saxion Hogeschool in Deventer. De ed...