Geplaatst op: 08-05-2025
Auteur: Marc Gerlings

Manon Luijten en Hanneke van Eijndhoven toegevoegd aan directie VVV Zuid-Limburg

Manon Luijten en Hanneke van Eijndhoven toegevoegd aan directie VVV Zuid-Limburg
Twee nieuwe Algemeen directeuren Hanneke van Eijndhoven en Manon Luijten (vlnr). Foto: Visit Zuid-Limburg.
Met ingang van 1 juni 2025 zijn Manon Luijten en Hanneke van Eijndhoven benoemd tot Algemeen directeur van Stichting VVV Zuid-Limburg (Visit Zuid-Limburg). Samen met huidig Adjunct directeur Edith Kurris, verantwoordelijk voor de invulling van de interne organisatie, geven zij leiding aan de organisatie en inhoud aan het beleid. 

Visit Zuid-Limburg speelt steeds nadrukkelijker een rol in de ontwikkeling van de regio waar het gaat om de balans tussen de toeristische aantrekkelijkheid en het woongenot van de eigen bewoners. Naast marketing gericht op de bezoekers is het samenspel met de stakeholders daarbij van toenemend belang. Beleidsmatig zal Manon Luijten zich vooral richten op het bestemmingsmanagement en marketing van Zuid-Limburg en Hanneke van Eijndhoven wordt verantwoordelijk voor de relatie met stakeholders, zoals overheden, ondernemers en bewoners en de doorontwikkeling van de organisatie Visit Zuid-Limburg.

Manon Luijten is al geruime tijd werkzaam als marketingmanager van Visit Zuid-Limburg, Hanneke van Eijndhoven was programmamanager vrijetijdseconomie bij Economische Samenwerking Zuid-Limburg. Manon en Hanneke volgen Anya Niewierra op die onlangs afscheid nam als algemeen directeur van Visit Zuid-Limburg.

Zorgen voor balans

Visit Zuid-Limburg speelt een belangrijke rol bij de ontwikkeling van toerisme en recreatie in Zuid-Limburg. Door middel van verzamelen van kennis en inzichten, het leveren van een bijdrage aan duurzame innovatie en door het vertellen van verhalen over de toeristische recreatieve kernkwaliteiten van onze regio. Zuid-Limburg is een aantrekkelijke toeristische regio met prachtige mogelijkheden en de nodige uitdagingen. 

Bestuursvoorzitter Wim Heuts: "Naast het toeristisch op de kaart zetten van Zuid-Limburg zal onze regio de komende jaren meer dan ooit moeten zorgen voor een goede balans om de kwaliteit van onze leefomgeving in stand te houden. Samen met de gemeenten en de ondernemers in onze regio mag Visit Zuid-Limburg daar een voortrekkersrol in spelen. Bestemmingsmarketing en stakeholdermanagement zijn twee eigenstandige specialismen. Op die twee aandachtsgebieden had de regio al twee sterke spelers in huis. Manon Luijten en Hanneke van Eijndhoven hebben de bewezen kwaliteiten om die beide rollen te vervullen. Twee krachtige vrouwen die elkaar goed aanvullen. De juiste vrouwen op de juiste plaats.”

Manon Luijten: "Visit Zuid-Limburg zet onze regio van oudsher toeristisch op de kaart, maar tegenwoordig is het vooral bestemmingsmanagement, waarbij het belang van een duurzame toekomst voor de regio centraal staat. Dergelijke strategische keuzes hebben wij samen met onze stakeholders gemaakt. Met overheid, ondernemers en bewoners. In dat verband vullen Hanneke en ik elkaar goed aan en hebben echt een klik.”

Hanneke van Eijndhoven: "Ik heb jarenlange ervaring met ondernemers en stakeholdermanagement bij Bouwend NL in Zuid-NL. Zuid-Limburg is mijn thuis, hier ben ik gebakken en hier zet ik mij met hart en ziel voor in. Als programmamanager vrijetijdseconomie heb ik een bijdrage mogen leveren aan de uitvoering van de visie VTE Bestemming Zuid-Limburg 2030. Samen met 16 Zuid-Limburgse gemeenten en stakeholders als Visit Zuid-Limburg. Zo heb ik Manon ook leren kennen en wij schakelen echt heel soepel samen.”

Visit Zuid-Limburg is de kennispartner voor bestemmingsmanagement en marketing. Met 22.000 banen, een directe omzet van 2,2 miljard en jaarlijks 6,8 miljoen overnachtingen zijn toerisme en recreatie van groot economisch belang voor Zuid-Limburg.

Visit Zuid-Limburg heeft 31 medewerkers en tevens zijn gidsen en vrijwilligers verbonden aan de organisatie. De organisatie wordt onder meer gefinancierd door de bijdrage van de 800 partners en door 16 Zuid-Limburgse gemeenten en de Duitse gemeente Selfkant.
Trefwoorden: Zuid Limburg, VVV, directie, management, marketing, destinatie, visie

CELTH



||| Nieuws |||

09/01/26
Bospark Aagjeshoeve en Kampeerhoeve Bussloo sluiten zich aan bij SVR
SVR heeft naast 2 nieuwe buitenlandse campings in het aanbod (in Portugal en Frankrijk) ook twee nie...
09/01/26
Raad van Advies Zeeuwse Merkorganisatie aan de slag
Op donderdagmiddag 8 januari werd op de Abdij in Middelburg de Raad van Advies van de Zeeuwse Merkorganisatie (ZMO) officieel geïnstalleerd. Met daarin een aantal bekende gezichten uit het toeristische vakgebied.
09/01/26
Exclusief voor leden
Eindhoven Airport heeft natuurvergunning nodig na meer stikstof
Eindhoven Airport vraagt een natuurvergunning aan bij het ministerie van Landbouw, Visserij, Voedselzekerheid en Natuur (LVVN). Reden hiervoor is de hogere uitstoot van stikstof als gevolg van vlootvernieuwing en vlootverzwaring.
09/01/26
Exclusief voor leden
Horeca: Voorzichtig herstel financiële uitdagingen blijven
De Nederlandse horeca lijkt langzaam uit moeilijke tijden te komen, ziet bank ABN AMRO. Restaurants en cafés zagen in de eerste drie kwartalen van 2025 een omzetgroei van 5% en een stijging van het productievolume met 1,3% ten opzichte van dezelfde periode in 2024. Deze groei is vooral te danken aan hogere consumentenbestedingen, gedreven door een stijgende koopkracht.
09/01/26
Exclusief voor leden
Kunst en cultuur wordt luxeproduct
Lambert de Pater (relatiemanager kunst & cultuur Triodos): "Hoewel discussies over kunst en cultuur vaak blijven steken bij cijfers over bezoekersaantallen en subsidies, is de echte waarde veel breder. Het risico is dat we kunst reduceren tot een luxeproduct, terwijl ze in werkelijkheid een levensader vormt voor verbeeldingskracht, innovatie en samenleven."
08/01/26
Vakantiebeurs opent toeristisch jaar 2026
De 55ste editie van Vakantiebeurs is vandaag feestelijk geopend in Koninklijke Jaarbeurs. Tijdens het traditionele Ambassadeursontbijt, dit jaar in de indrukwekkende Jaarbeurs setting van Van Gogh: The Immersive Experience, gaven burgemeester Sharon Dijksma, Jeroen Roodenburg (ministerie van Buitenlandse Zaken) en Jeroen van Hooff (CEO Koninklijke Jaarbeurs) in aanwezigheid van meer dan honderd internationale ambassadeurs, honderden journalisten en duizenden vakprofessionals het startschot voor een nieuw toeristisch seizoen.
08/01/26
Wereldprimeur: betaal de echte prijs van je vliegticket
Na koffie, bananen en chocolade krijgt nu ook vliegen een echte prijs via het Future Friendly Fund. Het Impact Institute heeft berekend wat een vlucht werkelijk kost wanneer ook de schade aan klimaat en natuur wordt meegenomen.
08/01/26
Monument ARTIS-Aquarium gaat op 13 juni 2026 weer open
Het gerenoveerde en vernieuwde ARTIS-Aquarium wordt op zaterdag 13 juni 2026 feestelijk geopend voor het publiek. Na vijf jaar intensieve restauratie is het iconische rijksmonument uit 1882 klaar voor een nieuw hoofdstuk.

||| Agenda |||

08/01/26 t/m 11-01-26
08/01/26 t/m 11-01-26: Vakantiebeurs 2026 - De wereld aan je voeten
De wereld ligt aan je voeten op Vakantiebeurs. Proef nieuwe smaken, ontmoet reizigers met bijzondere...
27/01/26 t/m 30-01-26
27/01/26 t/m 30-01-26: ENTER2026 eTourism Conference
De Breda University of Applied Sciences organiseert in januari 2026 de ENTER2026 eTourism Conference...
12/02/26
12/02/26 t/m 12-02-26: Dagrecreatie Live
Op 12 februari 2026 vindt het gloednieuwe event Dagrecreatie Live plaats in Evenementenhal Gorinchem...
09/03/26
09/03/26 t/m 09-03-26: Nationaal Congres Evenementen 9 maart 2026
11? NCE is in Zandvoort op 9 maart 2026. De gemeente heeft zich, in samenwerking Zandvoort Marketing...
02/04/26
02/04/26 t/m 02-04-26: Trendcongres Toerisme 2026
Het Trendcongres Toerisme 2026 is op donderdag 2 april 2026 bij Saxion Hogeschool in Deventer. De ed...