Geplaatst op: 07-05-2025
Auteur: Marc Gerlings

Klompenpad KIDS in Ede ontworpen door kinderen

Klompenpad KIDS in Ede ontworpen door kinderen
Roofvogel meten_Foto gemaakt door Rabea Ubachs.
Met het nieuwe Doesburgermolenpad KIDS kunnen kinderen samen met hun (groot)ouders op avontuur op de Doesburger Eng in Ede. De route is gemaakt voor en door kinderen. 

Op woensdagmiddag 21 mei om 13.30 uur wordt het nieuwe Doesburgermolenpad KIDS feestelijk geopend bij het startpunt Rustpunt In Goede Aarde aan de Doesburgermolenweg 8 in Ede. Iedereen is hierbij van harte welkom.

De officiële opening is om 13.30 uur en wordt verricht door wethouder Karin Bijl, een afgevaardigde van het kindercollege en kinderen van basisschool De Vuursteen. Na het officiële gedeelte en de onthulling van het startpaneel volgt een korte wandeling over de route. Het programma eindigt om 15.30 uur bij Rustpunt In Goede Aarde. Vanwege het beperkte aantal parkeerplaatsen is het handig om met de fiets te komen.

Avontuurlijke route

Het Klompenpad KIDS is een avontuurlijke route van vier kilometer, gemarkeerd met oranje schildjes. Onderweg zijn er volop spannende en leerzame activiteiten. Speuren naar pootafdrukken, het kippenlijntje beleven, een dassenburcht ingaan en terugkijken in de tijd door een 3D-kijker maken de route extra bijzonder. De opdrachten staan in een speciaal KIDS-doeboekje, dat gratis te downloaden is via www.klompenpaden.nl en verkrijgbaar is bij lokale verkooppunten zoals Cultura en Rustpunt In Goede Aarde.

Terug in de tijd met Bart en Woutje

De route wordt nóg leuker met het verhaal van Bart en Woutje, te beluisteren via de Klompenpaden-app. Zij nemen wandelaars mee terug naar 1900 en vertellen hoe het er in hun tijd aan toe ging op de Doesburger Eng. Twee leerlingen van basisschool De Vuursteen hebben deze teksten ingesproken, wat het pad extra speciaal maakt.

Dit Klompenpad KIDS is mede mogelijk gemaakt door de Provincie Gelderland, gemeente Ede, Waterschap Vallei en Veluwe en de Nationale Postcode Loterij.
Trefwoorden: route, kinderen, pad, klompenpad, recreatie, wandelen

CELTH



||| Nieuws |||

03/02/26
Exclusief voor leden
Peer Bueller mag KAYAK groter maken
Peer Bueller trad in 2016 in dienst bij KAYAK als Chief Financial Officer en werd in 2021 Chief Operating Officer. Sinds zijn komst bij KAYAK heeft Peer zich gericht op de expansie van het bedrijf, de groei van KAYAK for Business het platform voor zakelijke reizen van het merk, en het stimuleren van commerciële innovatie.
03/02/26
Waarom salontafelboeken maken perfect is voor jouw onderneming in de vrijetijdssector?
Wil je jouw bedrijf in de vrijetijdssector nét wat exclusiever laten aanvoelen? Dan is salontafelboeken maken een slimme zet. Het is een stijlvolle manier om jouw verhaal, sfeer en aanbod tastbaar te maken. Denk aan een luxe boek vol beelden, korte verhalen, reviews en verborgen parels van jouw locatie of activiteit. Zo geef je bezoekers iets om doorheen te bladeren, te bewaren en vooral: te delen met anderen.
02/02/26
Twee kritische beschouwingen op toerisme: de onzin van spreiding en ongewenst toerisme
In een tijd waarin de toeristische sector zoekt naar een nieuw evenwicht tussen groei, leefbaarheid en betekenis, verschijnen er steeds meer stemmen die oproepen tot herbezinning. Twee recente artikelen – van Ewout Versloot en Shirley Nieuwland – leggen ieder vanuit een eigen invalshoek de vinger op dezelfde zere plek: het huidige systeem piept en kraakt, en vraagt om een fundamentelere kijk op wat toerisme zou moeten bijdragen aan mens, plek en planeet.
02/02/26
Greenpeace zet streep door Lelystad Airport
Op meerdere verkeersborden zijn vanochtend de woorden ‘Lelystad Airport’ afgeplakt door actievoerders van Greenpeace Nederland. Onder het mom ‘Zet een streep door Lelystad Airport’ protesteren ze tegen het voornemen van het aanstaande kabinet om het vliegveld te openen voor vakantievluchten.
02/02/26
Tool voor nabestaanden ondernemers
Wanneer een ondernemer overlijdt, krijgen nabestaanden naast het verdriet vaak te maken met veel regelwerk rondom het bedrijf dat achterblijft. Om hen hierbij te ondersteunen, is een nieuwe digitale tool ontwikkeld. Deze online tool geeft snel en overzichtelijk inzicht bij welke instanties ze terecht kunnen en welke zaken prioriteit hebben of nog kunnen wachten.
01/02/26
Consumenten en experts bepalen de Leukste Uitjes van Nederland
Op donderdag 12 februari worden de winnaars van de leukste uitjes per provincie en landelijk bekend gemaakt tijdens de vakbeurs Dagrecreatie Live in Gorinchem. Deze verkiezing van het Leukste Dagje Uit is een voortzetting van het initiatief dat de ANWB de afgelopen jaren had neergezet.
01/02/26
Kim Nooyens wint eerste award Kleinschalige Reisorganisatie bij Reisgala
Tijdens het Reisgala op 31 januari is voor het eerst een award voor Kleinschalige Reisorganisatie uitgereikt. De prijs ging naar Reisbrigade, aangesloten bij de Vereniging van Kleinschalige Reisorganisaties (VvKR).
29/01/26
Exclusief voor leden
Hoogste punt bereikt uitbreiding terminal Eindhoven Airport
Met het leggen van een houten dakligger door bouwopzichter Ruud Hendriks van Eindhoven Airport en uitvoerder Perry van der Wijst van Heijmans werd vandaag officieel het hoogste punt van de uitbreiding van de terminal van Eindhoven Airport bereikt.

||| Agenda |||

10/02/26
10/02/26 t/m 10-02-26: Kennistafel 5: De kracht van het landschapsontwerp als meerwaarde voor het vakantiepark
Datum: 10 februari 2026Locatie:  Molecaten Park Landgoed Ginkelduin Scherpenzeelseweg 53  ...
12/02/26
12/02/26 t/m 12-02-26: Dagrecreatie Live: het nieuwe ontmoetingspunt voor ondernemers in de dagrecreatie
Na twee edities van Recreatie Next Level is het op 12 februari in Evenementenhal Gorinchem tijd voor...
13/02/26 t/m 15-02-26
13/02/26 t/m 15-02-26: Fiets en Wandelbeurs
De Fiets en Wandelbeurs 2026. Drie dagen vol inspiratie, routes, outdoormateriaal, lezingen en vakan...
09/03/26
09/03/26 t/m 09-03-26: Nationaal Congres Evenementen 9 maart 2026
11? NCE is in Zandvoort op 9 maart 2026. De gemeente heeft zich, in samenwerking Zandvoort Marketing...
10/03/26
10/03/26 t/m 10-03-26: Opendeurdag Experience Factory Antwerpen; Europa’s grootste Indoor FEC Attractie
Primeur Langste E-Kart circuit van Europa en TimeMissionDatum: dinsdag 10 maart 2026Locatie: Michiga...