Geplaatst op: 02-05-2025
Auteur: redactie
Uitgever: NRIT Media

ZooParc Overloon zet 25-jarig jubileum in het teken van natuurbescherming

ZooParc Overloon zet 25-jarig jubileum in het teken van natuurbescherming

ZooParc Overloon bestond op 21 april precies 25 jaar en vierde dat met feestelijke acties voor bezoekers. Tegelijkertijd maakte het park het nieuwe Project van het Jaar bekend. Hiermee zet ZooParc zich, samen met Stichting Wildlife, in voor het behoud van bedreigde diersoorten in de regenwouden in Afrika. De kroon op het jubileum volgt in de zomer, met de opening van het eerder aangekondigde themagebied Ngyuwe.

 

General manager Roel Huibers: "We staan stil bij deze bijzondere mijlpaal, maar richten ons vooral op de toekomst – met nog meer aandacht voor soortbehoud, natuurbescherming en educatie." 

 

Sinds de opening in 2000 groeide ZooParc Overloon uit van een kleinschalig dierenpark tot een regionale publiekstrekker met 240.000 bezoekers per jaar. Vooral sinds de overname door Libéma in 2015 is het park sterk vernieuwd. Nieuwe diersoorten als tijgers, giraffen, fossa’s en luiaards vonden hun plek. Ook werd er flink geïnvesteerd in themagebieden, horeca en speelvoorzieningen. ZooParc speelt bovendien een actieve rol in Europese managementprogramma’s: ongeveer zeventig procent van de collectie is onderdeel van een officieel EEP-programma, gericht op het behoud van bedreigde diersoorten.

 

Bescherming van Afrikaans regenwoud

De start van het jubileumjaar is voor ZooParc ook het moment om het nieuwe Project van het Jaar bekend te maken. Huibers: "Ieder jaar zamelen we samen met Stichting Wildlife geld in voor natuurbescherming. Deze keer doen we dat voor het Okapi Conservation Project en IBREAM. Het eerste project heeft als doel het tropische regenwoud te beschermen; hier leeft de bedreigde okapi. Het tweede project zet zich in voor het behoud van onder meer dwergnijlpaarden. Beide diersoorten komen ook terug in ons nieuwe expeditiegebied Ngyuwe."

 

Vorig jaar lag de focus op projecten voor nevelpanters en rode panda's; hiervoor werd ruim 30.000 euro opgehaald.

 

In het park komt een jubileumbord met een tijdlijn die de ontwikkeling van ZooParc van 2000 tot nu in beeld brengt. Bovendien is er deze lente de tentoonstelling Big Insects, een expositie met ruim twintig gigantische wezens.

Trefwoorden: Natuurbescherming, project van het jaar

CELTH



||| Nieuws |||

16/01/26
Exclusief voor leden
Stationsgebied Groningen krijgt groene stadsentree
Het beeldbepalende Stadsbalkon verdwijnt. Een levendig, groen en gastvrij Stationsplein voor het monumentale stationsgebouw, comfortabele loop- en fietsroutes, een groene kade met kunst langs het Verbindingskanaal en een autoluwe Stationsweg.
16/01/26
Joker reisbureau op de campus van Thomas More
Een reisbureau als klaslokaal? Hogeschool Thomas More en keten van reisbureaus Joker zetten dat idee om in de praktijk. Op 15 januari is de feestelijke opening van een volwaardig Joker-reiskantoor op Campus De Vest in Mechelen waar studenten Toerisme hun lessen volgen. Geen simulatie, maar een echt kantoor met échte reizigers en échte boekingen.
15/01/26
Na afronding van transformatie vertrekt Mikael Andersson bij Landal
Landal meldt dat Mikael Andersson na zes jaar heeft besloten zijn rol als Chief Executive Officer neer te leggen. De zoektocht naar zijn opvolger is gestart. Tijdens de overgangsperiode zal Chief Transformation & Strategy Officer Martijn Bouquet de dagelijkse verantwoordelijkheden van CEO a.i. op zich nemen, ondersteund door het bredere Executive Team.
15/01/26
Fotograaf wordt Hotello of of the Year 2026
Tijdens de 21e editie van het HotelloTOP Year Event in de RAI Amsterdam is Pie Aerts (HMSM’08), wildlifefotograaf en oprichter van Prints for Wildlife, uitgeroepen tot Hotello of the Year 2026. Het evenement stond in het teken van Keeping it Real en bracht honderden hotello’s samen voor een dag vol inspiratie en échte verbinding.
15/01/26
Exclusief voor leden
Groei aantal bedrijven droogt op
De groei van het aantal bedrijven in Nederland is in 2025 historisch laag uitgekomen. Het totaal aantal vestigingen dat op 1 januari 2026 ingeschreven stond in het Handelsregister van de Kamer van Koophandel (KVK) was 2.599.668. Dat is een toename van slechts 1% ten opzichte van een jaar eerder (2.579.735), de laagste stijging in jaren.
14/01/26
Camping Kotestee zoekt 400 jaar historie uit en deelt dat met haar gasten
Camping Kotestee in Ouddorp viert niet alleen haar 60-jarig bestaan, maar onthult ook een rijke historie die teruggaat tot de 17e eeuw. Wat ooit begon als een boerderij, blijkt een plek vol verhalen over buitenplaatsen, overvallen en zelfs een galg. Deze geschiedenis is nu vastgelegd in het boekje 'Van buitenplaats tot campingplaats' en een interactieve podwalk.
14/01/26
20 miljoen reizigers pakken de Eurostar
Treinbedrijf Eurostar vervoerde voor het eerst voor het eerst meer dan twintig miljoen reizigers door Europa. Vooral de lijn Londen - Amsterdam liet groei zien. Dat is niet raar omdat die lijn eerder een tijd eruit lag door werkzaamheden.
14/01/26
Exclusief voor leden
Second Tent krijgt nieuwe hoofdsponsor
Natuurkampeerterreinen wordt de hoofdpartner van Second Tent Event 2026. Op zondag 12 april 2026 vindt bij het Doornse Gat de vierde editie van het Second Tent Event plaats. Natuurkampeerterreinen sluit dit jaar voor het eerst aan als hoofdpartner.

||| Agenda |||

27/01/26 t/m 30-01-26
27/01/26 t/m 30-01-26: ENTER2026 eTourism Conference
De Breda University of Applied Sciences organiseert in januari 2026 de ENTER2026 eTourism Conference...
12/02/26
12/02/26 t/m 12-02-26: Dagrecreatie Live: het nieuwe ontmoetingspunt voor ondernemers in de dagrecreatie
Na twee edities van Recreatie Next Level is het op 12 februari in Evenementenhal Gorinchem tijd voor...
09/03/26
09/03/26 t/m 09-03-26: Nationaal Congres Evenementen 9 maart 2026
11? NCE is in Zandvoort op 9 maart 2026. De gemeente heeft zich, in samenwerking Zandvoort Marketing...
02/04/26
02/04/26 t/m 02-04-26: Trendcongres Toerisme 2026
Het Trendcongres Toerisme 2026 is op donderdag 2 april 2026 bij Saxion Hogeschool in Deventer. De ed...
22/04/26 t/m 23-04-26
22/04/26 t/m 23-04-26: Independent Hotel Show Amsterdam
A firm fixture in the calendar of independent hoteliers and industry professionals alike, the show p...