Geplaatst op: 04-04-2025
Auteur: Marc Gerlings

ANWB geeft fietsroute cadeau aan jarig Amsterdam

ANWB geeft fietsroute cadeau aan jarig Amsterdam
Ter gelegenheid van het 750-jarig bestaan van Amsterdam geeft de ANWB een speciale fietsroute cadeau aan de hoofdstad. 

ANWB-bestuursvoorzitter Marga de Jager overhandigde de route officieel aan wethouder Melanie van der Horst. De fietsroute, genaamd Amsterdam 750 jaar, biedt een 38 kilometer lange tocht die de rijke geschiedenis van de stad verkent, van de tuindorpen in Noord tot de iconische grachtengordel en het levendige Vondelpark.

De fietsroute Amsterdam 750 jaar voert vanaf de pont achter het Centraal Station via de tuindorpen in 'Noord' naar de Nieuwmarktbuurt en via de Zuidas naar het stadscentrum met het Vondelpark en de grachtengordel. De fietsroute gaat kriskras door de geschiedenis van de stad.

Melanie van der Horst, wethouder Amsterdam van Verkeer en Vervoer: ‘Wat een prachtig cadeau voor onze 750ste verjaardag. Fietsend door de stad, maak je 750 jaar Amsterdamse geschiedenis mee. Van de tuindorpen in Noord, via een brug over het IJ naar de prachtige groene parken rond de Grachtengordel. Ik hoop dat iedereen dit voorjaar met mooi weer op de fiets stapt om van deze tocht te genieten!’

Marga de Jager, bestuursvoorzitter ANWB: "Amsterdam en ANWB werken al meer dan honderd jaar samen aan onder meer recreatie en mobiliteit. Dat verdient een cadeau waarvan bewoners en bezoekers van de stad kunnen meegenieten."
 

Amsterdam en de ANWB

Rond 1900 was Amsterdam de fietsstad van Nederland. Vooral het Vondelpark was een favoriete plek om te fietsen, tot ergernis van wandelaars. En het Museumplein was een wielerbaan. Omdat zo veel ANWB-leden in Amsterdam woonden, opende de ANWB op 1 mei 1915 haar eerste kantoor annex winkel in Nederland aan de Keizersgracht. Amsterdammers konden hier terecht voor toeristische informatie, zoals wandel- en fietsroutes. De ANWB vierde haar 50ste verjaardag in 1933 in Amsterdam.
Trefwoorden: Amsterdam, ANWB, fietsroute

CELTH



||| Nieuws |||

23/02/26
Exclusief voor leden
BCD sterker in NDC-boekingen
Zakelijke touroperator BCD behaalt een hoog percentage NDC-?boekingen en is een toonaangevende speler in de adoptie van NDC van American Airlines. Voor BCD een positieve ontwikkeling omdat New Distribution Capability (NDC) nog niet de grote standaard is zoals het GDS-boekingssysteem.
23/02/26
Den Haag krijgt eigen VVV cadeaukaart
Den Haag heeft er een nieuw, typisch Haags cadeau bij: de VVV Cadeaukaart Den Haag. Op donderdag 19 februari werd de kaart officieel gepresenteerd bij The Hague Info Store op station Den Haag Centraal.
23/02/26
Exclusief voor leden
Privésauna op het strand van Texel
Huur voor 1,5 uur jouw privésauna met uitzicht op het strand van Texel. Deze eerste mobiele sauna van het eiland staat op dit moment bij Paal 9. In de sauna is plek voor maximaal 5 personen.
23/02/26
Exclusief voor leden
Travelling Britain in Nederlandse handen
Travelling Britain, de Duitse specialist voor individuele reizen naar Groot-Brittannie en Ierland gaat over in Nederlandse handen. Dat maakte Tim Bennett, eigenaar en oprichter van Travelling Britain bekend: “na een lange periode, waarin we elkaar leerden kennen en appreciëren, ben ik blij mijn levenswerk te kunnen overdragen aan Rein De Laat, die Travelling Britain als nieuwe eigenaar vanaf nu verder zal uitbouwen en internationaliseren.”
23/02/26
Exclusief voor leden
Toeristen worden gewaarschuwd voor oorrobben
Vaccinatiepunt adviseert reizigers die zuidelijk Afrika bezoeken om afstand te houden van oorrobben. In Namibië en Zuid-Afrika is een uitbraak van rabiës vastgesteld bij deze zeeleeuwachtige, en inmiddels zijn er ook toeristen gebeten door een besmet dier.
20/02/26
Twee krachtige perspectieven op de toekomst van toerisme
Het Trendcongres Toerisme & Vrijetijd 2026 maakt vandaag de twee keynote-sprekers bekend die het congres op 2 april openen: Signe Jungersted (Group NAO) en Kees Klomp (lector Betekeniseconomie). Beide sprekers benaderen de toekomst van toerisme vanuit een ander systeem, maar delen dezelfde boodschap: de visitor economy beweegt een kantelpunt binnen, en vraagt om nieuw denken, nieuwe waarden en nieuwe vormen van bestuurlijke en maatschappelijke samenwerking.
20/02/26
Meertalige bezoekerservaringen
Nederland ontvangt jaarlijks een groeiende internationale bezoekersstroom, waardoor musea, attractieparken en andere leisure-organisaties steeds vaker investeren in meertalige bezoekerscommunicatie. Daarbij speelt digitale toegankelijkheid een steeds grotere rol, mede door toenemende aandacht voor WCAG 2.1-richtlijnen binnen de sector.
20/02/26
Grootste indoorsportpretpark van Europa opent in Nieuwegein
Sparkx, het snelgroeiende Belgische sportpretparkconcept, vestigt zich eind 2026 in Nieuwegein. Met 7.500 vierkante meter wordt het nieuwe park in De Beursfabriek direct het grootste indoorsportpretpark van Europa. Bezoekers kunnen er kennismaken met zo’n vijftig klassieke, innovatieve en virtuele sporten — van basketbal tot een wingsuitvlucht.

||| Agenda |||

24/02/26
24/02/26 t/m 24-02-26: Tourism skills: getting this right matters
The European tourism sector faces a simple reality:without the right skills, growth is not sustainab...
09/03/26
09/03/26 t/m 09-03-26: Nationaal Congres Evenementen 9 maart 2026
11? NCE is in Zandvoort op 9 maart 2026. De gemeente heeft zich, in samenwerking Zandvoort Marketing...
10/03/26
10/03/26 t/m 10-03-26: Opendeurdag Experience Factory Antwerpen; Europa’s grootste Indoor FEC Attractie
Primeur Langste E-Kart circuit van Europa en TimeMissionDatum: dinsdag 10 maart 2026Locatie: Michiga...
02/04/26
02/04/26 t/m 02-04-26: Trendcongres Toerisme 2026
Het Trendcongres Toerisme 2026 is op donderdag 2 april 2026 bij Saxion Hogeschool in Deventer. De ed...
22/04/26 t/m 23-04-26
22/04/26 t/m 23-04-26: Independent Hotel Show Amsterdam
A firm fixture in the calendar of independent hoteliers and industry professionals alike, the show p...