Geplaatst op: 14-02-2025
Auteur: Marc Gerlings

De nominaties voor Nationale Evenementenprijzen 2025

Thema congres evenementenprijzen: 'Anders denken, anders doen’.

De nominaties voor Nationale Evenementenprijzen 2025
De jury heeft de nominaties voor de Nationale Evenementenprijzen 2025  vastgesteld. Welke steden en evenementen worden dit jaar erkend als de uitblinkers binnen de Nederlandse publieksevenementen sector?

In de categorie ‘Evenementenstad van het jaar’ zijn Groningen, Zandvoort en Harlingen uitverkoren. 

Voor de titel ‘Beste Publieksevenement’ zijn genomineerd Zomerparkfeest, New Year’s EHVE en de Dom pakt uit.

Voor de Event Impact Award zijn Expeditie NEXT, Darwinparkfestival en Swim to fight Cancer Den Bosch genomineerd.

Binnenkort presenteren de genomineerden zich met een pitch aan de jury. Deze bepaalt vervolgens de winnaars. Bij de uiteindelijke beoordeling worden inhoudelijke elementen als visie, aanpak, toegankelijkheid, innovatie, samenwerking met stakeholders en maatschappelijke impact voor de stad meegewogen.

De jury

De jury van de Nationale Evenementenprijzen staat onder leiding van Johan Moerman (voormalig directeur Rotterdam Festivals) en kent daarnaast de leden: Demelzha Blinker, Willem Westermann en Marianne Dijkshoorn. 

De jury wordt aangevuld door roulerende leden namens de winnaars in de categorieën Evenementenstad van het Jaar en Beste Publieksevenement 2024. Dit jaar zijn dit Caia Oortwijn (Beleidsmaker Evenementen gemeente Tilburg) en Liselotte Gatzen (Directeur Big Rivers Festival).

7 april Nationaal Congres Evenementen

Dit jaar worden de Nationale Evenementenprijzen voor de 20ste keer uitgereikt. Sinds 2014 gebeurt dat tijdens het Nationaal Congres Evenementen, dat dit jaar op maandag 7 april plaatsvindt in Schiedam.
Het thema van dit jaar is ‘Anders denken, anders doen’. De evenementensector stond jarenlang in het teken van groei, maar wordt nu geconfronteerd met nieuwe uitdagingen. Strengere regelgeving, stijgende kosten en een tekort aan vrijwilligers maken dat oude denkpatronen moeten worden doorbroken. Tijdens het congres gaan organisatoren, gemeenten en stakeholders samen op zoek naar innovatieve oplossingen.

Voor meer informatie over de prijzen, het congres, overzicht van de juryleden, het programma nationaal congres evenementen: Nationaalcongresevenementen.nl.
Trefwoorden: evenement, citymarketing, evenementenprijs

CELTH



||| Nieuws |||

20/03/26
Samenwerking Groenn maakt Groningse evenementen toegankelijker
Eén op de vijf mensen in Nederland heeft een handicap. De oprichters van het?Groningse platform GROENN (ESNS, Noorderzon, Bevrijdingsfestival Groningen en Paradigm) kwamen dit verschijnsel ook tegen en besloten tot actie tot meer toegankelijkheid van mensen met een beperking.
20/03/26
KLM mijdt langer Dubai, Riyadh en Dammam
Vanwege de aanhoudende geopolitieke onrust in het Midden-Oosten heeft KLM besloten om alle vluchten ...
19/03/26
Ontwerp van recreatieplek Poort van Buijtenland is klaar
Het Definitief Ontwerp van de Poort van Buijtenland bij de plaats Rhoon is klaar. Het is de bedoelin...
19/03/26
Landgoed Het Zand wint Gouden Haring 2026 door innovaties
De eigenaren van Natuurkampeerterrein Landgoed Het Zand Hattemer Oldenburger en Natuurkampeerterrein de Polmate zijn de winnaars van de Gouden Haringen 2026. Deze prijzen erkennen beheerders van Natuurkampeerterreinen die uitblinken in innovaties, gastvrijheid en betrokkenheid bij het netwerk.
18/03/26
Groningen beoogt beter behoud erfgoed boerderijen
De provincie Groningen investeert dit jaar ruim € 10,9 miljoen in het versterken van karakteristieke panden en gemeentelijke monumenten. Met de opening van de vernieuwde Subsidieregeling Onderhoud Karakteristieke Panden (SOK) op 1 april 2026 krijgen vooral boerderijen een stevige impuls.
18/03/26
Swipe technologie wint vervoersaward
De component vervoer in toerisme maakt een snelle ontwikkeling door. Een goed voorbeeld van innovatie is de swipe technologie bij Arriva. Het bedrijf wint de Transport Ticketing Global Award 2026.
18/03/26
Exclusief voor leden
Merkontwikkeling met ai
Kantar, marketing- en onderzoeksbureau, is een strategisch partnerschap aangegaan met Quilt.AI. Het eerste product door de samenwerking is de EvaluateExplorer.
17/03/26
Exclusief voor leden
Nala Village opent met eerste Horizon Festival
Op 18 en 19 juli vindt in de Achterhoek de eerste editie plaats van Horizon Festival, een nieuw tweedaags boutique festival waar internationale livemuziek en welzijn samenkomen. Nala Village is een nieuw concept in vakantieparken, sterk op duurzaamheid en natuurbeleving gericht.

||| Agenda |||

02/04/26
02/04/26 t/m 02-04-26: Trendcongres Toerisme 2026
Het Trendcongres Toerisme 2026 is op donderdag 2 april 2026 bij Saxion Hogeschool in Deventer. De ed...
22/04/26 t/m 23-04-26
22/04/26 t/m 23-04-26: Independent Hotel Show Amsterdam
A firm fixture in the calendar of independent hoteliers and industry professionals alike, the show p...
21/09/26 t/m 23-09-26
21/09/26 t/m 23-09-26: Gastvrij Rotterdam
Gastvrij Rotterdam is dé horeca vakbeurs voor ambitieuze horecaprofessionals in Rotterdam Aho...