Geplaatst op: 23-01-2025
Auteur: Marc Gerlings

Reiswerk Travel Challenge 2025 naar Alicante

Reiswerk Travel Challenge 2025 naar Alicante
Travel Challenge 2025 gaat naar Alicante.
De bestemming voor de Reiswerk Travel Challenge 2025 is bekend, en dit jaar neemt de organisatie de studenten én reisprofessionals mee naar het zonovergoten Alicante, Costa Blanca. 

De Travel Challenge is dé plek waar ambitie en creativiteit samenkomen, meldt Reiswerk over de challenge. Tijdens dit vijfdaagse event gaan 64 topstudenten van verschillende hbo en wo-opleidingen aan de slag met een échte business case, waarin duurzaamheid en innovatie in toerisme een rol spelen. Het evenement is meer dan een competitie: het is een opstap naar een carrière in de reisbranche én een unieke kans om impact te maken.

Met de hulp van experts uit het onderwijs en de reiswereld werken de teams aan oplossingen die de toekomst van de reisindustrie kunnen veranderen. Omdat leren ook leuk mag zijn, is er een gezonde dosis avontuur toegevoegd: verrassende spellen en uitdagingen, allemaal met een educatieve twist.

Brug tussen onderwijs en werkveld

De Travel Challenge gaat om meer dan alleen winnen. Studenten krijgen de kans om zich in de kijker te spelen bij reisbedrijven en een stevig netwerk op te bouwen. Vorig jaar leidde dit tot tientallen nieuwe carrièrekansen voor deelnemers. De focus ligt op echte verbinding: tussen studenten, bedrijven, en de lokale bestemming.

De business case wordt ontwikkeld in samenwerking met het verkeersbureau van Spanje. Dit is niet zomaar een oefening; het werk dat hier gedaan wordt, laat een blijvende impact achter.

De Travel Challenge 2025 wordt mogelijk gemaakt door een breed scala aan partners. Dit jaar zijn NTG, TUI en Corendon de premium partners, en ook Sawadee, Avila Reizen, Riksja Travel, SGR, De Jong Intra Reizen, Sunny Cars, ANVR, het Spaans Verkeersbureau en de Costa Blanca zijn betrokken. De uitvoering van de reis wordt dit jaar verzorgd door Pelikaan Travel.
Trefwoorden: travel challenge, Reiswerk, Alicante, Spanje, touroperator, onderwijs

CELTH



||| Nieuws |||

20/02/26
Twee krachtige perspectieven op de toekomst van toerisme
Het Trendcongres Toerisme & Vrijetijd 2026 maakt vandaag de twee keynote-sprekers bekend die het congres op 2 april openen: Signe Jungersted (Group NAO) en Kees Klomp (lector Betekeniseconomie). Beide sprekers benaderen de toekomst van toerisme vanuit een ander systeem, maar delen dezelfde boodschap: de visitor economy beweegt een kantelpunt binnen, en vraagt om nieuw denken, nieuwe waarden en nieuwe vormen van bestuurlijke en maatschappelijke samenwerking.
20/02/26
Meertalige bezoekerservaringen
Nederland ontvangt jaarlijks een groeiende internationale bezoekersstroom, waardoor musea, attractieparken en andere leisure-organisaties steeds vaker investeren in meertalige bezoekerscommunicatie. Daarbij speelt digitale toegankelijkheid een steeds grotere rol, mede door toenemende aandacht voor WCAG 2.1-richtlijnen binnen de sector.
20/02/26
Grootste indoorsportpretpark van Europa opent in Nieuwegein
Sparkx, het snelgroeiende Belgische sportpretparkconcept, vestigt zich eind 2026 in Nieuwegein. Met 7.500 vierkante meter wordt het nieuwe park in De Beursfabriek direct het grootste indoorsportpretpark van Europa. Bezoekers kunnen er kennismaken met zo’n vijftig klassieke, innovatieve en virtuele sporten — van basketbal tot een wingsuitvlucht.
19/02/26
GeoFort opent interactieve AI tentoonstelling met Bas Haring
Toekomstmuseum GeoFort opent vrijdag 20 februari een nieuwe interactieve tentoonstelling over kunstmatige intelligentie (AI). De aftrap wordt verricht door wetenschapper, schrijver en filosoof Bas Haring, die bekendstaat om zijn vermogen om complexe technologie begrijpelijk te maken voor een breed publiek.
18/02/26
Airbnb introduceert ‘Nu boeken, later betalen’ voor Nederlandse reizigers
Airbnb lanceert een nieuwe betalingsoptie voor Nederlandse gasten die wereldwijd verblijven boeken. Met de functie ‘Nu boeken, later betalen’ kunnen reizigers hun accommodatie alvast vastleggen zonder direct af te rekenen. De optie is beschikbaar bij in aanmerking komende accommodaties met gemiddelde of flexibele annuleringsvoorwaarden en moet zorgen voor meer flexibiliteit voor gasten én meer boekingskansen voor hosts.
17/02/26
Zeeuws toerisme krimpt: 5% minder overnachtingen in 2025
Zeeland trok in 2025 minder verblijfstoeristen en zij verbleven bovendien korter. Als gevolg daarvan daalde het aantal overnachtingen met 5%, terwijl landelijk een stijging van 2% is waargenomen. Dat blijkt uit voorlopige cijfers van het CBS over 2025, die door HZ Kenniscentrum Kusttoerisme zijn geanalyseerd voor Zeeland.  
17/02/26
Toerisme Veluwe Arnhem Nijmegen draagt Vierdaagsebed over aan jonge onderneemster Jet Beers
Vierdaagsebed, het platform dat al meer dan twintig jaar wandelaars van de Nijmeegse Vierdaagse koppelt aan gastvrije logeeradressen, krijgt een nieuwe toekomst. Toerisme Veluwe Arnhem Nijmegen (TVAN) draagt het initiatief over aan de jonge onderneemster Jet Beers, die het platform met veel energie voortzet. Daarmee blijft Vierdaagsebed tóch behouden, ondanks de eerdere aankondiging dat TVAN ermee zou stoppen.
17/02/26
Duurzaamheid groeit: meer dan 850 vrijetijdsbestemmingen in Nederland officieel gecertificeerd
Steeds meer Nederlandse toeristische en vrijetijdsbestemmingen kiezen zichtbaar voor duurzaamheid. Ruim 850 locaties — van hotels en parken tot campings, wellness en zelfs bibliotheken — voldoen inmiddels aan de strenge eisen van Green Key en Duurzaam Gastvrij, de toonaangevende keurmerken in de sector.

||| Agenda |||

24/02/26
24/02/26 t/m 24-02-26: Tourism skills: getting this right matters
The European tourism sector faces a simple reality:without the right skills, growth is not sustainab...
09/03/26
09/03/26 t/m 09-03-26: Nationaal Congres Evenementen 9 maart 2026
11? NCE is in Zandvoort op 9 maart 2026. De gemeente heeft zich, in samenwerking Zandvoort Marketing...
10/03/26
10/03/26 t/m 10-03-26: Opendeurdag Experience Factory Antwerpen; Europa’s grootste Indoor FEC Attractie
Primeur Langste E-Kart circuit van Europa en TimeMissionDatum: dinsdag 10 maart 2026Locatie: Michiga...
02/04/26
02/04/26 t/m 02-04-26: Trendcongres Toerisme 2026
Het Trendcongres Toerisme 2026 is op donderdag 2 april 2026 bij Saxion Hogeschool in Deventer. De ed...
22/04/26 t/m 23-04-26
22/04/26 t/m 23-04-26: Independent Hotel Show Amsterdam
A firm fixture in the calendar of independent hoteliers and industry professionals alike, the show p...