Geplaatst op: 10-09-2024
Auteur: Marc Gerlings

Koningin Maxima verdiept zich in duurzaam bouwen

Zegetocht voor Voltron

Koningin Maxima verdiept zich in duurzaam bouwen
Koningin Máxima woont donderdagmiddag 19 september in Dokkum een seminar  bij over duurzaam bouwen en wonen van Bouwgroep Dijkstra Draisma. In theater Sense spreken betrokkenen uit de bouwsector onder de noemer ‘Open your mind’ over oplossingen en visies voor duurzaam bouwen en wonen. 

Tijdens de bijeenkomst staat de eerste seriematig gebouwde CO2-negatieve woning ‘Smûk’ centraal. Bij dit concept wordt duurzaam gebouwd, waarbij de woning meer CO2 opslaat, dan bij de productie is vrijgekomen. Daarnaast is bij deze woning aandacht voor betaalbare materialen en wooncomfort.  

Koningin Máxima spreekt met betrokkenen uit de bouwsector, overheid en wetenschap over de energietransitie en materialentransitie en over uitdagingen en oplossingen voor de nieuwbouwmarkt. Aansluitend bezoekt zij de woning Smûk en spreekt zij met medewerkers van Bouwgroep Dijkstra Draisma over het ontwerp, duurzame toepassingen en de productie.

Bouwgroep Dijkstra Draisma heeft meerdere projecten in de sector Leisure gebouwd. Onder meer bouwde de groep het Werelderfgoedcentrum Waddenzee, diverse verenigingsgebouwen, de verbouw van Martiniplaza en de verbouwing van de foyer De Lawei in Drachten. De verbouwing van de bibliotheek van NHL Stenden (o.m. opleiding toerisme) werd in oktober 2023 afgerond.
Trefwoorden: bouwen, duurzaam

Gerelateerde berichten:

  • Geen gerelateerde berichten.
  • CELTH



    ||| Nieuws |||

    20/01/26
    Hopscotch aan de slag voor Minor Hotels
    Per januari 2026 heeft Minor Hotels, een van ’s werelds meest toonaangevende hotelgroepen, Hopscotch Netherlands aangesteld als PR-partner voor de Benelux. In deze samenwerking is Hopscotch Netherlands verantwoordelijk voor de strategische positionering en promotie van Minor Hotels in Nederland, België en Luxemburg.
    20/01/26
    Exclusief voor leden
    Primeur cultureel festival VLOED in en rondom Zandvoort
    Van donderdag 14 t/m zaterdag 16 mei vindt in Zandvoort de eerste editie plaats van VLOED, een nieuw jaarlijks festival. Een multifestivalmet zowel muziek, theater en dans. Zowel in Zandvoort te zien maar acts vind je ook in de duinen.
    20/01/26
    Klaas van Erp draagt aandeel van Maas recreatie bedrijfsmakelaardij over
    Na 25 jaar met grote betrokkenheid en plezier werkzaam te zijn geweest bij Maas recreatie bedrijfsmakelaardij, doet Klaas van Erp een stap terug. Hij draagt zijn aandeel over aan zijn compagnon Jappe Eggink, waarmee Jappe 100% eigenaar wordt.
    20/01/26
    Exclusief voor leden
    Emirates biedt veganistische gerechten aan zonder vleesvervangers
    Luchtvaarbedrijf Emirates kondigt aan dat het nieuwe veganistische gerechten die volledig draaien om echte, onbewerkte plantaardige ingrediënten in het menu opneemt. Op dit moment gaat het om jaarlijks 500.000 maaltijden. De luchtvaartmaatschappij kiest bewust voor een “back-to-basics”-benadering, waarbij peulvruchten, granen, noten, zaden en seizoensgroenten centraal staan, in plaats van bewerkte vleesvervangers.
    19/01/26
    Beerze Bulten bekroond tot ‘Fijnste Familiecamping 2026’
    Afgelopen vrijdag vond in Stuttgart het PiNCAMP Gala plaats, waar de winnaars van de ANWB-Verkiezing bekend werden gemaakt. Met grote trots mocht Beerze Bulten daar de award voor ‘Fijnste Familiecamping 2026’ in ontvangst nemen. Een prachtige erkenning voor het vakantiepark, dat al meer dan 75 jaar inzet op kwaliteit, beleving en gastvrijheid voor het hele gezin.
    19/01/26
    RAI vereniging en Jaarbeurs werken samen aan Motorbeurs 'All brands United'
    Koninklijke Jaarbeurs en RAI Vereniging brengen dit jaar vrijwel alle gerenommeerde motormerken samen tijdens MOTORbeurs Utrecht . Dit jaar is het de 40ste editie van MOTORbeurs Utrecht en de derde keer dat motormerken gezamenlijk naar voren komen onder het motto ‘All Brands United’.
    19/01/26
    Exclusief voor leden
    Rotterdamse Leuvehaven krijgt groene metamorfose
    De gemeente start met de herinrichting en vergroening van de Leuvehaven. Het gebied moet groener, aantrekkelijker en beter toegankelijk worden voor bewoners en bezoekers. Het is de opmaat voor veel meer groen in de Maasstad.
    19/01/26
    Exclusief voor leden
    Maastricht sterker in handel iconische auto's
    Autobeurs InterClassics Maastricht 2026 kijkt terug op een succesvolle editie, waarin een nieuw bezoekersrecord werd gevestigd. In totaal bezochten 44.323 kopers en liefhebbers de 31e editie van de klassiekerbeurs in MECC Maastricht. Nog belangrijker voor de beurs, de handel in deze iconische auto's wordt groter.

    ||| Agenda |||

    27/01/26 t/m 30-01-26
    27/01/26 t/m 30-01-26: ENTER2026 eTourism Conference
    De Breda University of Applied Sciences organiseert in januari 2026 de ENTER2026 eTourism Conference...
    12/02/26
    12/02/26 t/m 12-02-26: Dagrecreatie Live: het nieuwe ontmoetingspunt voor ondernemers in de dagrecreatie
    Na twee edities van Recreatie Next Level is het op 12 februari in Evenementenhal Gorinchem tijd voor...
    09/03/26
    09/03/26 t/m 09-03-26: Nationaal Congres Evenementen 9 maart 2026
    11? NCE is in Zandvoort op 9 maart 2026. De gemeente heeft zich, in samenwerking Zandvoort Marketing...
    02/04/26
    02/04/26 t/m 02-04-26: Trendcongres Toerisme 2026
    Het Trendcongres Toerisme 2026 is op donderdag 2 april 2026 bij Saxion Hogeschool in Deventer. De ed...
    22/04/26 t/m 23-04-26
    22/04/26 t/m 23-04-26: Independent Hotel Show Amsterdam
    A firm fixture in the calendar of independent hoteliers and industry professionals alike, the show p...