Geplaatst op: 12-08-2024
Auteur: Marc Gerlings

Start Tour de France Femmes avec Zwift

Start Tour de France Femmes avec Zwift
Start \'Rotterdams Peleton\'. Fotograaf: Vivienne Magalie
Vandaag start de allereerste etappe van de Tour de France Femmes avec Zwift. Door de combinatie met tropische temperaturen zorgt dat waarschijnlijk voor volle wegen richting de kust.

Op zondag 11 augustus legde oud-toprenster Leontien van Moorsel de route van de derde etappe, de individuele tijdrit, alvast af met ‘haar’ Rotterdams Peloton, bestaande uit 154 Rotterdamse vrouwen die in 100 dagen leerden fietsen. De binnenstad vormt de route van het tijdritparcours en was de gehele dag autovrij en daarmee beschikbaar voor iedereen die zelf het parcours wilde fietsen.

Het is de allereerste keer dat de vrouwenwedstrijd start in het buitenland. Rotterdam trapte vandaag af met een groots wielerfeest, vol cultuur en  sportiviteit. Het wielerfeest laat zien dat de Tour méér is dan een sportieve wedstrijd. Het is een evenement met culturele, maatschappelijke en sportieve lading. Zo deden er zo'n 3.500 deelnemers mee aan de toertochten. Eenzelfde aantal maakte een rondje over het autovrije parcours. In totaal trok het wielerfeest vandaag ongeveer 14.000 bezoekers.

Deze tour kan ook tot problemen leiden. Door het tropische weer, temperaturen boven de dertig graden, wordt veel verkeer naar de stranden verwacht maar zijn door de Tour diverse wegen afgesloten. 

De etappes in Nederland

De eerste drie etappes van de Tour, die in totaal uit acht etappes bestaat, vinden volledig plaats in Nederland. Op maandag 12 augustus staat de route Rotterdam-Den Haag op het programma. Op dinsdag 13 augustus volgen twee etappes, de route Dordrecht-Rotterdam én een tijdrit in het centrum van Rotterdam. De vierde etappe start in Valkenburg, hierna fietsen de vrouwen via België naar Frankrijk. 

De finish is op 18 augustus op "de Nederlandse berg” Alpe d’Huez. 
Trefwoorden: Rotterdam, Tour, sport

CELTH



||| Nieuws |||

20/03/26
Samenwerking Groenn maakt Groningse evenementen toegankelijker
Eén op de vijf mensen in Nederland heeft een handicap. De oprichters van het?Groningse platform GROENN (ESNS, Noorderzon, Bevrijdingsfestival Groningen en Paradigm) kwamen dit verschijnsel ook tegen en besloten tot actie tot meer toegankelijkheid van mensen met een beperking.
20/03/26
KLM mijdt langer Dubai, Riyadh en Dammam
Vanwege de aanhoudende geopolitieke onrust in het Midden-Oosten heeft KLM besloten om alle vluchten ...
19/03/26
Ontwerp van recreatieplek Poort van Buijtenland is klaar
Het Definitief Ontwerp van de Poort van Buijtenland bij de plaats Rhoon is klaar. Het is de bedoelin...
19/03/26
Landgoed Het Zand wint Gouden Haring 2026 door innovaties
De eigenaren van Natuurkampeerterrein Landgoed Het Zand Hattemer Oldenburger en Natuurkampeerterrein de Polmate zijn de winnaars van de Gouden Haringen 2026. Deze prijzen erkennen beheerders van Natuurkampeerterreinen die uitblinken in innovaties, gastvrijheid en betrokkenheid bij het netwerk.
18/03/26
Groningen beoogt beter behoud erfgoed boerderijen
De provincie Groningen investeert dit jaar ruim € 10,9 miljoen in het versterken van karakteristieke panden en gemeentelijke monumenten. Met de opening van de vernieuwde Subsidieregeling Onderhoud Karakteristieke Panden (SOK) op 1 april 2026 krijgen vooral boerderijen een stevige impuls.
18/03/26
Swipe technologie wint vervoersaward
De component vervoer in toerisme maakt een snelle ontwikkeling door. Een goed voorbeeld van innovatie is de swipe technologie bij Arriva. Het bedrijf wint de Transport Ticketing Global Award 2026.
18/03/26
Exclusief voor leden
Merkontwikkeling met ai
Kantar, marketing- en onderzoeksbureau, is een strategisch partnerschap aangegaan met Quilt.AI. Het eerste product door de samenwerking is de EvaluateExplorer.
17/03/26
Exclusief voor leden
Nala Village opent met eerste Horizon Festival
Op 18 en 19 juli vindt in de Achterhoek de eerste editie plaats van Horizon Festival, een nieuw tweedaags boutique festival waar internationale livemuziek en welzijn samenkomen. Nala Village is een nieuw concept in vakantieparken, sterk op duurzaamheid en natuurbeleving gericht.

||| Agenda |||

02/04/26
02/04/26 t/m 02-04-26: Trendcongres Toerisme 2026
Het Trendcongres Toerisme 2026 is op donderdag 2 april 2026 bij Saxion Hogeschool in Deventer. De ed...
22/04/26 t/m 23-04-26
22/04/26 t/m 23-04-26: Independent Hotel Show Amsterdam
A firm fixture in the calendar of independent hoteliers and industry professionals alike, the show p...
21/09/26 t/m 23-09-26
21/09/26 t/m 23-09-26: Gastvrij Rotterdam
Gastvrij Rotterdam is dé horeca vakbeurs voor ambitieuze horecaprofessionals in Rotterdam Aho...