Geplaatst op: 04-06-2024
Auteur: Ton Vermeulen
NRIT

Boekingen vallen wat terug, wel interessante verschuivingen

Boekingen vallen wat terug, wel interessante verschuivingen
Afbeelding van Sasin Tipchai via Pixabay

In april hebben consumenten 2% meer reizen geboekt dan in april 2023. In maart zaten de boekingen nog 8% in de plus.

Van alle consumenten boekt 86% een reis binnen Europa. Opvallende stijgers zijn Kroatië (+32%), Oostenrijk (+23%), België (+18%), Turkije (+13%) en Duitsland (12%).  werden goed geboekt. Opvallend minder geboekt werden Tsjechië (-23%), Spanje ( -16%), Noorwegen (-15%) en Zweden (-15%).

Intercontinentaal liep het aantal boekingen naar Noord-Amerika (15%) en Afrika (-17%) terug. Voor Noord-Amerika is sprake van minder boekingen voor de USA; niet voor Canada. De terugval voor Afrika deed zich bij alle bestemmingen voor met uitzondering van Kenia.

Azië zit met +23%) flink in de plus. Alhoewel Japan in vergelijking met afgelopen maanden iets terugviel, zijn Japan, Thailand en Indonesië de sterke groeibestemmingen voor Azië.

Opvallend was dat klanten korter van te voren boekten dan een jaar eerder; nu 85 dagen ten opzichte van 99 dagen. Van de april-boekers gaat 35% binnen een maand op vakantie. Voor 32% ligt het vertrek tussen 2 en 3 maanden na boeking

Trefwoorden: reisbranche, touroperators, boekingen

CELTH



||| Nieuws |||

25/03/26
Decennium Wandel Tijdens Je Werkdag
Op donderdag 2 april 2026 om 10.00 uur stappen duizenden werkgevers en werknemers in heel Nederland tegelijkertijd naar buiten voor een korte werkwandeling. De actie maakt deel uit van de 10e editie van Wandel Tijdens Je Werkdag, een initiatief van Wandelnet in samenwerking met a.s.r.
25/03/26
Samenwerking Ahoy en Uber
Rotterdam Ahoy en Uber zijn per 1 maart 2026 een driejarig partnership aangegaan. Met deze samenwerking willen beide partijen voor de bezoekers van Ahoy nog eenvoudiger maken om na afloop van hun bezoek de reis te vervolgen.
23/03/26
HZ Kenniscentrum Kusttoerisme publiceert platforms Veere en Sluis
In opdracht van Gemeente Sluis en Gemeente Veere heeft HZ Kenniscentrum Kusttoerisme online kennisplatforms ontwikkeld met actuele cijfers, onderzoeken en publicaties over toerisme en recreatie.
23/03/26
KHN vraagt flexibiliteit openingsuren tijdens WK voetbal
Tijdens het WK Voetbal 2026 worden veel wedstrijden vanwege het tijdsverschil ’s avonds laat of zelfs ‘s nachts gespeeld. 48 gemeenten (14%) tonen zich al gastvrij richting inwoners en horecaondernemers door verruimde openingstijden toe te staan. Koninklijke Horeca Nederland roept nog meer gemeenten op dit voorbeeld te volgen.
20/03/26
Samenwerking Groenn maakt Groningse evenementen toegankelijker
Eén op de vijf mensen in Nederland heeft een handicap. De oprichters van het?Groningse platform GROENN (ESNS, Noorderzon, Bevrijdingsfestival Groningen en Paradigm) kwamen dit verschijnsel ook tegen en besloten tot actie tot meer toegankelijkheid van mensen met een beperking.
20/03/26
KLM mijdt langer Dubai, Riyadh en Dammam
Vanwege de aanhoudende geopolitieke onrust in het Midden-Oosten heeft KLM besloten om alle vluchten ...
19/03/26
Ontwerp van recreatieplek Poort van Buijtenland is klaar
Het Definitief Ontwerp van de Poort van Buijtenland bij de plaats Rhoon is klaar. Het is de bedoelin...
19/03/26
Landgoed Het Zand wint Gouden Haring 2026 door innovaties
De eigenaren van Natuurkampeerterrein Landgoed Het Zand Hattemer Oldenburger en Natuurkampeerterrein de Polmate zijn de winnaars van de Gouden Haringen 2026. Deze prijzen erkennen beheerders van Natuurkampeerterreinen die uitblinken in innovaties, gastvrijheid en betrokkenheid bij het netwerk.

||| Agenda |||

02/04/26
02/04/26 t/m 02-04-26: Trendcongres Toerisme 2026
Het Trendcongres Toerisme 2026 is op donderdag 2 april 2026 bij Saxion Hogeschool in Deventer. De ed...
22/04/26 t/m 23-04-26
22/04/26 t/m 23-04-26: Independent Hotel Show Amsterdam
A firm fixture in the calendar of independent hoteliers and industry professionals alike, the show p...
21/09/26 t/m 23-09-26
21/09/26 t/m 23-09-26: Gastvrij Rotterdam
Gastvrij Rotterdam is dé horeca vakbeurs voor ambitieuze horecaprofessionals in Rotterdam Aho...