Geplaatst op: 05-12-2023
Auteur: Marc Gerlings

Samenwerking grootste golfclub en golfbedrijf

Samenwerking grootste golfclub en golfbedrijf

Nederlandse grootste golfclub BurgGolf heeft een samenwerkingsovereenkomst gesloten met Europa’s grootste golfbedrijf UGolf. Hierdoor kan BurgGolf zijn opleidingen en exploitatie verbeteren en professionaliseren, innovaties doorvoeren, internationale golfreizen aanbieden en op termijn het aantal banen uitbreiden.


BurgGolf exploiteert zes golfbanen verspreid door heel Nederland. UGolf beheert na recente overnames 125 golfbanen. De meeste in Frankrijk, maar daarnaast ook in Spanje, andere Europese landen, Afrika en de Stille Zuidzee. Het is het grootste golfbedrijf van Europa en op vijf na grootste ter wereld. 


Door de samenwerking kan BurgGolf gebruik maken van alle kennis, expertise en faciliteiten van UGolf. Bijvoorbeeld van de gezamenlijke inkoopkracht voor innovaties op het gebied van golfballen, clubs, buggy’s en ander materiaal. BurgGolf wil graag zijn opleidingen verbeteren en verder professionaliseren, onder meer om jeugdspelers aan te trekken en te behouden voor de sport. UGolf heeft veel ervaring met golfacademies, clinics en klassen voor jeugdspelers, die BurgGolf ook in Nederland wil opzetten.


Ook in de opleiding van de eigen golfprofessionals wordt de kennis en kunde van UGolf geïmplementeerd. Daarnaast kunnen leden van BurgGolf op de buitenlandse banen van UGolf spelen en meedoen aan internationale golfreizen die het Franse bedrijf aanbiedt. Op termijn denkt het Nederlandse bedrijf met Franse hulp uit te kunnen breiden en meer golfbanen te gaan exploiteren.


415.000 leden in beweging

Nederland telt volgens de laatste cijfers van golffederatie NGF 415.000 beoefenaars van de sport. Daarmee is het de vierde georganiseerde sport na voetbal, tennis en vissen. Toch is er veel verloop en daardoor is continu verversing nodig. Een van de gezamenlijke doelen van UGolf en BurgGolf is om de sport aantrekkelijker te maken, zowel voor jongeren als ouderen. 

"In Nederland is de exploitatie van golfbanen nog redelijk traditioneel. De meeste exploitanten hebben twee tot vier banen. Dan is het lastig om te professionaliseren”, zegt directeur Wolter Pelt van BurgGolf. "Zes banen zoals wij is heel mooi, maar we willen een grotere speler worden om de volgende stap te kunnen zetten. Daarvoor willen we de kennis en ervaring van UGolf benutten.”


De samenwerking zit nog in de beginfase. De komende maanden gaan BurgGolf en UGolf alle details verder uitwerken. 

 

Topics:Sport, Toerisme
Trefwoorden: golf, sport, toerisme, reizen

CELTH



||| Nieuws |||

15/01/26
Na afronding van transformatie vertrekt Mikael Andersson bij Landal
Landal meldt dat Mikael Andersson na zes jaar heeft besloten zijn rol als Chief Executive Officer neer te leggen. De zoektocht naar zijn opvolger is gestart. Tijdens de overgangsperiode zal Chief Transformation & Strategy Officer Martijn Bouquet de dagelijkse verantwoordelijkheden van CEO a.i. op zich nemen, ondersteund door het bredere Executive Team.
15/01/26
Fotograaf wordt Hotello of of the Year 2026
Tijdens de 21e editie van het HotelloTOP Year Event in de RAI Amsterdam is Pie Aerts (HMSM’08), wildlifefotograaf en oprichter van Prints for Wildlife, uitgeroepen tot Hotello of the Year 2026. Het evenement stond in het teken van Keeping it Real en bracht honderden hotello’s samen voor een dag vol inspiratie en échte verbinding.
15/01/26
Exclusief voor leden
Groei aantal bedrijven droogt op
De groei van het aantal bedrijven in Nederland is in 2025 historisch laag uitgekomen. Het totaal aantal vestigingen dat op 1 januari 2026 ingeschreven stond in het Handelsregister van de Kamer van Koophandel (KVK) was 2.599.668. Dat is een toename van slechts 1% ten opzichte van een jaar eerder (2.579.735), de laagste stijging in jaren.
14/01/26
Camping Kotestee zoekt 400 jaar historie uit en deelt dat met haar gasten
Camping Kotestee in Ouddorp viert niet alleen haar 60-jarig bestaan, maar onthult ook een rijke historie die teruggaat tot de 17e eeuw. Wat ooit begon als een boerderij, blijkt een plek vol verhalen over buitenplaatsen, overvallen en zelfs een galg. Deze geschiedenis is nu vastgelegd in het boekje 'Van buitenplaats tot campingplaats' en een interactieve podwalk.
14/01/26
20 miljoen reizigers pakken de Eurostar
Treinbedrijf Eurostar vervoerde voor het eerst voor het eerst meer dan twintig miljoen reizigers door Europa. Vooral de lijn Londen - Amsterdam liet groei zien. Dat is niet raar omdat die lijn eerder een tijd eruit lag door werkzaamheden.
14/01/26
Exclusief voor leden
Second Tent krijgt nieuwe hoofdsponsor
Natuurkampeerterreinen wordt de hoofdpartner van Second Tent Event 2026. Op zondag 12 april 2026 vindt bij het Doornse Gat de vierde editie van het Second Tent Event plaats. Natuurkampeerterreinen sluit dit jaar voor het eerst aan als hoofdpartner.
14/01/26
The Hague & Partners ondersteunt Haagse hotelweek
Tijdens de Haagse Hotelweek, van vrijdag 13 tot en met zondag 22 februari 2026, boek je tegen uitzonderlijk scherpe tarieven een overnachting in een van de 29 hotels in en rond Den Haag. DMO The Haque & Partners ondersteunt de actie.
14/01/26
Verandert blue monday naar green monday?
Maandag 19 januari 2026 is het Blue Monday, ooit door een reclambureau bedacht dat het de meest deprimerende dag van het jaar is. Met de actie 'Van Blauw naar Groen' roepen Alles is Gezondheid en partners voor het vierde jaar op rij iedereen op om juist die dag de natuur in te trekken. Door het hele land worden tientallen activiteiten georganiseerd om de positieve invloed van de natuur te ervaren.

||| Agenda |||

27/01/26 t/m 30-01-26
27/01/26 t/m 30-01-26: ENTER2026 eTourism Conference
De Breda University of Applied Sciences organiseert in januari 2026 de ENTER2026 eTourism Conference...
12/02/26
12/02/26 t/m 12-02-26: Dagrecreatie Live: het nieuwe ontmoetingspunt voor ondernemers in de dagrecreatie
Na twee edities van Recreatie Next Level is het op 12 februari in Evenementenhal Gorinchem tijd voor...
09/03/26
09/03/26 t/m 09-03-26: Nationaal Congres Evenementen 9 maart 2026
11? NCE is in Zandvoort op 9 maart 2026. De gemeente heeft zich, in samenwerking Zandvoort Marketing...
02/04/26
02/04/26 t/m 02-04-26: Trendcongres Toerisme 2026
Het Trendcongres Toerisme 2026 is op donderdag 2 april 2026 bij Saxion Hogeschool in Deventer. De ed...
22/04/26 t/m 23-04-26
22/04/26 t/m 23-04-26: Independent Hotel Show Amsterdam
A firm fixture in the calendar of independent hoteliers and industry professionals alike, the show p...