Toeslag voor werknemers Schiphol blijft
Toeslag blijft behouden en nu ligt koers op betere arbeidsomstandigheden
Toeslag blijft voorlopig behouden. Foto: Schiphol Vakbonden FNV en CNV hebben afspraken gemaakt over behoud van de medewerkerstoeslag op Schiphol. Die geldt onder meer voor beveiligers, schoonmakers en begeleiders van mensen met beperkte mobiliteit. En er is een doorbraak op ‘leefbaar loon’.
Schiphol wil van de toeslag af maar voorlopig blijft bij een plan om de toeslag af te bouwen. Jaap de Bie, bestuurder FNV Schiphol: "Met behoud van de toeslag slaan we twee vliegen in één klap. Werknemers kunnen hun dagelijkse boodschappen blijven betalen en Schiphol prijst zichzelf niet uit de markt als werkplek.”
Schiphol meldt dat de arbeidsmarkttoeslag, die Schiphol betaalt boven op de salarissen van medewerkers die werken in opdracht van Schiphol op de luchthaven, wordt verlengd tot en met 31 december 2024. De toeslag is vorig jaar ontstaan in de periode dat het een chaos werd in de afhandeling en beveiliging en met de extra toeslag nieuw personeel werd geworden. Medewerkers in de beveiliging, schoonmaak, het begeleiden van mensen met beperkte mobiliteit en in het besloten busvervoer houden het komende jaar, tot 1 september 2024, de toeslag van € 1,40 bruto per gewerkt uur. Dit komt neer op ongeveer € 200 per maand bij een fulltimebaan. Van 1 september 2024 tot en met 31 december 2024 blijft een arbeidsmarkttoeslag van € 0,70 gelden, voordat de toeslag definitief beëindigd wordt. Het pakket aan maatregelen gaat veel verder dan alleen de toeslag. Lees verder >>>
Dit artikel is exclusief voor leden van het NRIT Media Vrijetijdsplatform. Het complete artikel lezen? Log dan in of word lid.
Trefwoorden: Schiphol, werknemer, HR, loon, arbeid, management
|
|
10/02/26
Summio Parcs start het nieuwe jaar meteen met groei. Vijf vakantieparken hebben besloten hun samenwerking met de organisatie te verlengen. Daarnaast is het portfolio uitgebreid met een nieuw park en staat er een verdere groei op de planning - voor zowel verhuur als exploitatie.
|
10/02/26
Na de eerste twee seizoenen keert het RTL 5-programma Schiphol Airport terug met een gloednieuw derde seizoen. De serie biedt een exclusieve blik achter de schermen van de grootste luchthaven van Nederland.
|
10/02/26
Januari is traditioneel een piekmaand voor boekingen van gezinsreizen bij Emirates. Economy-reizigers boekten vroeg, met name groepen en gezinnen: meer dan 65% van de groepsboekingen werd minimaal drie maanden voor vertrek gemaakt en ruim 65% van de families boekte ten minste twee maanden vooraf.
|
09/02/26
Vrijdag 6 februari hebben MDL Fonds, de provincie Utrecht en de gemeenten Utrecht en Bunnik samen twee natuurtoiletten geopend in recreatiegebied Amelisweerd. Met deze twee toiletten wordt een belangrijke stap gezet om dit natuurgebied voor een bredere groep mensen toegankelijk te maken.
|
09/02/26
De gratis Efteling-app biedt bij drie attracties en alle sprookjes een gesproken vertelling en je kunt het verhaal laten ondertitelen.
|
09/02/26
Met de première van Willem van Oranje - De Musical is een uniek theater opgezet. L2L Ledscreens realiseerde voor deze productie de grootste LED-theateropstelling van Europa.
|
09/02/26
Je kent het moment: je staat met een koffer in je hand, de lobby ruikt naar versgemalen koffie en je wilt eigenlijk maar één ding, soepel aankomen. Dan blijkt de QR-code in de mail niet te laden, de wifi hapert en bij de receptie ontstaat een rij die nét te langzaam beweegt. Niemand bedoelt het verkeerd, maar de beleving krijgt een deuk voordat die goed en wel begonnen is. In leisure, toerisme en hospitality is dat het pijnlijke aan digitale frictie: het voelt meteen persoonlijk.
|
06/02/26
Hoe creëer je die ruimte, fysiek, mentaal én maatschappelijk? Tijdens het Trendcongres Toerisme 2026 ontdek je concrete oplossingen, nieuwe perspectieven en inspirerende voorbeelden die je direct kunt toepassen in jouw werk. Extra voordeel: het gunstige Early Bird-tarief staat open.
|
|
12/02/26
Na twee edities van Recreatie Next Level is het op 12 februari in Evenementenhal Gorinchem tijd voor...
|
13/02/26 t/m 15-02-26
De Fiets en Wandelbeurs 2026. Drie dagen vol inspiratie, routes, outdoormateriaal, lezingen en vakan...
|
09/03/26
11? NCE is in Zandvoort op 9 maart 2026. De gemeente heeft zich, in samenwerking Zandvoort Marketing...
|
10/03/26
Primeur Langste E-Kart circuit van Europa en TimeMissionDatum: dinsdag 10 maart 2026Locatie: Michiga...
|
02/04/26
Het Trendcongres Toerisme 2026 is op donderdag 2 april 2026 bij Saxion Hogeschool in Deventer. De ed...
|
|