Geplaatst op: 27-01-2023
Auteur: redactie
Uitgever: NRIT Media

La Vuelta Holanda op alle fronten succesvol

La Vuelta Holanda op alle fronten succesvol

De Spaanse wielerronde La Vuelta ging op 19 augustus 2022 van start in Nederland. De provincies Utrecht en Noord-Brabant en de gemeenten Utrecht, ’s-Hertogenbosch en Breda vormden het podium voor dit sportevenement. De afgelopen maanden is het project afgerond en geëvalueerd en zijn de resultaten vastgelegd in een eindrapport. Projectorganisatie La Vuelta Holanda spreekt van een succesvol en goedbezocht evenement en sluit af met positieve cijfers.

 

De organisatie kijkt met trots terug op een prachtig wielerevenement en een geslaagd groot maatschappelijk activatieprogramma. Universiteit Utrecht (UU) heeft een evaluatie van de organisatorische, maatschappelijke en economische impact van het evenement uitgevoerd. Hieruit blijkt dat de bezoekers aan La Vuelta Holanda het evenement waarderen met een 8,3 (doelstelling was een 8,0). 

 

Alle verwachtingen overtroffen

Tijdens de vier dagen van het hoofdevenement van La Vuelta Holanda (ploegenpresentatie, ploegentijdrit, etappe 2 en etappe 3) bezochten 957.700 mensen het evenement. In het haalbaarheidsonderzoek vanuit 2018 werd nog gerekend met 400.000 tot 500.000 bezoekers. UU heeft berekend dat de totale economische impact van het evenement 17,6 miljoen euro bedraagt. Het project La Vuelta Holanda wordt afgesloten met een positief financieel resultaat van 300.000 euro.

 

Mirjam Sterk, gedeputeerde provincie Utrecht: "La Vuelta Holanda heeft echt alle verwachtingen overtroffen. Geweldig dat zoveel mensen langs de kant stonden om de renners aan te moedigen om er op die manier met elkaar een sportief en feestelijk evenement van te maken. De beelden van onze mooie provincie gingen de hele wereld over en daar ben ik uiteraard hartstikke blij mee. Maar het allermooist vind ik misschien nog wel om te zien hoe sport verbindt, want met al die activiteiten die in aanloop naar de Vuelta zijn georganiseerd, hebben we een hoop mensen bij elkaar gebracht.” 

 

Bezoekers activiteitenprogramma zeer tevreden

In de honderd dagen voor de wielerwedstrijd zijn door gemeenten, ondernemers en sportverenigingen tal van sportieve, culturele en muzikale evenementen georganiseerd. Het (maatschappelijk) doel hiervan was om mensen te stimuleren meer te bewegen, elkaar op te zoeken en samen activiteiten te ondernemen. Deelnemers aan het activiteitenprogramma waarderen het programma met een 8,2 (t.o.v. een 8.0 als doelstelling). 60.913 personen namen deel aan het activiteitenprogramma en nog eens 318.969 mensen bezochten één of meerdere van de 318 activiteiten en evenementen. Het programma bestond uit veel (ook kleinschalige) activiteiten en evenementen verdeeld over de beide provincies en de 31 doorkomstgemeenten.

 

Volgens de voorwaarden waaronder het ministerie van Volksgezondheid, Welzijn en Sport (VWS) subsidie aan het evenement verleend heeft, zal de uiteindelijke subsidie van VWS lager vastgesteld worden en gaat het geld dat te veel aan subsidie is ontvangen terug naar het Rijk. Het eindrapport, de evaluatie en de accountsverklaring zijn aangeboden aan de raden en staten van de organiserende partijen.

Trefwoorden: La Vuelta Holanda

CELTH



||| Nieuws |||

26/01/26
Caravana biedt meer entertainment
Over twee dagen opent Caravana 2026 haar deuren in het WTC Expo Leeuwarden. Naast het uitgebreide kampeeraanbod in (bus)campers, caravans, vouwwagens, voor- en daktenten en een breed scala aan accessoires, biedt de grootste kampeerbeurs van Noord-Nederland een vol programma met presentaties, activiteiten en bekende gasten voor jong en oud.
26/01/26
Prinses Margriet opent vernieuwd muZIEeum
Prinses Margriet opent donderdagmiddag 5 februari 2026 het vernieuwde muZIEum in Nijmegen. Tijdens de heropening wordt ook de nieuwe fototentoonstelling Unseen geopend.
26/01/26
Nieuw bos bij het Beesels Broek
Aan de Eikenbroeklaan in Beesel bij het Beesels Broek heeft Limburgs Landschap circa 15.000 bomen en struiken geplant. Dit nieuwe bos van bijna vier hectare compenseert bomen die elders moesten wijken.
23/01/26
Exclusief voor leden
Oprichting Wandelplatform Fryslân voor een sterke wandelprovincie
Op woensdag 21 januari vond de aftrap van Wandelplatform Fryslân plaats. De missie: Fryslân ontwikkelen tot een provincie waar lopen en wandelen vanzelfsprekend, aantrekkelijk en toegankelijk is voor iedereen.
23/01/26
Transavia vliegt in de zomer op Oujda
Transavia start komende zomer een tijdelijke verbinding tussen Rotterdam The Hague Airport en Oujda, in het noordoosten van Marokko. Tussen 2 juli en 31 augustus 2026 vliegt Transavia twee keer per week, op maandag en donderdag, rechtstreeks tussen Rotterdam en Oujda.
23/01/26
Exclusief voor leden
Gebruik creditcard neemt weer toe
Nederlanders gebruiken hun creditcard steeds vaker. Dat blijkt uit transactiedata van ruim 2,6 miljoen Nederlandse consumenten met een creditcard van ICS, aanbieder van Visa en Mastercard creditcards. Opvallend daarbij is dat het aantal betalingen aan Nederlandse ontvangers, zoals in de horeca, sterker groeit dan aan buitenlandse.
23/01/26
Genomineerden Nationale Evenementenprijzen en -steden 2026 bekend
De jury heeft de nominaties voor de Nationale Evenementenprijzen 2026 officieel vastgesteld. Welke s...
22/01/26
Beste campings in Nederland en Europa
De winnaars van de titel ‘ANWB Camping van het Jaar 2026’ zijn toegekend. In de categorie Fijnste familiecamping gingen Vakantiepark Beerze Bulten (Overijssel) en Camping Village Europa Silvella (Italië) met de hoofdprijs aan de haal. In de categorie Beste Kleine camping werden Camping Zwinderen (Drenthe) en Camping Domaine La Libaudié (Frankrijk) uitgeroepen tot winnaars.

||| Agenda |||

27/01/26 t/m 30-01-26
27/01/26 t/m 30-01-26: ENTER2026 eTourism Conference
De Breda University of Applied Sciences organiseert in januari 2026 de ENTER2026 eTourism Conference...
12/02/26
12/02/26 t/m 12-02-26: Dagrecreatie Live: het nieuwe ontmoetingspunt voor ondernemers in de dagrecreatie
Na twee edities van Recreatie Next Level is het op 12 februari in Evenementenhal Gorinchem tijd voor...
13/02/26 t/m 15-02-26
13/02/26 t/m 15-02-26: Fiets en Wandelbeurs
De Fiets en Wandelbeurs 2026. Drie dagen vol inspiratie, routes, outdoormateriaal, lezingen en vakan...
09/03/26
09/03/26 t/m 09-03-26: Nationaal Congres Evenementen 9 maart 2026
11? NCE is in Zandvoort op 9 maart 2026. De gemeente heeft zich, in samenwerking Zandvoort Marketing...
02/04/26
02/04/26 t/m 02-04-26: Trendcongres Toerisme 2026
Het Trendcongres Toerisme 2026 is op donderdag 2 april 2026 bij Saxion Hogeschool in Deventer. De ed...