Tikkie actie voor boot Vera van vaargebied Ilperveld
De oude Vera. Foto: Landschapsbeheer Noord-Holland.
Vlakbij Amsterdam ligt de spectaculaire natuur van het Ilperveld. Dit waterrijke gebied is alleen per boot te beleven. Probleem, de boot van Landschap Noord-Holland is op, klaar. Een tikkie actie moet tot een nieuwe boot leiden.
In de afgelopen 15 jaar heeft excursieboot Vera duizenden scholieren en natuurliefhebbers meegenomen naar de mooiste plekken van het Ilperveld. Maar daar is nu een einde aangekomen. De Vera is kapot. Motor, accu 's en bedrading zijn niet meer te repareren. Met het geld dat wordt opgehaald worden meteen tal van verbeteringen doorgevoerd.
Het wordt tijd voor een nieuwe boot. Met een stille elektrische motor, rolstoelplekken en plaats voor 32 personen. Dat wordt straks een genot om mee te varen.
Een flink deel van de benodigde investering heeft de beheerorganisatie al bij elkaar via donaties en eigen reserveringen. Maar ze zijn er nog niet. Daarom is een Tikkie actie opgestart. Wil je als vaklezer bijdragen. Hier is de link naar de Tikkie
Met de introductie van PureCamp #ONE betreedt een nieuw Nederlands merk de markt van vouwwagens. Opvallend in een markt die niet makkelijk is. De opzettijd, altijd een belangrijk argument voor kampeerders, levert dat voordeel op dat tot een marktaandeel kan leiden.
In december 2025 hebben huishoudens 0,8 procent meer goederen en diensten aangeschaft dan in december 2024, meldt het CBS. Ze kochten zowel meer goederen als meer diensten, zoals horeca, vervoer en cultuur.
Naast de nieuwe Kikker8baan opent Duinrell komend seizoen nog een nieuwe attractie in het park: de Duinrell Drifter. In deze attractie besturen bezoekers zelf hun rit en bepalen zij met een hendel hoeveel zij ‘driften’.
Tijdens de startbijeenkomst van Varend Corso Westland, gisteravond bij Intratuin ‘s-Gravenzande was het enthousiasme groots. Alle Westlandse dorpskernen op de route doen mee met de editie van 2026.
Op 12 februari 2026 opent Dagrecreatie Live haar deuren in Evenementenhal Gorinchem. Dit nieuwe event voor professionals in de dagrecreatie staat in het teken van talkshows over onderwerpen als gastbeleving en innovatie, presentaties van vakspecialisten en een awardceremonie.
In 2026 verwachten gemeenten 15,3 miljard euro te ontvangen uit heffingen, 6,5 procent meer dan een jaar eerder. Wie de cijfers van CBS doorneemt ziet dat de toeristenbelasting een stuk hoger uitvalt, namelijk 9%. De verschillen in toeristenbelasting zijn groot.
Het techniek- en ontdekkingsmuseum NEMO is altijd op de jeugd gericht. Maar nu zijn de volwassenen aan de beurt met een speciaal gemaakt programma in de avonden in de komende maanden. Het museum zorgt ook nog voor een drankje.