Geplaatst op: 16-06-2022
Auteur: Marc Gerlings

Toeristisch aanbod Groningen beter zichtbaar met afspraken over content en regie merk

DMO content en merk

Toeristisch aanbod Groningen beter zichtbaar met afspraken over content en regie merk
Groningse dmo\'s leveren content voor gezamenlijk aanbod.

Marketing Groningen, provincie Groningen en de marketingorganisaties uit de regio’s gaan intensiever samenwerken om het aanbod beter te presenteren voor bezoekers en inwoners. De afspraken over die samenwerking zijn vandaag 16 juni vastgelegd in het convenant 'Regionale Digitale Ontsluiting'.

Erich Wünker (Wethouder gemeente Oldambt en vertegenwoordiger vanuit de Vereniging Groninger Gemeenten), Mirjam Wulfse (Gedeputeerde provincie Groningen), Edwin van der Woude (directeur stichting ZO Groningen en vertegenwoordiger van alle regio marketing organisaties) en Barbara Risselada (directeur Marketing Groningen), kwamen bij elkaar om het convenant te tekenen. De betrokken partijen leggen hiermee de manier van samenwerken, rollen en verantwoordelijkheden vast. Het aanbod is meteen ook zichtbaar voor de potentiële bezoeker, met een nieuwe regionale indeling.

Toeristisch aanbod

De beste bezienswaardigheden, uitjes, restaurants en overnachtingen uit de provincie zijn nu gebundeld op visitgroningen.nl. De provincie is hier opgedeeld in acht toeristische regio's: Waddenland, Westerkwartier, Westerwolde, Eemsdelta, Oldambt, Midden-Groningen, Veenkoloniën en Stad. Het uitgesproken karakter en eigen gevoel dat leeft in elke regio, komt terug in het toeristische aanbod op de webpagina. 

Ook heeft iedere regio in samenwerking met Marketing Groningen een magazine in Merk Groningen huisstijl ontwikkeld. De magazines nemen je mee op ontdekkingstocht door de regio. Met highlights, tips, routes en omwegen. De magazines zijn online te bekijken op de regio pagina’s van visitgroningen.nl en verkrijgbaar bij toeristische informatiepunten, VVV’s en veel ondernemers in de regio’s. 

Samenwerking

De samenwerking tussen Marketing Groningen en regionale marketingorganisaties moet toeristisch Groningen beter zichtbaar en herkenbaar maken. Daarbij is het samen uitdragen en vermarkten van het DNA van Groningen bijzonder. 

Stellig meldt de provincie Groningen dat bijna nergens de handen zo ineengeslagen worden om samen het verhaal en het DNA van een bestemming uit te dragen met één gedeeld verhaal van Groningen met één stem en één gezicht met behulp van de nieuwe huisstijl van Merk Groningen en het online platform visitgroningen.nl. Deze samenwerking zorgt voor een grotere bekendheid van het Groninger vrijetijdsaanbod en bereidheid van bezoekers om hier langer te blijven. Het versterkt de trots van de Groningers op hun eigen gebied.

Achter die samenwerking zit ook een financieel voordeel. Het is ook mogelijk om personeel en financiën efficiënter in te zetten. 

Regierol en levering content verdeeld

Marketing Groningen richt zich op het beheer van de website, het merk Groningen en campagnes. Organisaties uit de regio leveren actuele informatie aan en zijn de verbindende schakel tussen ondernemers in het gebied. De provincie en gemeenten gaan de samenwerking monitoren en voeren periodiek overleg met de betrokken partijen.
Trefwoorden: DMO, merk, online, marketing, samenwerking

CELTH



||| Nieuws |||

27/03/26
Trendcongres 2026 biedt podium aan NL Tourism Research Network: nieuwe inzichten over toerisme, mobiliteit en migratie
Tijdens het Trendcongres Toerisme & Vrijetijd 2026, dat op 2 april plaatsvindt bij Saxion Hogeschool in Deventer, organiseert het #NLTourismResearchNetwork opnieuw een speciale onderzoekssessie. Deze jaarlijkse bijeenkomst is inmiddels een vast onderdeel van het congresprogramma en brengt onderzoekers uit heel Nederland samen rond actuele transities in toerisme, mobiliteit en samenleving.
27/03/26
Past snelladen of rustig laden bij jouw gasten en park?
Laden hoort bij elektrisch rijden, net zoals tanken bij een verbrandingsmotor. Toch voelt het anders. Gasten plannen bijvoorbeeld vaker vooruit als ze elektrisch rijden en merken dat tijd en comfort samenhangen met de manier waarop ze laden. Er zijn grofweg twee manieren om te laden: snelladen onderweg en rustig laden op een vaste plek. Bij een elektrische auto zie je dit verschil direct terug in reisplanning, aankomstmomenten en verblijfservaring. Ook de techniek in de auto, zoals koeling van de accu, speelt mee.
27/03/26
Overijssel stelt bijzondere evenementen vast die subsidie ontvangen
Provincie Overijssel steunt jaarlijks organisatoren van bijzondere regionale evenementen. Die lijst met evenementen is op 24 maart gepubliceerd.
27/03/26
Hogere energiekosten dwingen horeca opnieuw tot prijsverhogingen
De gestegen energie- en brandstofprijzen door het conflict in het Midden-Oosten raken ook horecaondernemers. Zij hebben daardoor te maken met zowel hogere kosten voor energie als van inkoop en transport. Dat zet de winstmarges onder druk, meldt Sjuk Akkerman sectorspecialist van bank ING.
27/03/26
Exclusief voor leden
Klimbos Dordrecht viert vijfjarig bestaan met vernieuwde klimroute
Dit jaar bestaat Klimbos Dordrecht 5 jaar en dat wordt maandag 6 april (tweede paasdag) gevierd. Onder toeziend oog van gasten en medewerkers van het Klimbos wordt ook de geheel vernieuwde klimroute Oranje 3 feestelijk geopend door wethouder Tanja de Jonge.
27/03/26
Bodemprocedure tegen Den Haag over verbod reclame vliegvakanties
De ANVR (Algemene Nederlandse Vereniging van Reisondernemingen) heeft vandaag bekendgemaakt een bodemprocedure te gaan starten tegen de gemeente Den Haag naar aanleiding van het gemeentelijke verbod op reclames voor vliegvakanties uit 2025.
27/03/26
Exclusief voor leden
Campervan Days draait om beleving
Na twee succesvolle edities in 2024 en 2025 keert het camperfestival dit jaar weer terug op de sfeervolle locatie Netl. Tijdens de Campervan Days 2026 op 11 en 12 april, presenteren vijftien Nederlandse bouwers hun nieuwste modellen.
27/03/26
Dashboard ‘Leven in Zeeland’ geeft lokaal inzicht in brede welvaart
HZ Kenniscentrum Zeeuwse Samenleving (HZ KCZS) heeft begin maart het onderzoek ‘Leven in Zeeland’ gepresenteerd; een onderzoek onder ruim 11.000 inwoners naar de kwaliteit van leven in Zeeland. Daa ris een dashboard van gemaakt.

||| Agenda |||

02/04/26
02/04/26 t/m 02-04-26: Trendcongres Toerisme 2026
Het Trendcongres Toerisme 2026 is op donderdag 2 april 2026 bij Saxion Hogeschool in Deventer. De ed...
22/04/26 t/m 23-04-26
22/04/26 t/m 23-04-26: Independent Hotel Show Amsterdam
A firm fixture in the calendar of independent hoteliers and industry professionals alike, the show p...
21/09/26 t/m 23-09-26
21/09/26 t/m 23-09-26: Gastvrij Rotterdam
Gastvrij Rotterdam is dé horeca vakbeurs voor ambitieuze horecaprofessionals in Rotterdam Aho...