Geplaatst op: 08-04-2022
Auteur: Redactie
Uitgever: NRIT Media

De NKC lanceert CO2-calculator voor camperaars

De NKC lanceert CO2-calculator voor camperaars

De NKC heeft op de website een CO2-calculator gelanceerd, waarmee camperaars kunnen berekenen wat de CO2-uitstoot is van een camperreis. In de berekening van deze ecologische voetafdruk worden niet alleen de kilometers, maar ook het verblijf en de activiteiten op de plaats van bestemming meegenomen. Op basis van het meetresultaat geeft de tool ook praktische tips over energiezuinige alternatieven die goed zijn voor zowel planeet als de portemonnee. Ook kunnen camperaars hiermee de CO2-uitstoot van een reis vergelijken met die van andere manieren van reizen

De NKC-CO2-calculator hoort bij het duurzaamheidsprogramma waarmee de NKC zich in 2022 primair richt op het thema schoner rijden. De online tool is ontwikkeld in samenwerking met de voorlichtingsorganisatie Milieu Centraal. 


"Meten is weten”, zegt programmaleider duurzaamheid Gerben Hardeman, van de NKC. "Doordat de CO2-calculator inzicht biedt in de impact voor het milieu, helpt de tool camperaars om groenere keuzes te maken. Door vandaag te beginnen met schoner rijden en milieubewuster te camperen, kunnen we aan het eind van de rit samen het verschil maken voor de generatie camperaars van morgen. Het uiteindelijke doel is dan ook een gezond, groen en CO2-neutraal camperklimaat. Dat is ambitieus en we beseffen dat er nog een lange weg te gaan is, maar bij de NKC willen we de eerste kilometers richting dat doel graag stimuleren. We zijn dan ook blij dat we in Milieu Centraal een samenwerkingspartner met diezelfde ambitie gevonden hebben.”

 

Mariken Stolk, expert duurzame mobiliteit bij Milieu Centraal: "De tool die we samen met de NKC speciaal voor camperaars hebben ingericht, geeft inzicht in de opties die zij hebben om de klimaatimpact en het brandstofverbruik te verlagen.” Hardeman: "Behalve dat energiezuinig rijden voordelen heeft voor de planeet, leidt het ook tot lagere kosten. Rustig rijgedrag kan tot wel 10 procent brandstof besparen. Zuinig rijden doe je bijvoorbeeld door vroegtijdig op te schakelen, niet harder dan 100 kilometer per uur en zo veel mogelijk met een contante snelheid te rijden. De calculator geeft ook advies over dergelijke energie- en kostenbesparende alternatieven gedurende het vervoer, verblijf en de activiteiten van een camperreis.”

Trefwoorden: CO2, CO2-calculator

CELTH



||| Nieuws |||

12/02/26
Exclusief voor leden
Twintig actievoerders bezetten Lelystad Airport
Een groep van twintig Greenpeace-actievoerders heeft vanochtend het hoofdgebouw van Lelystad Airport bezet. Ze eisen dat het nieuwe kabinet een streep zet door de plannen om het vliegveld te openen voor vakantievluchten.
11/02/26
Exclusief voor leden
Doorbraak duurzame vliegtuigbrandstof met SIENNA-reactor
Het Europese project TAKE-OFF, geleid door het Nederlandse TNO, bundelt de krachten van tien partners om technologie te ontwikkelen die CO2 en hernieuwbare waterstof omzet in SAF.
11/02/26
Jasper Tieleman versterkt team Maas
De recreatie- en watersportsector krijgt er een gedreven en ervaren professional bij. Met de komst van Jasper Tieleman versterkt Maas recreatie bedrijfsmakelaardij haar team met iemand voor wie recreatie niet alleen een branche is, maar een familie-erfenis.
10/02/26
Exclusief voor leden
Limburgse VVV’s kiezen datamonitor van Toerisme Veluwe Arnhem Nijmegen
De vier Limburgse destinatieorganisaties, verenigd in Stichting Samenwerkende VVV’s Limburg, ondertekenden de licentieovereenkomst voor de Tourism Leisure Monitor van Toerisme Veluwe Arnhem Nijmegen.
10/02/26
Exclusief voor leden
Summio vakantieparken verlengt 5 parken en start nieuw park
Summio Parcs start het nieuwe jaar meteen met groei. Vijf vakantieparken hebben besloten hun samenwerking met de organisatie te verlengen. Daarnaast is het portfolio uitgebreid met een nieuw park en staat er een verdere groei op de planning - voor zowel verhuur als exploitatie.
10/02/26
Serie Schiphol Airport krijgt derde seizoen
Na de eerste twee seizoenen keert het RTL 5-programma Schiphol Airport terug met een gloednieuw derde seizoen. De serie biedt een exclusieve blik achter de schermen van de grootste luchthaven van Nederland.
10/02/26
Veel gezinsboekingen voor Emirates bij start 2026
Januari is traditioneel een piekmaand voor boekingen van gezinsreizen bij Emirates. Economy-reizigers boekten vroeg, met name groepen en gezinnen: meer dan 65% van de groepsboekingen werd minimaal drie maanden voor vertrek gemaakt en ruim 65% van de families boekte ten minste twee maanden vooraf.
09/02/26
Toiletten bij Amelisweerd maken recreatie breder toegankelijk
Vrijdag 6 februari hebben MDL Fonds, de provincie Utrecht en de gemeenten Utrecht en Bunnik samen twee natuurtoiletten geopend in recreatiegebied Amelisweerd. Met deze twee toiletten wordt een belangrijke stap gezet om dit natuurgebied voor een bredere groep mensen toegankelijk te maken.

||| Agenda |||

13/02/26 t/m 15-02-26
13/02/26 t/m 15-02-26: Fiets en Wandelbeurs
De Fiets en Wandelbeurs 2026. Drie dagen vol inspiratie, routes, outdoormateriaal, lezingen en vakan...
24/02/26
24/02/26 t/m 24-02-26: Tourism skills: getting this right matters
The European tourism sector faces a simple reality:without the right skills, growth is not sustainab...
09/03/26
09/03/26 t/m 09-03-26: Nationaal Congres Evenementen 9 maart 2026
11? NCE is in Zandvoort op 9 maart 2026. De gemeente heeft zich, in samenwerking Zandvoort Marketing...
10/03/26
10/03/26 t/m 10-03-26: Opendeurdag Experience Factory Antwerpen; Europa’s grootste Indoor FEC Attractie
Primeur Langste E-Kart circuit van Europa en TimeMissionDatum: dinsdag 10 maart 2026Locatie: Michiga...
02/04/26
02/04/26 t/m 02-04-26: Trendcongres Toerisme 2026
Het Trendcongres Toerisme 2026 is op donderdag 2 april 2026 bij Saxion Hogeschool in Deventer. De ed...