Geplaatst op: 28-03-2022
Auteur: Marc Gerlings

Hardlopers ontdekken Breda

Hardlopers ontdekken Breda
Deelnemers in het centrum van Breda. Foto: Golazo.

De vierde editie van de KLM Urban Trail Breda op zondag 27 maart trok bijna 3.000 deelnemers. Zij genoten van een vernieuwd parkoers door en langs tal van markante en iconische gebouwen in de ‘parel van het zuiden’.

Op de vernieuwde route deden de lopers na de start bij Cross Jumps en Brouwerij Frontaal zo’n vijftien locaties aan, waaronder het NS Station, de busremise van Arriva, bioscoop Pathé, de redactie van BN DeStem, STRND en Brack. 

Lopers kozen tussen een afstand van vijf en tien kilometer en kregen bij de finish een hartelijk ontvangst met een ontbijt en medaille. "Het was een mooie aftrap van de serie van twaalf runs door verschillende steden in Nederland. Het is een unieke combinatie tussen sportief bezig zijn en een sociale activiteit, waarbij je als deelnemer op een verrassende manier de stad beleeft en verkent,” keek CEO Remco Barbier van organisator Golazo Nederland terug.  

12 x KLM Urban Trail Series

In 2022 wordt de KLM Urban Trail Series georganiseerd in 12 steden. Bekijk de volledige kalender op klmurbantrailseries.nl. De volgende stad in de serie is Groningen op 10 april.
Trefwoorden: Breda, sport

CELTH



||| Nieuws |||

29/01/26
Exclusief voor leden
Hoogste punt bereikt uitbreiding terminal Eindhoven Airport
Met het leggen van een houten dakligger door bouwopzichter Ruud Hendriks van Eindhoven Airport en uitvoerder Perry van der Wijst van Heijmans werd vandaag officieel het hoogste punt van de uitbreiding van de terminal van Eindhoven Airport bereikt.
29/01/26
Exclusief voor leden
Drie raden kijken kritisch naar leefomgeving en gezondheid
De Raad voor de leefomgeving en infrastructuur (Rli), de Raad voor het Openbaar Bestuur (ROB) en de Raad voor de Volksgezondheid & Samenleving (RVS) starten gezamenlijk een nieuw adviestraject als vervolg op het advies ‘Elke regio telt!’ uit 2023. De combinatie leefomgeving en gezondheid wordt doorgelicht en daarmee raakt het recreatie in de buurt.
28/01/26
Caroline Bremner versterkt het team van Travel Foundation
Travel Foundation stelt Caroline Bremner aan als Data Insights Specialist. Ze brengt bijna 30 jaar ervaring in reisonderzoek en strategische toekomstverkenning in toerisme met zich mee.
28/01/26
Exclusief voor leden
Arriva verandert managementstructuur
Per 1 februari 2026 vindt er een wijziging plaats in de directie van Arriva Nederland. Anne Hettinga zal per 1 februari na ruim 25 jaar, waarvan bijna 20 jaar als CEO, zijn functie bij Arriva Nederland neerleggen. Hij verlaat Arriva echter niet, hij blijft lid van de Executive Board van Arriva Group. Het Nederlandse management gaat over naar de Arriva Group.
28/01/26
De smaak van gastvrijheid: hoe culinaire ervaringen het toerisme veranderen
Vroeger was een vakantie geslaagd als je de belangrijkste bezienswaardigheden had gezien. Tegenwoordig zoeken reizigers en recreanten naar iets meer: een complete beleving. En wat is een meer fundamenteel onderdeel van een beleving dan eten? De culinaire ervaring is geëvolueerd van een noodzakelijkheid tot een van de belangrijkste pijlers van modern toerisme. Voor professionals in de sector is het niet langer een vraag óf je aandacht besteedt aan eten, maar hóé je het inzet om onvergetelijke herinneringen te creëren.
27/01/26
Sven Versteeg nachtburgemeester van Nederland
Tijdens het Horecava-nieuwjaarsfeest ‘MOOI! 2026’, is Sven Versteeg uitgeroepen tot Nachtburgemeester van Nederland 2026.
27/01/26
Martijn Smeenge is BUas Docent van het Jaar 2025-2026
Martijn Smeenge van de Academie voor Toerisme is uitgeroepen tot BUas Docent van het Jaar 2025-2026. Voor het derde achtereenvolgende jaar won Smeenge ook de titel Toerisme Docent van het Jaar, met het hoogste aantal studentenstemmen.
27/01/26
Hof van Saksen haalt weer meerdere awards binnen
Op dinsdag 27 januari zijn de winnaars van de Parkvakanties Awards 2026 bekendgemaakt. De bezoekers van vakantieplatform Parkvakanties stemden de afgelopen weken ruim 8.000 keer op hun favoriete vakantieparken. De meeste prijzen gingen naar Landal parken en resort Hof van Saksen.

||| Agenda |||

12/02/26
12/02/26 t/m 12-02-26: Dagrecreatie Live: het nieuwe ontmoetingspunt voor ondernemers in de dagrecreatie
Na twee edities van Recreatie Next Level is het op 12 februari in Evenementenhal Gorinchem tijd voor...
13/02/26 t/m 15-02-26
13/02/26 t/m 15-02-26: Fiets en Wandelbeurs
De Fiets en Wandelbeurs 2026. Drie dagen vol inspiratie, routes, outdoormateriaal, lezingen en vakan...
09/03/26
09/03/26 t/m 09-03-26: Nationaal Congres Evenementen 9 maart 2026
11? NCE is in Zandvoort op 9 maart 2026. De gemeente heeft zich, in samenwerking Zandvoort Marketing...
02/04/26
02/04/26 t/m 02-04-26: Trendcongres Toerisme 2026
Het Trendcongres Toerisme 2026 is op donderdag 2 april 2026 bij Saxion Hogeschool in Deventer. De ed...
22/04/26 t/m 23-04-26
22/04/26 t/m 23-04-26: Independent Hotel Show Amsterdam
A firm fixture in the calendar of independent hoteliers and industry professionals alike, the show p...