Geplaatst op: 26-10-2021
Auteur: Redactie
NRIT Media

Eerste exemplaar rapport ketenvorming vakantieparken uitgereikt

Eerste exemplaar rapport ketenvorming vakantieparken uitgereikt
Tijdens de Praktijkdag Vakantieparken, op 12 oktober in Familie resort PUUR Exloo, reikte de rapport-initiator Hans van Leeuwen van Pleisureworld het eerste exemplaar van het rapport ‘De opmars van de keten’ uit aan Jean Kiekebosch van investerings- en ontwikkelmaatschappij Driestar. 
 

Hans van Leeuwen benoemde tijdens de presentatie een actueel thema in de Nederlandse markt voor vakantieparken: "De ketenvorming zorg voor veel ontwikkeling en nieuwbouw in de sector van de vakantieparken. Maar wat gebeurt er aan de onderkant van de markt? Door het jarenlange gedoogbeleid van veel gemeenten zijn veel bedrijven afgegleden naar een bedenkelijke status. Het is de overheid die dit heeft laten gebeuren. Handhaven is volgens mij de enige oplossing. Voor de verloederde bedrijven zijn er dan twee keuzes; volledig van de markt af of investeren omvormen tot een toekomstbestendig concept.”

 

Over het rapport

De Europese markt voor vakantieparken is volop in beweging. Met name de grote ketens hebben volop groeiambities, en de overnames leiden vaak tot ingrijpende herstructurering van parken en nieuwbouw van vakantiewoningen. De eigendomssituatie van vakantieparken en financiering van nieuwe projecten is aan het wijzigen. Grote private equity partijen hebben deze markt ontdekt. Steeds vaker wordt nieuwbouw verkocht aan particuliere investeerders. De rol van de bekende merken in de markt voor vakantieparken verschuift daardoor.
 

In dit rapport wordt een overzicht gegeven van de diverse Europese ketens die in de markt van campings en bungalowparken actief zijn. Er wordt o.a. in kaart gebracht wat de eigendomsstructuur is. Het boek bevat diverse overzichten in de vorm van tabellen en kaarten, waardoor je snel een beeld krijgt van de daadwerkelijke marktsituatie. 

 

Medeauteurs Yvonne van den Nieuwenhuizen en Sandra Reusen benoemen hun belangrijkste conclusies: "De markt lijkt gedomineerd door een aantal grote spelers en die zullen ongetwijfeld nog niet klaar zijn met hun groei. Toch heeft het ons verrast hoeveel ontwikkelingskansen er nog uit rapport naar voren komen. Het lijkt erop dat we nog maar aan het begin staan van de ontwikkelingen in de georganiseerdheid van vakantieparken.”


Bestellen?

Het rapport is via de store van NRIT te bestellen.

Trefwoorden: Rapport, opmars, keten, vakantieparken, eigendomsstructuur

CELTH



||| Nieuws |||

06/03/26
Eveline Buter directeur NP Hollandse Duinen
Op 23 maart start Eveline Buter als directeur van Nationaal Park Hollandse Duinen. Zij volgt Georgette Leltz op die met pensioen gaat.
06/03/26
5x immaterieel erfgoed voorgedragen
Gisteravond maakt de Raad voor Cultuur in een adviesbekend welk immaterieel erfgoed kansrijk is om te worden opgenomen op UNESCO's 'Representatieve lijst van het immaterieel cultureel erfgoed van de mensheid'.
06/03/26
Exclusief voor leden
Bijna 40 miljard euro omzet voor Lufthansa
Bijna 40 miljard omzet en onder meer 135 miljoen passagiers zorgen voor 2 miljard euro aan winst ove...
05/03/26
Exclusief voor leden
Verbouwing Westfries Museum leidt naar oudste stenen huis van Hoorn
Hoorn heeft onverwacht een nieuwe attractie erbij. Tijdens het funderingsherstel van het monumentale hoofdgebouw van het Westfries Museum aan de Roode Steen uit 1632 zijn zware middeleeuwse muren, kelders en zelfs een stenen traptoren van het oudste bakstenen huis van Hoorn tevoorschijn gekomen.
05/03/26
Gastvrije Utopia
Tijdens het Trendcongres Toerisme op 2 april in Deventer kun je bij breakout-sessies ook kiezen voor de sessie 'Gastvrije Utopia'. Vier ervaren workshopleiders in toerisme nemen je mee in wat misschien jouw utopia voor toerisme kan zijn.
05/03/26
Utrecht benoemt PARK
Gedeputeerde Staten van Utrecht hebben Abe Veenstra benoemd tot Provinciaal Adviseur Ruimtelijke Kwaliteit (PARK). Met de benoeming versterkt de provincie de onafhankelijke advisering over de fysieke leefomgeving.
04/03/26
ITB Berlijn: Airbnb ontwikkelt zich voor alle reiservaringen
Op de vakbeurs ITB Berlin gaf strateeg van Airbnb, Nathan Blecharczyk, commentaar hoe het bedrijf AI...
02/03/26
Exclusief voor leden
Slimme ticketing helpt Klimrijk Brabant
Klimrijk Brabant opende zaterdag 28 februari het nieuwe klimseizoen. Dankzij een vernieuwd ticketconcept kunnen bezoekers voortaan de hele dag terecht op de klimparcoursen én bij diverse speel- en beweegactiviteiten.

||| Agenda |||

09/03/26
09/03/26 t/m 09-03-26: Nationaal Congres Evenementen 9 maart 2026
11? NCE is in Zandvoort op 9 maart 2026. De gemeente heeft zich, in samenwerking Zandvoort Marketing...
10/03/26
10/03/26 t/m 10-03-26: Opendeurdag Experience Factory Antwerpen; Europa’s grootste Indoor FEC Attractie
Primeur Langste E-Kart circuit van Europa en TimeMissionDatum: dinsdag 10 maart 2026Locatie: Michiga...
02/04/26
02/04/26 t/m 02-04-26: Trendcongres Toerisme 2026
Het Trendcongres Toerisme 2026 is op donderdag 2 april 2026 bij Saxion Hogeschool in Deventer. De ed...
22/04/26 t/m 23-04-26
22/04/26 t/m 23-04-26: Independent Hotel Show Amsterdam
A firm fixture in the calendar of independent hoteliers and industry professionals alike, the show p...
21/09/26 t/m 23-09-26
21/09/26 t/m 23-09-26: Gastvrij Rotterdam
Gastvrij Rotterdam is dé horeca vakbeurs voor ambitieuze horecaprofessionals in Rotterdam Aho...