Geplaatst op: 14-04-2021
Publicatie: VTS 2021-1

De inspiratie van Jorrit Snijder

De inspiratie van Jorrit Snijder

Leeftijd: 45

Afgestudeerd aan: Universiteit Leiden, Bestuurskunde en Universiteit Twente, PhD

Huidige functie: Voorzitter College van Bestuur, Breda University of Applied Sciences (BUas)

Is momenteel inhoudelijk bezig met: het schrijven van mijn 120 dagen verhaal.

Ik ben half oktober 2020 als bestuursvoorzitter begonnen bij BUas en heb in die tijd ontzettend veel ontdekt. Het is natuurlijk een rare tijd om in zo’n nieuwe functie te beginnen en toch voel ik een enorme kracht in de BUas organisatie. Community op z’n best, als je het mij vraagt. Ik ervaar betrokkenheid bij studenten en medewerkers, zorg om elkaars welzijn en een geweldige drive om dingen om te buigen tot iets positiefs. Een aantal van de sectoren waarin wij actief zijn, is hard geraakt door de coronacrisis. Van dichtbij heb ik de inspirerende discussies en brainstorms mogen meemaken van studenten, docenten en captains of industry over hoe dan wel? Dit sterkt me in de gedachte dat BUas een innovatieve hoger onderwijsinstelling is, a buzzing place. Een plek waar we studenten opleiden om iets te bedenken en te creëren wat er nog niet is en de wereld ‘om te denken’. Vanuit mijn 120 dagen verhaal, mijn ervaringen so far, werk ik samen met collega’s toe naar een volgende strategieperiode die ongetwijfeld weer nieuwe uitdagingen met zich meebrengt.

Is naast het werk vooral druk met: mountainbiken, lekker off the road.

Weg van de gebaande paden, daar houd ik van. Vaak zijn onbekende wegen de meest interessante en leerzame routes. Mijn dagelijkse ommetje, samen met mijn vrouw, is op dit moment wat voorspelbaar, maar dan zit de uitdaging erin om op tijd binnen te zijn voor de avondklok. Houthakken doe ik ook graag, ik leg graag een witte berk om, die branden zo fraai in de houtkachel. Mocht iemand nog een exemplaar in de tuin hebben staan die om moet, ik help graag mee!

Krijgt inspiratie van: bevlogen studenten, docenten, lectoren en ga zo maar door.

Gelukkig hebben we er daar een heleboel van bij BUas. Kritische denkers, mensen die verder kijken, anders kijken. Inspiratie haal ik ook uit kranten, tijdschriften en boeken. Ik lees graag en ben nu bezig met een boek van onze lector Storytelling Moniek Hover over de ontwikkeling van de Efteling in relatie tot het ‘vertellen’ van sprookjes.

Zou, indien daartoe de gelegenheid zou zijn, graag nog eens: een roadtrip maken met mijn zonen.

Via Zuid-Frankrijk naar Barcelona. Onderweg stoppen om mijn favoriete Châteauneuf-du-Pape wijn te proeven en vervolgens naar een wedstrijd van Barcelona. Dat is win-win voor beide partijen. Toegegeven, ik vind het geen straf om Messi nog een keer in Camp Nou te zien spelen.  

Trefwoorden: onderwijs, hbo, toerisme, leisure, evenementen, attractieparken, celth, horeca, reisbranche

CELTH



||| Nieuws |||

27/01/26
Sven Versteeg nachtburgemeester van Nederland
Tijdens het Horecava-nieuwjaarsfeest ‘MOOI! 2026’, is Sven Versteeg uitgeroepen tot Nachtburgemeester van Nederland 2026.
27/01/26
Martijn Smeenge is BUas Docent van het Jaar 2025-2026
Martijn Smeenge van de Academie voor Toerisme is uitgeroepen tot BUas Docent van het Jaar 2025-2026. Voor het derde achtereenvolgende jaar won Smeenge ook de titel Toerisme Docent van het Jaar, met het hoogste aantal studentenstemmen.
27/01/26
Hof van Saksen haalt weer meerdere awards binnen
Op dinsdag 27 januari zijn de winnaars van de Parkvakanties Awards 2026 bekendgemaakt. De bezoekers van vakantieplatform Parkvakanties stemden de afgelopen weken ruim 8.000 keer op hun favoriete vakantieparken. De meeste prijzen gingen naar Landal parken en resort Hof van Saksen.
26/01/26
Caravana biedt meer entertainment
Over twee dagen opent Caravana 2026 haar deuren in het WTC Expo Leeuwarden. Naast het uitgebreide kampeeraanbod in (bus)campers, caravans, vouwwagens, voor- en daktenten en een breed scala aan accessoires, biedt de grootste kampeerbeurs van Noord-Nederland een vol programma met presentaties, activiteiten en bekende gasten voor jong en oud.
26/01/26
Prinses Margriet opent vernieuwd muZIEeum
Prinses Margriet opent donderdagmiddag 5 februari 2026 het vernieuwde muZIEum in Nijmegen. Tijdens de heropening wordt ook de nieuwe fototentoonstelling Unseen geopend.
26/01/26
Nieuw bos bij het Beesels Broek
Aan de Eikenbroeklaan in Beesel bij het Beesels Broek heeft Limburgs Landschap circa 15.000 bomen en struiken geplant. Dit nieuwe bos van bijna vier hectare compenseert bomen die elders moesten wijken.
23/01/26
Exclusief voor leden
Oprichting Wandelplatform Fryslân voor een sterke wandelprovincie
Op woensdag 21 januari vond de aftrap van Wandelplatform Fryslân plaats. De missie: Fryslân ontwikkelen tot een provincie waar lopen en wandelen vanzelfsprekend, aantrekkelijk en toegankelijk is voor iedereen.
23/01/26
Transavia vliegt in de zomer op Oujda
Transavia start komende zomer een tijdelijke verbinding tussen Rotterdam The Hague Airport en Oujda, in het noordoosten van Marokko. Tussen 2 juli en 31 augustus 2026 vliegt Transavia twee keer per week, op maandag en donderdag, rechtstreeks tussen Rotterdam en Oujda.

||| Agenda |||

27/01/26 t/m 30-01-26
27/01/26 t/m 30-01-26: ENTER2026 eTourism Conference
De Breda University of Applied Sciences organiseert in januari 2026 de ENTER2026 eTourism Conference...
12/02/26
12/02/26 t/m 12-02-26: Dagrecreatie Live: het nieuwe ontmoetingspunt voor ondernemers in de dagrecreatie
Na twee edities van Recreatie Next Level is het op 12 februari in Evenementenhal Gorinchem tijd voor...
13/02/26 t/m 15-02-26
13/02/26 t/m 15-02-26: Fiets en Wandelbeurs
De Fiets en Wandelbeurs 2026. Drie dagen vol inspiratie, routes, outdoormateriaal, lezingen en vakan...
09/03/26
09/03/26 t/m 09-03-26: Nationaal Congres Evenementen 9 maart 2026
11? NCE is in Zandvoort op 9 maart 2026. De gemeente heeft zich, in samenwerking Zandvoort Marketing...
02/04/26
02/04/26 t/m 02-04-26: Trendcongres Toerisme 2026
Het Trendcongres Toerisme 2026 is op donderdag 2 april 2026 bij Saxion Hogeschool in Deventer. De ed...