Geplaatst op: 02-04-2021
Auteur: Marc Gerlings

Recreatie en sportief bewegen stimuleren. Zuid-Holland maakt daar 1,6 miljoen euro voor vrij

Recreatie en sportief bewegen stimuleren. Zuid-Holland maakt daar 1,6 miljoen euro voor vrij
Meer geld voor beheer van groengebieden in Zuid-Holland.
De provincie Zuid-Holland stelt €1,6 miljoen beschikbaar om sportief en recreatief bewegen te stimuleren. Ook zijn extra beheermaatregelen nodig om de toegenomen recreatiedruk door corona in de groengebieden beter op te vangen. Er zijn vier hoofdlijnen opgesteld voor subsidies of vouchers.

Gedeputeerde Staten stellen in totaal €1,6 miljoen aan subsidie beschikbaar om initiatieven op dit vlak mogelijk te maken. Het gaat om de onderstaande openstellingen die vanaf woensdag 7 april aanstaande in het kader van de Subsidieregeling groen 2016. Het gaat concreet om de volgende subsidiemogelijkheden en voucherregelingen:

> €600.000 voor fysieke maatregelen in de publiek toegankelijke buitenruimte, gericht op een maximale beweeg- en gezondheidswinst en op het verkleinen van gezondheidsverschillen.

> €200.000 voor de meer kleinschalige initiatieven, waaronder ook activiteiten. Dit bedrag komt beschikbaar via een voucherregeling, uitgevoegd door Team Sportservice Zuid-Holland.

> €700.000 ter uitvoering van maatregelen in bestaande groengebieden om de toename van recreanten door corona beter op te vangen.

> €90.000 voor kleinschalige initiatieven tot €1.000 om betrokkenheid van burgers te stimuleren bij bestaande groengebieden en de groene ruimte. Dit bedrag komt beschikbaar via een voucherregeling, uitgevoerd door Stichting Het Zuid-Hollands Landschap (ZHL).

Extra beheermaatregelen

De coronacrisis heeft ook geleid tot een sterke toename van het bezoek aan en waardering van onze natuur- en recreatiegebieden. De toegenomen bezoekdruk vraagt om extra beheermaatregelen en daarmee extra lasten. De verwachting is dat ook komende maanden de druk op deze gebieden hoog zal blijven. Om te helpen deze druk op te kunnen vangen, hebben Gedeputeerde Staten besloten tot het openstellen van een subsidiemogelijkheid aan de eigenaren van deze gebieden.
Trefwoorden: groen, bewegen, beheer, subsidie, beleid

CELTH



||| Nieuws |||

24/07/26
Offroad wandelroutes voor mensen met een beperking in Vlaamse Ardennen
Dankzij aangepaste offroadrolstoelen, avontuurlijke fietsroutes met aangepaste fietsen en toegankelijke waterrecreatie kunnen voortaan ook mensen met een fysieke beperking volop genieten van de natuur in de Vlaamse Ardennen.
24/07/26
Transavia brengt stillere Airbus naar Rotterdam
Transavia zet haar vlootvernieuwing verder door op de Nederlandse bases. Vanaf oktober krijgt Rotterdam The Hague Airport als eerste na Schiphol een Airbus A321neo.
24/07/26
132 mensen verdronken in 2025
Wat opvalt tussen de cijfers van CBS over het aantal jaarlijkse verdrinkingen is dat 32 bezoekers uit het buitenland overleden. 98% van hen verdronk in open water zoals recreatieplassen maar ook sloten.
23/07/26
Digitaal visum voor Egypte
Het Egyptische Ministerie van Toerisme & Oudheden heeft vandaag de lancering aangekondigd van een nieuw digitaal Visa-on-Arrival-systeem.
23/07/26
Reünie Travel Challenge
Heb jij ooit meegedaan als student aan de Travel Challenge? Op 27 oktober 2026 brengt organisator van Travel Challenge, arbeidsorganisatie Reiswerk de oud-deelnemers van alle edities weer samen in Utrecht.
23/07/26
Minister moet ingrijpen bij zwaar werk bagageafhandeling
De minister van Sociale Zaken en Werkgelegenheid (SZW) had aan bagage-afhandelbedrijven op Schiphol eisen gesteld om de gezondheidsrisico’s van werknemers te beperken. Daarbij had de minister bij de heroverweging in bezwaar onvoldoende rekening gehouden met nieuwe feiten en omstandigheden. De minister moet daarom binnen zes weken opnieuw een besluit nemen.
23/07/26
Terp fan de Takomst
De opvallende Terp fan de Takomst in Friesland is weer toegankelijk. Nu het broedseizoen voorbij is, kun je vanaf zonsopkomst tot zonsondergang weer wandelen naar deze bijzondere plek aan de Friese Waddenkust.
22/07/26
Nieuw retail concept Corendon in Amsterdam-Zuid.
Touroperator en eigenaar van een aantal hotels Corendon opent eind augustus 2026 de eerste Corendon Travel Boutique aan de Cornelis Schuytstraat in Amsterdam-Zuid.

||| Agenda |||

03/09/26
03/09/26 t/m 03-09-26: Ruimte in de drukte
Het Openbare Ruimte Congres heeft het thema Ruimte in de drukte. Een actueler onderwerp is nauwelijk...
07/09/26 t/m 09-09-26
07/09/26 t/m 09-09-26: Wadnext conference
From 7 to 9 September 2026, WadNext Conference brings together policymakers, destinations,...
14/09/26
14/09/26 t/m 14-09-26: Perspectief 2040: validatiewebinar
Perspectief 2040 krijgt steeds meer vorm. Maar voordat we de volgende stap zetten, wil NBTC toetsen ...
21/09/26 t/m 23-09-26
21/09/26 t/m 23-09-26: Gastvrij Rotterdam
Gastvrij Rotterdam is dé horeca vakbeurs voor ambitieuze horecaprofessionals in Rotterdam Aho...
22/09/26
22/09/26 t/m 22-09-26: TravDay
TravDay 22 september in De Rijtuigenloods in Amersfoort.Na een geweldige 10e editie in het voorjaar,...