Geplaatst op: 16-11-2020
Auteur: Ton Vermeulen
NRIT

Eindhoven organiseerde in diepste geheim GLOW 2020

Eindhoven organiseerde in diepste geheim GLOW 2020
Foto: Vincent van den Hoogen
Net als veel andere evenementen kon ook het Eindhovense lichtkunstfestival GLOW dit jaar niet in de gebruikelijke vorm doorgaan. Normaal gesproken trekt het evenement 750.000 bezoekers naar de Eindhovense binnenstad waar ze een route lopen langs diverse lichtkunstwerken. De organisatie is de afgelopen maanden in het diepste geheim bezig geweest een alternatief te organiseren. En dat is gelukt. 

Op 12 november kleurde de Eindhovense skyline blauw met rode stippen. ‘Connecting the Dots’ is een werk van ruim 80 km2 dat bestaat uit meer dan 1.500 ledlampen, 1.000 grote rode lichtpunten in de lucht en meer dan 20.000 rode lichtkunstwerkjes voor de ramen. 

"GLOW 2020 was een editie waarbij we ons nog intenser realiseerden hoe belangrijk persoonlijke relaties, interactie en menselijke connecties zijn”, stelt de organisatie. "Dit jaar kwam GLOW echter op bezoek, er was geen route en iedereen bleef thuis. Maar het eenmalige, magische moment dat ‘licht is leven’ vertegenwoordigde, werd een versie van het traditionele lichtfestival om nooit meer te vergeten.” 


Foto: Paul Raats

Connecting the Dots

‘Connecting the Dots’ omvat drie elementen. Met de blauwe hemel boven Eindhoven zoekt de gerenommeerde Finse lichtkunstenaar Kari Kola verbinding met de natuur en probeert hij bewustwording te creëren. De Nederlandse kunstenaar Ivo Schoofs brengt hier beweging in met 1.000 volledig recyclebare lichtballonnen die dansen op de wind. Deze rode dots symboliseren de verbinding die mensen nodig hebben.  

Persoonlijke GLOWdot

Voor het derde onderdeel deed GLOW met de Eindhovense kunstenaar Hugo Vrijdag een oproep aan basisschoolkinderen in de stad om een persoonlijke GLOWdot te maken. Een lichtkunstwerkje met een eigen verhaal, idee of droom dat aan het raam wordt bevestigd en laat schijnen. Aan de oproep is zoveel gehoor gegeven, ook door volwassenen, dat GLOW meer dan 20.000 dots telde. Samen vormen zij hét ultieme verbindingsmoment van GLOW. 


Foto: Christopher Lund

Volgend jaar hoopt de organisatie weer een normale GLOW te organiseren. 
Trefwoorden: evenementen, Noord-Brabant, corona

CELTH



||| Nieuws |||

23/03/26
HZ Kenniscentrum Kusttoerisme publiceert platforms Veere en Sluis
In opdracht van Gemeente Sluis en Gemeente Veere heeft HZ Kenniscentrum Kusttoerisme online kennisplatforms ontwikkeld met actuele cijfers, onderzoeken en publicaties over toerisme en recreatie.
23/03/26
KHN vraagt flexibiliteit openingsuren tijdens WK voetbal
Tijdens het WK Voetbal 2026 worden veel wedstrijden vanwege het tijdsverschil ’s avonds laat of zelfs ‘s nachts gespeeld. 48 gemeenten (14%) tonen zich al gastvrij richting inwoners en horecaondernemers door verruimde openingstijden toe te staan. Koninklijke Horeca Nederland roept nog meer gemeenten op dit voorbeeld te volgen.
20/03/26
Samenwerking Groenn maakt Groningse evenementen toegankelijker
Eén op de vijf mensen in Nederland heeft een handicap. De oprichters van het?Groningse platform GROENN (ESNS, Noorderzon, Bevrijdingsfestival Groningen en Paradigm) kwamen dit verschijnsel ook tegen en besloten tot actie tot meer toegankelijkheid van mensen met een beperking.
20/03/26
KLM mijdt langer Dubai, Riyadh en Dammam
Vanwege de aanhoudende geopolitieke onrust in het Midden-Oosten heeft KLM besloten om alle vluchten ...
19/03/26
Ontwerp van recreatieplek Poort van Buijtenland is klaar
Het Definitief Ontwerp van de Poort van Buijtenland bij de plaats Rhoon is klaar. Het is de bedoelin...
19/03/26
Landgoed Het Zand wint Gouden Haring 2026 door innovaties
De eigenaren van Natuurkampeerterrein Landgoed Het Zand Hattemer Oldenburger en Natuurkampeerterrein de Polmate zijn de winnaars van de Gouden Haringen 2026. Deze prijzen erkennen beheerders van Natuurkampeerterreinen die uitblinken in innovaties, gastvrijheid en betrokkenheid bij het netwerk.
18/03/26
Groningen beoogt beter behoud erfgoed boerderijen
De provincie Groningen investeert dit jaar ruim € 10,9 miljoen in het versterken van karakteristieke panden en gemeentelijke monumenten. Met de opening van de vernieuwde Subsidieregeling Onderhoud Karakteristieke Panden (SOK) op 1 april 2026 krijgen vooral boerderijen een stevige impuls.
18/03/26
Swipe technologie wint vervoersaward
De component vervoer in toerisme maakt een snelle ontwikkeling door. Een goed voorbeeld van innovatie is de swipe technologie bij Arriva. Het bedrijf wint de Transport Ticketing Global Award 2026.

||| Agenda |||

02/04/26
02/04/26 t/m 02-04-26: Trendcongres Toerisme 2026
Het Trendcongres Toerisme 2026 is op donderdag 2 april 2026 bij Saxion Hogeschool in Deventer. De ed...
22/04/26 t/m 23-04-26
22/04/26 t/m 23-04-26: Independent Hotel Show Amsterdam
A firm fixture in the calendar of independent hoteliers and industry professionals alike, the show p...
21/09/26 t/m 23-09-26
21/09/26 t/m 23-09-26: Gastvrij Rotterdam
Gastvrij Rotterdam is dé horeca vakbeurs voor ambitieuze horecaprofessionals in Rotterdam Aho...