Nieuw contract voor Waterbus naar Kinderdijk
Met hybride schepen naar Kinderdijk vanaf 2022.
De Waterbus heeft vanaf 1 januari 2022 nieuwe vervoerders: Aqualiner en Swets ODV Maritiem. Zij zullen reizigers met nieuwe, schone schepen vervoeren tussen Rotterdam en de Drechtsteden. De meeste gasten aan boord van de Waterbus zijn woon-werk reizigers maar een groot deel van de kaartjes wordt ook verkocht aan toeristen. Vooral vanwege de mooie verbinding naar Werelderfgoed Kinderdijk.
Gerbrand Schutten en Maurice Swets, oprichters van Aqualiner en Swets ODV Maritiem: "We zijn bijzonder blij dat we vanaf 2022 ook de Nederlandse Waterbus tot onze activiteiten mogen rekenen. Het is altijd onze droom geweest om de vele reizigers in de regio Rotterdam-Drechtsteden te mogen bedienen."
Introductie hybride veerbootDe nieuwe vervoerder heeft een hybride, snelle veerboot ontwikkeld voor de route tussen Dordrecht en Rotterdam. Gedeputeerde Jeannette Baljeu: "We gaan varen met de modernst mogelijke vloot: met hybride, maar ook volledig elektrische en emissievrije vaartuigen. In onze eigen provincie ontwikkeld. Door de Combinatie samen met Damen Shipyards uit Gorinchem. Met meer faciliteiten voor fietsers en rolstoelgebruikers. Dit alles zal de Waterbus nog populairder maken dan die nu al is. Zo wil de Zuid-Hollander vervoerd worden!”
Verbetering in de dienstregelingMet de nieuwe vervoerder kunnen reizigers uit Rotterdam het hele jaar door met de Waterbus naar Kinderdijk. Ook komt er een nieuwe halte bij het Zalmhuis/Rivium, waardoor Capelle aan den IJssel via de Waterbus goed bereikbaar wordt. Daarnaast komt er een directe verbinding tussen Zwijndrecht en Papendrecht en blijft Sliedrecht het gehele jaar door verbonden met het netwerk. Een wens uit de Drechtsteden wordt hiermee werkelijkheid.
Thuishaven ZwijndrechtZwijndrecht wordt de nieuwe thuishaven voor de schepen in dit gebied. Daar worden de accu’s opgeladen en zullen de nieuwe waterbussen overnachten. Aqualiner en Swets ODV Maritiem zal daar ook het reguliere onderhoud aan de schepen uitvoeren.
Trefwoorden: waterbus, water, Rotterdam, Kinderdijk, Drechtsteden, reizen
|
|
20/02/26
Het Trendcongres Toerisme & Vrijetijd 2026 maakt vandaag de twee keynote-sprekers bekend die het congres op 2 april openen: Signe Jungersted (Group NAO) en Kees Klomp (lector Betekeniseconomie). Beide sprekers benaderen de toekomst van toerisme vanuit een ander systeem, maar delen dezelfde boodschap: de visitor economy beweegt een kantelpunt binnen, en vraagt om nieuw denken, nieuwe waarden en nieuwe vormen van bestuurlijke en maatschappelijke samenwerking.
|
20/02/26
Nederland ontvangt jaarlijks een groeiende internationale bezoekersstroom, waardoor musea, attractieparken en andere leisure-organisaties steeds vaker investeren in meertalige bezoekerscommunicatie. Daarbij speelt digitale toegankelijkheid een steeds grotere rol, mede door toenemende aandacht voor WCAG 2.1-richtlijnen binnen de sector.
|
20/02/26
Sparkx, het snelgroeiende Belgische sportpretparkconcept, vestigt zich eind 2026 in Nieuwegein. Met 7.500 vierkante meter wordt het nieuwe park in De Beursfabriek direct het grootste indoorsportpretpark van Europa. Bezoekers kunnen er kennismaken met zo’n vijftig klassieke, innovatieve en virtuele sporten — van basketbal tot een wingsuitvlucht.
|
19/02/26
Toekomstmuseum GeoFort opent vrijdag 20 februari een nieuwe interactieve tentoonstelling over kunstmatige intelligentie (AI). De aftrap wordt verricht door wetenschapper, schrijver en filosoof Bas Haring, die bekendstaat om zijn vermogen om complexe technologie begrijpelijk te maken voor een breed publiek.
|
18/02/26
Airbnb lanceert een nieuwe betalingsoptie voor Nederlandse gasten die wereldwijd verblijven boeken. Met de functie ‘Nu boeken, later betalen’ kunnen reizigers hun accommodatie alvast vastleggen zonder direct af te rekenen. De optie is beschikbaar bij in aanmerking komende accommodaties met gemiddelde of flexibele annuleringsvoorwaarden en moet zorgen voor meer flexibiliteit voor gasten én meer boekingskansen voor hosts.
|
17/02/26
Zeeland trok in 2025 minder verblijfstoeristen en zij verbleven bovendien korter. Als gevolg daarvan daalde het aantal overnachtingen met 5%, terwijl landelijk een stijging van 2% is waargenomen. Dat blijkt uit voorlopige cijfers van het CBS over 2025, die door HZ Kenniscentrum Kusttoerisme zijn geanalyseerd voor Zeeland.
|
17/02/26
Vierdaagsebed, het platform dat al meer dan twintig jaar wandelaars van de Nijmeegse Vierdaagse koppelt aan gastvrije logeeradressen, krijgt een nieuwe toekomst. Toerisme Veluwe Arnhem Nijmegen (TVAN) draagt het initiatief over aan de jonge onderneemster Jet Beers, die het platform met veel energie voortzet. Daarmee blijft Vierdaagsebed tóch behouden, ondanks de eerdere aankondiging dat TVAN ermee zou stoppen.
|
17/02/26
Steeds meer Nederlandse toeristische en vrijetijdsbestemmingen kiezen zichtbaar voor duurzaamheid. Ruim 850 locaties — van hotels en parken tot campings, wellness en zelfs bibliotheken — voldoen inmiddels aan de strenge eisen van Green Key en Duurzaam Gastvrij, de toonaangevende keurmerken in de sector.
|
|
24/02/26
The European tourism sector faces a simple reality:without the right skills, growth is not sustainab...
|
09/03/26
11? NCE is in Zandvoort op 9 maart 2026. De gemeente heeft zich, in samenwerking Zandvoort Marketing...
|
10/03/26
Primeur Langste E-Kart circuit van Europa en TimeMissionDatum: dinsdag 10 maart 2026Locatie: Michiga...
|
02/04/26
Het Trendcongres Toerisme 2026 is op donderdag 2 april 2026 bij Saxion Hogeschool in Deventer. De ed...
|
22/04/26 t/m 23-04-26
A firm fixture in the calendar of independent hoteliers and industry professionals alike, the show p...
|
|