Geplaatst op: 21-11-2019
Auteur: Marc Gerlings

Acties bij groothandels dranken en drankenindustrie

Acties bij groothandels dranken en drankenindustrie
Actie bij Avandis. Foto: FNV.
Door een loonconflict organiseert vakbond FNV acties bij groothandels in dranken en de drankenindustrie. Dat kan ook de horeca in leisure raken. De ultimatums van de FNV aan groothandels in dranken en de drankindustrie zijn afgelopen maandag verstreken. Maar liefst 80 procent van de FNV-leden hebben het eindbod van de werkgevers weggestemd. De gesprekken lopen al sinds juli 2019. "Daarom voeren we nu actie bij Avandis in Zoetermeer. Er volgen meer acties volgende week", zegt FNV-bestuurder Jethro Warbroek.

De werkgevers bieden slechts 6,5 procent over drie jaar, waar de FNV samen met haar leden strijdt voor 5 procent erbij op jaarbasis. Sommige werkgevers hebben in de twee jaar dat de cao stilzwijgend werd verlengd, eenzijdig marginale loonsverhogingen doorgevoerd zonder overleg met de bonden. De FNV-leden vinden met name de verbetering van het loon belangrijk. "Dat de werkgevers zonder FNV de lonen verhogen is tot daar aan toe, maar dat ze deze eenzijdige loonsverhoging ook nog willen verrekenen is echt onbespreekbaar", aldus bestuurder Jethro Warbroek. Samen met de FNV wordt daarom vooral ingezet op een structurele en substantiële loonsverhoging.

Flexcontracten aan banden

De FNV vindt een modernisering van de cao ook een goede zaak alleen zet de FNV in op punten als; het vastleggen van een maximum aantal flex-contracten per organisatie. "Ook is het bij zwaar werk van groot belang dat je gezond de eindstreep haalt, zodat je van je pensioen kunt genieten. Daarover kan je afspraken maken met elkaar", zegt Jethro Warbroek.
Topics:Horeca, Leisure
Trefwoorden: horeca, toeleverancier, staking, werkonderbreking

CELTH



||| Nieuws |||

13/02/26
Exclusief voor leden
Hoe pak je overname van je bedrijf aan?
Terwijl de Nederlandse MKB-overnamemarkt tekenen van herstel vertoont, dreigt een groot deel van de bedrijfswaarde verloren te gaan door gebrek aan adequate voorbereiding.
12/02/26
Exclusief voor leden
Twintig actievoerders bezetten Lelystad Airport
Een groep van twintig Greenpeace-actievoerders heeft vanochtend het hoofdgebouw van Lelystad Airport bezet. Ze eisen dat het nieuwe kabinet een streep zet door de plannen om het vliegveld te openen voor vakantievluchten.
11/02/26
Exclusief voor leden
Doorbraak duurzame vliegtuigbrandstof met SIENNA-reactor
Het Europese project TAKE-OFF, geleid door het Nederlandse TNO, bundelt de krachten van tien partners om technologie te ontwikkelen die CO2 en hernieuwbare waterstof omzet in SAF.
11/02/26
Jasper Tieleman versterkt team Maas
De recreatie- en watersportsector krijgt er een gedreven en ervaren professional bij. Met de komst van Jasper Tieleman versterkt Maas recreatie bedrijfsmakelaardij haar team met iemand voor wie recreatie niet alleen een branche is, maar een familie-erfenis.
10/02/26
Exclusief voor leden
Limburgse VVV’s kiezen datamonitor van Toerisme Veluwe Arnhem Nijmegen
De vier Limburgse destinatieorganisaties, verenigd in Stichting Samenwerkende VVV’s Limburg, ondertekenden de licentieovereenkomst voor de Tourism Leisure Monitor van Toerisme Veluwe Arnhem Nijmegen.
10/02/26
Exclusief voor leden
Summio vakantieparken verlengt 5 parken en start nieuw park
Summio Parcs start het nieuwe jaar meteen met groei. Vijf vakantieparken hebben besloten hun samenwerking met de organisatie te verlengen. Daarnaast is het portfolio uitgebreid met een nieuw park en staat er een verdere groei op de planning - voor zowel verhuur als exploitatie.
10/02/26
Serie Schiphol Airport krijgt derde seizoen
Na de eerste twee seizoenen keert het RTL 5-programma Schiphol Airport terug met een gloednieuw derde seizoen. De serie biedt een exclusieve blik achter de schermen van de grootste luchthaven van Nederland.
10/02/26
Veel gezinsboekingen voor Emirates bij start 2026
Januari is traditioneel een piekmaand voor boekingen van gezinsreizen bij Emirates. Economy-reizigers boekten vroeg, met name groepen en gezinnen: meer dan 65% van de groepsboekingen werd minimaal drie maanden voor vertrek gemaakt en ruim 65% van de families boekte ten minste twee maanden vooraf.

||| Agenda |||

24/02/26
24/02/26 t/m 24-02-26: Tourism skills: getting this right matters
The European tourism sector faces a simple reality:without the right skills, growth is not sustainab...
09/03/26
09/03/26 t/m 09-03-26: Nationaal Congres Evenementen 9 maart 2026
11? NCE is in Zandvoort op 9 maart 2026. De gemeente heeft zich, in samenwerking Zandvoort Marketing...
10/03/26
10/03/26 t/m 10-03-26: Opendeurdag Experience Factory Antwerpen; Europa’s grootste Indoor FEC Attractie
Primeur Langste E-Kart circuit van Europa en TimeMissionDatum: dinsdag 10 maart 2026Locatie: Michiga...
02/04/26
02/04/26 t/m 02-04-26: Trendcongres Toerisme 2026
Het Trendcongres Toerisme 2026 is op donderdag 2 april 2026 bij Saxion Hogeschool in Deventer. De ed...
22/04/26 t/m 23-04-26
22/04/26 t/m 23-04-26: Independent Hotel Show Amsterdam
A firm fixture in the calendar of independent hoteliers and industry professionals alike, the show p...