Geplaatst op: 05-10-2018
Auteur: Ton Vermeulen
Pleisureworld NRIT

Internationale app voor Grenspark Maas-Swalm-Nette

Internationale app voor Grenspark Maas-Swalm-Nette
De Lancering van de App Langs Sporen
Voor Grenspark Maas-Swalm-Nette in de regio Roermond is een app ontwikkeld die 350 locaties multimediaal bezoekbaar en beleefbaar maakt. Het is een bijzonder complete app met kaarten van de grensregio, grensoverschrijdende fiets- en wandelroutes, teksten, audio, video, verschillende thema’s en filtermogelijkheden, offline downloads en de mogelijkheid zelf je route te bepalen. Bovendien is de app in drie talen beschikbaar.


De nieuwe app Langs sporen - biografie van een landschap neemt de bezoeker aan de hand voor een digitale ontdekkingstocht door het Grenspark langs 350 uitgekiende locaties "In deze digitale tijden willen we verschillende leeftijdsgroepen aanspreken om actief en ter plekke cultureel erfgoed en natuur te beleven”, benadrukt Leo Reyrink van het Grenspark Maas-Swalm-Nette.


Het project „Cultuurgeschiedenis digitaal" wordt uitgevoerd in het kader van het INTERREG-programma Deutschland-Nederland en mede gefinancierd door de Europese Unie, het Ministerium für Wirtschaft, Innovation, Digitalisierung und Energie van de deelstaat Noordrijn-Westfalen en de provincie Limburg.



"Bezoekers van het Grenspark kunnen op deze manier eeuwenoude historische stadscentra, historische gebouwen maar ook bijzondere cultuurlandschappen ontdekken. En dat allemaal via één app. Voor iedereen toegankelijk, geweldig!” ,zegt toerismegedeputeerde van de Provincie Limburg Eric Geurts.


Mogelijkheden om nieuwe plekken te bezoeken

De 350 locaties zijn onderverdeeld in zes categorieën: grenzen en macht, boer en dorp, stoom en stroom, burger en vrijheid, verhalen en geloof, landschap en natuur. "Daardoor ontstaan vele mogelijkheden om interessante plekken te bezoeken. Met je eigen smartphone kan iedereen zijn eigen route met interessante plekken bepalen”, zegt Reyrink over de verschillende aangeboden thema’s.


Door middel van GPS wordt bij het gebruik van de app je eigen positie bepaald. Daarmee wordt het mogelijk uit de zes thema’s die locaties te kiezen die in de directe omgeving liggen. In de onmiddellijke nabijheid van de plek ontvangt de bezoeker verdere multimediale informatie. Zo kunnen ze luisteren naar ooggetuigenissen, per video of aan de hand van foto’s en teksten in het verleden kijken. De cultuurgeschiedenis wordt daardoor digital beleefbaar.


Individuele route plannen

Met behulp van een filterfunctie kan de wandelaar of fietser zelf de gewenste afstand kiezen en of ze alleen op pad zijn of met het gezin. De app geeft dan de mogelijkheid eenvoudig een individuele route te plannen. Een kaart van het Grenspark maakt een goede oriëntatie mogelijk. Voordeel daarbij is, dat ook de netwerken van fiets- en wandelroutes in de grensregio van de Duitse deelstaat Noordrijn-Westfalen en de provincie Limburg in de app zijn geïntegreerd.


Meertalig

De App wordt gratis ter beschikking gesteld voor de besturingssystemen Android en iOS via Google Play en in de App Store. De inhoud is in het Nederlands, het Duits en in het Engels beschikbaar. De bestanden kunnen thuis worden geladen om de inhoud buiten in het Grenspark eventueel ook zonder internet te kunnen gebruiken. Op zogenaamde onthaalpunten zorgen infocentra, toeristische informatieplaatsen en gastronomen voor kosteloze WiFi-verbindingen. Wie zich thuis al wil informeren kan thuis op de pc de site www.langssporen.nl bezoeken. Hier zijn verdere details van de app te vinden.

Link: https://www.langssporen.nl/
Topics:Toerisme
Trefwoorden: apps, routes, limburg, toerisme

CELTH



||| Nieuws |||

19/12/25
Van plan een roadtrip te maken? Denk ook aan deze praktische zaken
Een roadtrip voelt altijd als een klein avontuur dat je zelf vormgeeft. De vrijheid om te stoppen waar je maar wilt geeft een gevoel dat geen andere reis kan evenaren. Toch begint die ontspannen vibe al bij de voorbereiding. Een kaart vol leuke plekken, een globale route, een playlist die mee kan tot aan de horizon.
18/12/25
Toerisme en recreatie spelen structurele rol in de leefbaarheid
In december heeft Destinatie Nederland een zienswijze ingediend op de Ontwerp Nota Ruimte. Toerisme en recreatie spelen een structurele rol en daar is ruimte voor nodig.
18/12/25
Musea trokken 32 miljoen bezoeken in 2024
Nederlandse musea trokken in 2024 bijna 32 miljoen bezoeken, evenveel als een jaar eerder. Dat zijn er 2 miljoen minder dan in pré-coronajaar 2019. Ook buitenlandse toeristen gaan iets minder (-2%) naar een museum.
18/12/25
Alumni get-together opleidingen tourism management op vakdag
Het is inmiddels een mooie traditie geworden om de vakdag van de Vakantiebeurs te starten met een le...
17/12/25
Exclusief voor leden
Laser en gezellige lampjes maken Bright Nights
Stap in een oase vol met licht, kleur, sneeuw en muziek. Het ideale kerstuitje voor het hele gezin met meer dan 40 attracties én verrassend entertainment, meldt attractiepark Walibi over de Bright Nights.
17/12/25
Zo maak je van je huis een oplaadpunt door cocooning
We leven in een maatschappij die altijd 'aan' staat. Prikkels, notificaties, deadlines; het houdt nooit op. Het is dan ook niet gek dat de trend van 'cocooning' je terugtrekken in je eigen veilige bubbel alleen maar groter wordt.
17/12/25
Exclusief voor leden
Actie om business class passagiers meer te laten betalen tegen vervuiling
Passagiers in first- en business class zijn verantwoordelijk voor 36% van alle CO2-uitstoot op langeafstandsvluchten vanuit Europa. Dat terwijl ze maar een klein gedeelte (14%) uitmaken van de passagiers. Dit blijkt uit een nieuwe Europese analyse van T3 Transportation Think Tank in opdracht van Greenpeace Centraal- en Oost-Europa.
17/12/25
Vier doorfietsroutes in provincie Utrecht
De provincie Utrecht, de gemeenten Amersfoort, De Bilt, De Ronde Venen, Houten, Soest, Uithoorn, Utrecht, Zeist, de Universiteit Utrecht, Schiphol en de Vervoerregio Amsterdam hebben met het ondertekenen van een overeenkomst hun intenties bekrachtigd om vier nieuwe doorfietsroutes aan te leggen.

||| Agenda |||

07/01/26 t/m 08-01-26
07/01/26 t/m 08-01-26: Travel Trade Days 2026
De Travel Trade Days zijn kennis- en netwerkdagen voor de professionele reisbranche in de Benelux. G...
08/01/26 t/m 11-01-26
08/01/26 t/m 11-01-26: Vakantiebeurs 2026 - De wereld aan je voeten
De wereld ligt aan je voeten op Vakantiebeurs. Proef nieuwe smaken, ontmoet reizigers met bijzondere...
27/01/26 t/m 30-01-26
27/01/26 t/m 30-01-26: ENTER2026 eTourism Conference
De Breda University of Applied Sciences organiseert in januari 2026 de ENTER2026 eTourism Conference...
12/02/26
12/02/26 t/m 12-02-26: Dagrecreatie Live
Op 12 februari 2026 vindt het gloednieuwe event Dagrecreatie Live plaats in Evenementenhal Gorinchem...
02/04/26
02/04/26 t/m 02-04-26: Trendcongres Toerisme 2026
Het Trendcongres Toerisme 2026 is op donderdag 2 april 2026 bij Saxion Hogeschool in Deventer. De ed...