Geplaatst op: 17-09-2018
Auteur: Marc Gerlings

Air Miles worden ingewisseld

Air Miles worden ingewisseld

Per 1 november 2018 vervallen de eerste Air Miles die vijf jaar geleden of langer zijn uitgegeven. Loyalty Management Netherlands B.V. heeft in oktober 2013 aangekondigd dat Air Miles een beperkte geldigheidsduur hebben. In de afgelopen maanden liep een uitgebreide informatiecampagne met veel extra inwisselacties om er voor te zorgen dat spaarders op de hoogte zijn van die vervaldatum en tijdig hun Air Miles inwisselen. Ook in toerisme zijn veel acties gehouden met Air Miles.

Sinds enkele weken worden klanten bovendien persoonlijk en op maat geïnformeerd over hun mogelijk te vervallen Air Miles. Dit gebeurt via e-mail of per post. Deze aanpak brengt veel spaarders in beweging. Maar nog steeds moeten veel spaarders in actie komen. Zij hebben nog tot 1 november om hun Air Miles in te wisselen of te doneren aan een goed doel.

Jacques Hoendervangers, Managing Director Loyalty Management Netherlands: "Air Miles hebben een geldigheid van 5 jaar. Dat hebben we in 2013 aangekondigd. Per 1 november 2018 vervallen de Air Miles die voor 1 november 2013 zijn gespaard. Air Miles die daarna zijn gespaard zijn vanaf het moment van sparen 5 jaar geldig. We vinden het heel belangrijk om onze spaarders tijdig te informeren dat zij een deel van hun Air Miles dreigen te verliezen als zij deze niet voor die tijd inwisselen. We voeren een uitgebreide informatiecampagne om spaarders te informeren en in actie te laten komen. Het is nu echt tijd om in actie te komen en een goede besteding te kiezen voor deze oudere Air Miles. Gelukkig doen veel spaarders dat ook. Bij veel van onze inwisselpartners, zoals Bol.com en Air Miles Shop, maar ook bij Albert Heijn, Praxis en Shell wordt nu 2 tot zelfs 4 keer zoveel ingewisseld. Ook reizen en dagjes uit doen het opvallend goed. Maar er zijn nog ruim 700.000 spaarders die nog in actie moeten komen. Als we in dit tempo doorgaan, lukt het om ruim twee derde van de oude Air Miles tijdig te laten inwisselen, maar het liefst willen we dat iedereen die oude Air Miles inwisselt. En daarnaast kunnen ze natuurlijk gewoon doorgaan met Air Miles sparen. Nieuw gespaarde Air Miles zijn vijf jaar geldig.”


Air Miles vijf jaar geldig
Net zoals bij de meeste spaarsystemen hebben Air Miles een beperkte geldigheidsduur. Bij Air Miles is dat vijf jaar. Sinds november 2017 is Loyalty Management Netherlands spaarders weer actief gaan informeren over de vervaldatum van hun Air Miles. Sindsdien zijn al meer dan 2,3 miljard ‘oude’ Air Miles ingewisseld. Op dit moment bedraagt het aantal Air Miles dat dreigt te vervallen nog 2,9 miljard. Loyalty Management Netherlands wil er alles aan doen om spaarders zo veel mogelijk Air Miles te laten inwisselen voordat deze vervallen. Op de website www.airmiles.nlstaat uitgebreide informatie over de manier waarop spaarders hun Air Miles kunnen inwisselen bij een van de partners. Spaarders kunnen hier ook eenvoudig vinden welk deel van hun Air Miles dreigt te vervallen.


Goede doelen profiteren van inwisselcampagne
Veel Air Miles spaarders besluiten hun ‘oude’ Air Miles te doneren aan eengoed doel. Sinds eind augustus is het aantal gedoneerde Air Miles meer dan vertienvoudigd: van 600.00 Air Miles per week naar 8 miljoen Air Miles per week.

Trefwoorden: marketing, toerisme, loyaliteit, actie

CELTH



||| Nieuws |||

03/02/26
Exclusief voor leden
Peer Bueller mag KAYAK groter maken
Peer Bueller trad in 2016 in dienst bij KAYAK als Chief Financial Officer en werd in 2021 Chief Operating Officer. Sinds zijn komst bij KAYAK heeft Peer zich gericht op de expansie van het bedrijf, de groei van KAYAK for Business het platform voor zakelijke reizen van het merk, en het stimuleren van commerciële innovatie.
03/02/26
Waarom salontafelboeken maken perfect is voor jouw onderneming in de vrijetijdssector?
Wil je jouw bedrijf in de vrijetijdssector nét wat exclusiever laten aanvoelen? Dan is salontafelboeken maken een slimme zet. Het is een stijlvolle manier om jouw verhaal, sfeer en aanbod tastbaar te maken. Denk aan een luxe boek vol beelden, korte verhalen, reviews en verborgen parels van jouw locatie of activiteit. Zo geef je bezoekers iets om doorheen te bladeren, te bewaren en vooral: te delen met anderen.
02/02/26
Twee kritische beschouwingen op toerisme: de onzin van spreiding en ongewenst toerisme
In een tijd waarin de toeristische sector zoekt naar een nieuw evenwicht tussen groei, leefbaarheid en betekenis, verschijnen er steeds meer stemmen die oproepen tot herbezinning. Twee recente artikelen – van Ewout Versloot en Shirley Nieuwland – leggen ieder vanuit een eigen invalshoek de vinger op dezelfde zere plek: het huidige systeem piept en kraakt, en vraagt om een fundamentelere kijk op wat toerisme zou moeten bijdragen aan mens, plek en planeet.
02/02/26
Greenpeace zet streep door Lelystad Airport
Op meerdere verkeersborden zijn vanochtend de woorden ‘Lelystad Airport’ afgeplakt door actievoerders van Greenpeace Nederland. Onder het mom ‘Zet een streep door Lelystad Airport’ protesteren ze tegen het voornemen van het aanstaande kabinet om het vliegveld te openen voor vakantievluchten.
02/02/26
Tool voor nabestaanden ondernemers
Wanneer een ondernemer overlijdt, krijgen nabestaanden naast het verdriet vaak te maken met veel regelwerk rondom het bedrijf dat achterblijft. Om hen hierbij te ondersteunen, is een nieuwe digitale tool ontwikkeld. Deze online tool geeft snel en overzichtelijk inzicht bij welke instanties ze terecht kunnen en welke zaken prioriteit hebben of nog kunnen wachten.
01/02/26
Consumenten en experts bepalen de Leukste Uitjes van Nederland
Op donderdag 12 februari worden de winnaars van de leukste uitjes per provincie en landelijk bekend gemaakt tijdens de vakbeurs Dagrecreatie Live in Gorinchem. Deze verkiezing van het Leukste Dagje Uit is een voortzetting van het initiatief dat de ANWB de afgelopen jaren had neergezet.
01/02/26
Kim Nooyens wint eerste award Kleinschalige Reisorganisatie bij Reisgala
Tijdens het Reisgala op 31 januari is voor het eerst een award voor Kleinschalige Reisorganisatie uitgereikt. De prijs ging naar Reisbrigade, aangesloten bij de Vereniging van Kleinschalige Reisorganisaties (VvKR).
29/01/26
Exclusief voor leden
Hoogste punt bereikt uitbreiding terminal Eindhoven Airport
Met het leggen van een houten dakligger door bouwopzichter Ruud Hendriks van Eindhoven Airport en uitvoerder Perry van der Wijst van Heijmans werd vandaag officieel het hoogste punt van de uitbreiding van de terminal van Eindhoven Airport bereikt.

||| Agenda |||

10/02/26
10/02/26 t/m 10-02-26: Kennistafel 5: De kracht van het landschapsontwerp als meerwaarde voor het vakantiepark
Datum: 10 februari 2026Locatie:  Molecaten Park Landgoed Ginkelduin Scherpenzeelseweg 53  ...
12/02/26
12/02/26 t/m 12-02-26: Dagrecreatie Live: het nieuwe ontmoetingspunt voor ondernemers in de dagrecreatie
Na twee edities van Recreatie Next Level is het op 12 februari in Evenementenhal Gorinchem tijd voor...
13/02/26 t/m 15-02-26
13/02/26 t/m 15-02-26: Fiets en Wandelbeurs
De Fiets en Wandelbeurs 2026. Drie dagen vol inspiratie, routes, outdoormateriaal, lezingen en vakan...
09/03/26
09/03/26 t/m 09-03-26: Nationaal Congres Evenementen 9 maart 2026
11? NCE is in Zandvoort op 9 maart 2026. De gemeente heeft zich, in samenwerking Zandvoort Marketing...
10/03/26
10/03/26 t/m 10-03-26: Opendeurdag Experience Factory Antwerpen; Europa’s grootste Indoor FEC Attractie
Primeur Langste E-Kart circuit van Europa en TimeMissionDatum: dinsdag 10 maart 2026Locatie: Michiga...