Geplaatst op: 16-09-2016
Auteur: Marc Gerlings

Innovatie voor recreatiesector en Nationaal Park Utrechtse Heuvelrug

Innovatie voor recreatiesector en Nationaal Park Utrechtse Heuvelrug

Op dinsdag 11 oktober 2016 vindt met ondernemers uit de sector recreatie, toerisme en horeca een innovatiebijeenkomst plaats over en met Nationaal Park Utrechtse Heuvelrug. Ze worden dan in korte tijd bijgepraat over de ontwikkelingen in het nationaal park. Onder meer wil de organisatie met deze bijeenkomst het gastheerschap rondom het park vergroten en de kwaliteit verbeteren.

Bijvoorbeeld over de plannen om het nationaal park uit te breiden tot aan het Gooimeer, of over de ambitie om nog meer te werken aan de promotie van de regio. Alle informatie over deze bijeenkomst staathier. Ben jij ondernemer op de Utrechtse Heuvelrug in de sector toerisme, horeca of recreatie? Kom dan ook op 11 oktober, van 10.00 en 13.30 uur word je bijgepraat, hoor je het laatste nieuws over het nationaal park, ontmoet je collega ondernemers en kun je (gratis) aanschuiven bij de afsluitende lunch in het Maarten Maartenshuis in Doorn.


Van gastheerschap tot marketing

Als ondernemer kun je tijdens de bijeenkomst aanschuiven aan drie verschillende tafels. Bij iedere tafel gaat een tafeldame of –heer in gesprek met de ondernemers. Eén van de gesprekstafels gaat over de cursus gastheerschap die op 27 oktober a.s. van start gaat. Aan deze tafel is het IVN de tafelleider. Tijdens de cursus gastheerschap (van vier dagdelen) worden ondernemers opgeleid tot ambassadeur voor de omgeving. Deelnemers krijgen informatie over de regio, bijvoorbeeld over de ontstaansgeschiedenis, natuur en cultuurhistorie. Maar er wordt vooral buiten gekeken. Tijdens iedere bijeenkomst worden de mooie en bijzondere plekken in het nationaal park ontdekt. Ondernemers kunnen aan tafel vragen stellen over deze cursus, cursusmateriaal bekijken en meer horen over de inhoud van de cursus.


Een andere tafel gaat over de marketing en promotie van de regio. Hier is het Regionaal Bureau voor Toerisme de tafelleider en wordt in gesprek gegaan over hoe de regio nog beter gepromoot kan worden en hoe de samenwerking versterkt kan worden.


Heuvelrug, bron van natuur en cultuur
Bij de derde tafel is de voorzitter van het nationaal park, Janine Caalders, tafeldame. Zij praat ondernemers bij over de plannen om het nationaal park uit te breiden, maar ook over de aanstaande verkiezing van het mooiste natuurgebied van Nederland. Ook de Heuvelrug heeft zich aangemeld voor deze verkiezing, met het thema: Heuvelrug, bron van natuur en cultuur. Zij hoort graag van ondernemers hoe zij denken over de uitbreiding, waar ze kansen zien voor zichzelf en of er vragen zijn over de verkiezing.


Aanmelden kan hier, wel voor 4 oktober inschrijven. Voor vragen kun je terecht bij Stefanie Boomsma van het IVN (s.boomsma@ivn.nl).
Trefwoorden: nationaal park, Utrecht, innovatie, marketing, gastheerschap, recreatie

CELTH



||| Nieuws |||

04/02/26
NEMO is even voor volwassenen
Het techniek- en ontdekkingsmuseum NEMO is altijd op de jeugd gericht. Maar nu zijn de volwassenen aan de beurt met een speciaal gemaakt programma in de avonden in de komende maanden. Het museum zorgt ook nog voor een drankje.
03/02/26
Peer Bueller mag KAYAK groter maken
Peer Bueller trad in 2016 in dienst bij KAYAK als Chief Financial Officer en werd in 2021 Chief Operating Officer. Sinds zijn komst bij KAYAK heeft Peer zich gericht op de expansie van het bedrijf, de groei van KAYAK for Business het platform voor zakelijke reizen van het merk, en het stimuleren van commerciële innovatie.
03/02/26
Waarom salontafelboeken maken perfect is voor jouw onderneming in de vrijetijdssector?
Wil je jouw bedrijf in de vrijetijdssector nét wat exclusiever laten aanvoelen? Dan is salontafelboeken maken een slimme zet. Het is een stijlvolle manier om jouw verhaal, sfeer en aanbod tastbaar te maken. Denk aan een luxe boek vol beelden, korte verhalen, reviews en verborgen parels van jouw locatie of activiteit. Zo geef je bezoekers iets om doorheen te bladeren, te bewaren en vooral: te delen met anderen.
02/02/26
Twee kritische beschouwingen op toerisme: de onzin van spreiding en ongewenst toerisme
In een tijd waarin de toeristische sector zoekt naar een nieuw evenwicht tussen groei, leefbaarheid en betekenis, verschijnen er steeds meer stemmen die oproepen tot herbezinning. Twee recente artikelen – van Ewout Versloot en Shirley Nieuwland – leggen ieder vanuit een eigen invalshoek de vinger op dezelfde zere plek: het huidige systeem piept en kraakt, en vraagt om een fundamentelere kijk op wat toerisme zou moeten bijdragen aan mens, plek en planeet.
02/02/26
Greenpeace zet streep door Lelystad Airport
Op meerdere verkeersborden zijn vanochtend de woorden ‘Lelystad Airport’ afgeplakt door actievoerders van Greenpeace Nederland. Onder het mom ‘Zet een streep door Lelystad Airport’ protesteren ze tegen het voornemen van het aanstaande kabinet om het vliegveld te openen voor vakantievluchten.
02/02/26
Tool voor nabestaanden ondernemers
Wanneer een ondernemer overlijdt, krijgen nabestaanden naast het verdriet vaak te maken met veel regelwerk rondom het bedrijf dat achterblijft. Om hen hierbij te ondersteunen, is een nieuwe digitale tool ontwikkeld. Deze online tool geeft snel en overzichtelijk inzicht bij welke instanties ze terecht kunnen en welke zaken prioriteit hebben of nog kunnen wachten.
01/02/26
Consumenten en experts bepalen de Leukste Uitjes van Nederland
Op donderdag 12 februari worden de winnaars van de leukste uitjes per provincie en landelijk bekend gemaakt tijdens de vakbeurs Dagrecreatie Live in Gorinchem. Deze verkiezing van het Leukste Dagje Uit is een voortzetting van het initiatief dat de ANWB de afgelopen jaren had neergezet.
01/02/26
Kim Nooyens wint eerste award Kleinschalige Reisorganisatie bij Reisgala
Tijdens het Reisgala op 31 januari is voor het eerst een award voor Kleinschalige Reisorganisatie uitgereikt. De prijs ging naar Reisbrigade, aangesloten bij de Vereniging van Kleinschalige Reisorganisaties (VvKR).

||| Agenda |||

10/02/26
10/02/26 t/m 10-02-26: Kennistafel 5: De kracht van het landschapsontwerp als meerwaarde voor het vakantiepark
Datum: 10 februari 2026Locatie:  Molecaten Park Landgoed Ginkelduin Scherpenzeelseweg 53  ...
12/02/26
12/02/26 t/m 12-02-26: Dagrecreatie Live: het nieuwe ontmoetingspunt voor ondernemers in de dagrecreatie
Na twee edities van Recreatie Next Level is het op 12 februari in Evenementenhal Gorinchem tijd voor...
13/02/26 t/m 15-02-26
13/02/26 t/m 15-02-26: Fiets en Wandelbeurs
De Fiets en Wandelbeurs 2026. Drie dagen vol inspiratie, routes, outdoormateriaal, lezingen en vakan...
09/03/26
09/03/26 t/m 09-03-26: Nationaal Congres Evenementen 9 maart 2026
11? NCE is in Zandvoort op 9 maart 2026. De gemeente heeft zich, in samenwerking Zandvoort Marketing...
10/03/26
10/03/26 t/m 10-03-26: Opendeurdag Experience Factory Antwerpen; Europa’s grootste Indoor FEC Attractie
Primeur Langste E-Kart circuit van Europa en TimeMissionDatum: dinsdag 10 maart 2026Locatie: Michiga...