Geplaatst op: 30-09-2014
Auteur: Frank Verkoijen
RECRON

Ouderen nieuwe doelgroep voor dagattracties in Europa

Ouderen nieuwe doelgroep voor dagattracties in Europa

Deskundigen uit de vrije tijdssector uit de hele wereld zien de vijftigplussers in onze samenleving als de belangrijkste doelgroep voor de komende twintig jaar. De vergrijzing heeft zo ook zijn positieve kant. Door de vergrijzing zal de vraag en behoeften van ouderen toenemen. RECRON gaat hier actief mee aan de slag richting haar leden en zij vindt ook dat opleidingen in de leisure sector en beleidsmakers zich volop voor deze doelgroep moeten gaan interesseren.


Plaats van handeling was de European Attraction Show in de RAI Amsterdam waar IAAPA samen met RECRON een themadag organiseerde voor de Family Entertainment Centers. Sprekers uit Europa en Amerika gaven hun visie op de nieuwste trends binnen de dagrecreatie.


Ouderen steeds belangrijker voor attractiebedrijven

Hugo Verweij, voorzitter van de bedrijfsgroep Dagrecreatie RECRON: "De groep ouderen wordt ook in Nederland steeds belangrijker voor de attractiebedrijven. Van onze bevolking heeft 45.9% de leeftijd van 50 jaar of ouder en daarmee lopen we in Europa voorop. Daarnaast heeft Nederland het hoogste aantal attractiebedrijven (bevolking en oppervlakte) in Europa. De groep ouderen is voor onze sector in de toekomst van groot belang. Nu al constateren we dat ouderen steeds meer samen met hun kinderen en kleinkinderen de attracties bezoeken. Ouderen met een goede pensioenvoorziening boeken vaak voor het hele gezin een weekendje vakantiepark en maken daar een jaarlijkse traditie van. Veel opa's en oma's boeken ook via bijv. vakantieveiling en groupon een goedkoop dagje uit waar ze dan samen met hun kleinkinderen heen reizen. Afstand speelt steeds minder een belangrijke rol maar prijs en kwaliteit is bepalend voor de keuze. Onder kwaliteit scoren vooral het gezellig samen zijn en ontspanning hoog. De attracties moeten iets te bieden hebben voor alle leden van de groep dus ook voor de opa's en oma's. Dierentuinen zijn daarbij populair. Attractiebedrijven zullen met hun toekomstplannen hiermee rekening moeten houden." aldus Verweij.


Social media ook door ouderen veel gebruikt

Ook de Belgische Prof. Erwin Taets van de Vlaamse Leisure Academie wees op het belang van de ouderen. Social media wordt een steeds belangrijker instrument voor de marketing van de vrijetijdsindustrie in Europa. Opvallend is dat juist de vijftigplussers de snelst groeiende groep is die gebruik maken van social media. Zij willen goed geïnformeerd worden over een te bezoeken attractie en laten zich ook leiden door de ervaringen van andere grootouders. Toenemende computervaardigheden bij ouderen speelt daarin een belangrijke rol.


Ouderen mee met kleinkinderen

De Amerikaanse Beth Standlee uit de Verenigde Staten wees ook op het belang van ouderen bij de beleving in een park. 'Grandparents' worden ook bij verjaardagsfeestjes van de kleinkinderen betrokken en gaan mee naar een Family Entertainment Center (FEC), Alleen al in Duitsland kwamen er de laatste 5 jaren zo'n vierhonderd FEC's in de vorm van indoor speeltuinen bij.


Nieuwe trends

De Canadees Steven Ryhs (FORREC) en de Nederlander Jan Maarten de Raad van Jora Vision gaven inzicht in de nieuwe trends. Nieuw in Nederland is de Yumble in Roermond waar entertainment wordt gekoppeld aan een Outlet Shopping Center en onderdeel wordt van het funshoppen. Ryhs gaf aan dat er in Azië al parken zijn die zich sterk richten op singles en sluit een dagattractie voor ouderen in de toekomst niet uit.

Trefwoorden: attractieparken, senioren, family entertainment center

CELTH



||| Nieuws |||

23/06/26
Exclusief voor leden
Doopceremonie Mein Schiff Flow
Begeleid door een spectaculaire show en een zorgvuldig geënsceneerde ceremonie werd het tweede TUI-schip in de InTUition-klasse de Mein Schiff Flow officieel verwelkomd in de Mein Schiff-vloot.
22/06/26
Exclusief voor leden
Toverland introduceert zomerpas
Attractiepark Toverland introduceert deze zomer een nieuwe abonnementsvorm: de Summer Pass. Dit tijdelijke abonnement is geldig van 1 juli tot en met 30 september 2026 en in deze periode kunnen Summer Pass-houders Toverland zo vaak bezoeken als ze zelf willen.
22/06/26
Exploitant voor kasteel Hof ter Linden
Na een oproep en selectieprocedure vonden Stichting Kempens Landschap en lokaal bestuur Edegem een exploitant voor Vlaamse kasteel Hof Ter Linden.
22/06/26
Overheid legt scenario op tafel tegen stroomtekort
Om ervoor te zorgen dat er ook op de langere termijn voldoende elektriciteit is, kiest het kabinet voor de invoering van een zogenaamd marktbreed capaciteitsmechanisme.
19/06/26
Transavia breidt fors uit naar Kaapverdië
De luchtvaartmaatschappij Transavia voegt Praia, de hoofdstad van Kaapverdië op het eiland Santiago, toe aan haar netwerk en verdubbelt tegelijkertijd de capaciteit naar het eiland Sal.
19/06/26
Exclusief voor leden
Reisverzekering via ChatGPT
HelloSafe, een digitale reisverzekeringsmakelaar, wordt de eerste speler ter wereld die een native reisverzekeringsapp in ChatGPT aanbiedt.
19/06/26
Exclusief voor leden
Mecanoo ontwerpt nieuw cultuurgebouw Facet in Emmen
Het architectenbureau Mecanoo uit Delft ontwerpt het nieuwe gebouw van Facet aan het Mondriaanplein in Emmen. De gemeente Emmen en Facet hebben Mecanoo geselecteerd voor de verbouwing van het markante cultuurgebouw.
18/06/26
Exclusief voor leden
Rover kiest met jonge directeur voor nieuwe koers
Daan Zieren wordt de nieuwe directeur van Reizigersvereniging Rover. Zieren, momenteel voorzitter van de Jonge Klimaatbeweging, treedt hiermee per 1 juli in de voetsporen van Freek Bos.

||| Agenda |||

23/06/26
23/06/26 t/m 23-06-26: Vakdag Indoor recreatie en vakantieparken
incl. uitgebreid kennisprogramma & netwerk receptieDinsdag 23 juni 2026Dagrecreatie en verblijfs...
25/06/26
25/06/26 t/m 25-06-26: HR-meeting Reiswerk
De eerste HR-meeting van 2026 komt er weer aan. Speciaal voor HR-professionals in de reisbranche. Ti...
26/06/26
26/06/26 t/m 26-06-26: Congres Vitale Vakantieparken Overijssel
Deze dag draait om kennis delen, ideeën opdoen en samen concrete oplossingen vinden voor de uitdagi...
07/09/26 t/m 09-09-26
07/09/26 t/m 09-09-26: Wadnext conference
From 7 to 9 September 2026, WadNext Conference brings together policymakers, destinations,...
21/09/26 t/m 23-09-26
21/09/26 t/m 23-09-26: Gastvrij Rotterdam
Gastvrij Rotterdam is dé horeca vakbeurs voor ambitieuze horecaprofessionals in Rotterdam Aho...