Geplaatst op: 07-09-2026
Auteur: Marc Gerlings

De Hoge Venen weer toegankelijk

De Hoge Venen weer toegankelijk
Natuurgebied de Hoge Venen is weer toegankelijk. Natuur, erfgoed en ontspanning zijn bereikbaar, meldt Visit Wallonië.

De Hoge Venen verwelkomen weer bezoekers na de natuurbrand die er in augustus woedde. De brand is onder controle en de luchtkwaliteit is weer terug op normaal niveau. "95% van het gebied is gelukkig onaangetast gebleven, wat betekent dat het overgrote deel toegankelijk is en tal van mogelijkheden biedt voor wandelingen, fietstochten en andere activiteiten," meldt de DMO.

Op deze webpagina zijn informatie en inspiratie gebundeld. Je vindt er toegankelijke korte én lange wandelroutes, fietsroutes zoals de Vennbahn, de dorpjes, historisch erfgoed. De pagina bevat eveneens actuele informatie met betrekking tot toegankelijkheid en eventueel nog geldende maatregelen.

Visit Wallonië: "Na een moeilijke periode zijn bezoekers juist nu extra welkom. We waarderen het dan ook zeer als je aandacht zou willen besteden aan dit prachtige en unieke gebied."
Trefwoorden: natuur, natuurbrand, recreatie, toerisme, wandelen, fietsen

CELTH



||| Nieuws |||

02/10/26
Landmark Batavia zet vernieuwing Museum Batavialand in gang
Het schip de Batavia is vandaag succesvol aan land gebracht in Lelystad. Het circa 650 ton zware en ruim 56 meter lange schip is vanmorgen vanaf een ponton in het water naar zijn nieuwe plek naast Museum Batavialand gereden.
02/10/26
Exclusief voor leden
Padel Pirates en Corendon bieden padelreizen
Touroperator Corendon breidt het aanbod naar eiland Curaçao uit met padelreizen. Samen met Padel Pirates combineert de reisorganisatie vlucht en hotelverblijf met trainingen en wedstrijden op de padelbanen van Padel X, de meest vooraanstaande padelclub op het eiland.
02/10/26
Na tien jaar weer treinverbinding Groningen - Leer (Dtsl)
Vanaf maandag 5 oktober kan iedereen weer de trein nemen tussen Groningen en het Duitse Leer. Op 1 oktober is met een feestelijke eerste treinrit van Groningen naar Weener gevierd dat er na tien jaar weer een trein rijdt tussen Noord-Nederland en Noord-Duitsland.
02/10/26
Recreatie Vakbeurs groeit naar recordomvang met ruim 375 exposanten
Recreatie Vakbeurs bereikt een nieuwe mijlpaal. De editie van 17, 18 en 19 november 2026 in Evenementenhal Hardenberg is volledig volgeboekt en verwelkomt een recordaantal van meer dan 375 exposanten.
01/10/26
Record van 135 miljoen Europese kampeerovernachtingen
Uit de meest recente cijfers van het Europese statistiekbureau Eurostat blijkt dat er in de eerste helft van dit jaar bijna 136 miljoen overnachtingen op campings zijn geregistreerd, een absoluut record en 72% meer dan 10 jaar eerder. In Nederland werd ruim 10 miljoen nachten gekampeerd, zo analyseerden brancheorganisaties Kampeer en Caravan Industrie (KCI) en BOVAG Caravan- en Camperbedrijven.
01/10/26
EK wielrennen 2028 kans voor Brabant
Provincie Noord-Brabant en de gemeenten Bergen op Zoom, Breda, Roosendaal en Tilburg halen samen met de Koninklijke Nederlandsche Wielren Unie (KNWU) en Golazo het EK Wielrennen 2028 naar Brabant. Dit biedt kansen voor de lange termijn voor het fietstoerisme.
01/10/26
Camperbeurs naar Amsterdam met derde editie in Nederland
Camperbeurs lanceert een derde editie in Nederland. Op 27 en 28 november 2027 vindt de eerste editie van Camperbeurs Amsterdam plaats in EXPO Greater Amsterdam.
30/09/26
Circulaire hotelkamers ontstaan in Drenthe
Vijf Drentse hotels gaan samen met studenten en architecten aan de slag met een circulair ontwerp voor een circulaire hotelkamer.

||| Agenda |||

06/10/26 t/m 10-10-26
06/10/26 t/m 10-10-26: Inspiratietour naar Salon Atlantica en Puy du Fou
Van 6 tot en met 10 oktober 2026 organiseert Pleisureworld in samenwerking met HISWA-RECRON een excl...
07/10/26 t/m 08-10-26
07/10/26 t/m 08-10-26: Positive Tourism Festival
Hoe zorgen we ervoor dat toerisme niet alleen bezoekers trekt, maar ook waarde toevoegt aan de stad ...
21/10/26 t/m 23-10-26
21/10/26 t/m 23-10-26: Society of Travel & Tourism Educators (ISTTE)
Society of Travel & Tourism Educators (ISTTE): Nederland is gastland voor haar 45e jaarlijkse co...
27/10/26
27/10/26 t/m 27-10-26: Reünie Travel Challenge
Heb jij ooit meegedaan als student aan de Travel Challenge? Op 27 oktober 2026 brengt organisator va...
02/11/26
02/11/26 t/m 02-11-26: Global European Marketplace 2026
Are you looking to connect with international buyers and grow your business?Become a member of ETOA ...