Geplaatst op: 07-05-2026
Auteur: Marc Gerlings

Analyse meivakantie: daling boekingen bij vakantieparken

Analyse meivakantie: daling boekingen bij vakantieparken
Het aantal boekingen bij Nederlandse vakantieparken daalde in de meivakantieperiode van 2026 met 26% ten opzichte van 2024. Achter die daling ziet BungalowSpecials drie duidelijke verschuivingen: vakantiegangers boeken korter, plannen vaker 1 tot 2 maanden vooruit en de verdeling over provincies verandert. Limburg en Noord-Brabant winnen marktaandeel binnen de krimpende markt, terwijl Overijssel, Zeeland en Drenthe relatief het meest inleveren.

Op basis van duizenden meivakantieboekingen voor Nederlandse bestemmingen in de periode van 17 april tot en met 4 mei signaleert boekingsplatform BungalowSpecials een duidelijke verandering in de Nederlandse vakantieparkmarkt. Niet alleen kromp het aantal boekingen ten opzichte van 2024, ook de samenstelling van die kleinere markt veranderde zichtbaar. 

Opvallend aan de analyse van BungalowSpecials is dat het woord 'btw-verhoging' geen grote rol pakt. Het bedrijf ziet veranderd gedrag als driver voor de grote daling in boekingen.  Lees verder >>>
Dit artikel is exclusief voor leden van het NRIT Media Vrijetijdsplatform.
Het complete artikel lezen? Log dan in of word lid.
E-mailadres:
Wachtwoord:

Wachtwoord vergeten? - Lid of abonnee en nog niet geregistreerd?

Geen lid van het NRIT Media Vrijetijdsplatform? Word hier lid

 Proeflidmaatschap
NRIT Media Vrijetijdsplatform
Jaarlidmaatschap
NRIT Media Vrijetijdsplatform
Bedrijfslidmaatschap
NRIT Media Vrijetijdsplatform

Stopt automatisch
Compleet individueel
lidmaatschap
Compleet bedrijfs-lidmaatschap
Lidmaatschap NRIT Media Vrijetijdsplatform90 dagen365 dagen365 dagen
Onbeperkt digitaal toegang tot alle content Kennisbank
Nieuwsbrief NRIT Actueel
Recreatie & Toerisme
Vrijetijdstudies
Toegang zonder inloggen
€ 45,-
€ 165,75 per jaarVanaf € 331,50 per jaar
Probeer nu
Bestel nu
Bestel nu
Trefwoorden: vakantie, vakantiepark, boeking, vakantiehuis, trend, onderzoek

CELTH



||| Nieuws |||

12/06/26
Exclusief voor leden
ANWB start ploeg pechhulp in vakantielanden
Terwijl heel Nederland zich opmaakt voor een sportieve zomer, stuurt ANWB haar eigen ‘gele selectie’ van 30 wegenwachten Europa in om vakantiegangers snel en veilig te helpen.
12/06/26
Station Baarn aantrekkelijke buitenpoort voor recreatie
Station Baarn is sinds woensdag 10 juni officieel de eerste zogeheten ‘Buitenpoort’ op de Utrechtse Heuvelrug. Je vindt er makkelijk de aansluiting op de wandelpaden.
11/06/26
Twee Michelinsterren voor Burgers' Zoo
Dierenpark in Arnhem, Koninklijke Burgers’ Zoo is door Michelin ook in 2026 bekroond met twee Michelinsterren. In de Michelin Reisgids worden sterren toegekend aan toeristische bezienswaardigheden en het Arnhemse dierenpark is de enige dierentuin in Nederland met deze hoge waardering.
11/06/26
Willem de Kok wordt directeur-bestuurder Groningen & Partners
Willem de Kok begint op 1 juli als directeur-bestuurder van Groningen & Partners. Hij volgt daarmee Elsa Weelink op, die vorige maand haar vertrek per diezelfde datum aankondigde.
10/06/26
Exclusief voor leden
Provincie Noord-Holland kiest nieuwe route Duinfietspad
Gedeputeerde Staten van Noord-Holland kiest een alternatieve route voor het door duinzand bedekte fietspad op de Blijdensteinsweg, tussen Bergen aan Zee en Schoorl aan Zee.
10/06/26
Krista Samsom programmamanager Heilzame Badplaats
Half mei is Krista Samsom gestart als programmamanager Heilzame Badplaats bij Noordwijk Marketing. Met deze nieuwe rol krijgt de verdere ontwikkeling van Noordwijk als Heilzame Badplaats extra focus en slagkracht.
10/06/26
VVV Hart van Limburg campagne presenteert: Geen bal aan
VVV Hart van Limburg ziet het WK voetbal als een kans. Een kans om de niet-liefhebbers naar Hart van Limburg te trekken. Een campagne geeft wekelijks tips voor recreatie en toerisme.
10/06/26
Fietsroute onthult hoe de Romeinen ooit over de Veluwe trokken
Nieuwe thematische fietsroute van 48 km rond de Romeinen in Garderen. De route wordt op zaterdag 20 juni 2026 officieel geopend bij de Beeldentuin Garderen.

||| Agenda |||

25/06/26
25/06/26 t/m 25-06-26: HR-meeting Reiswerk
De eerste HR-meeting van 2026 komt er weer aan. Speciaal voor HR-professionals in de reisbranche. Ti...
07/09/26 t/m 09-09-26
07/09/26 t/m 09-09-26: Wadnext conference
From 7 to 9 September 2026, WadNext Conference brings together policymakers, destinations,...
06/10/26 t/m 10-10-26
06/10/26 t/m 10-10-26: Inspiratietour naar Salon Atlantica en Puy du Fou
Van 6 tot en met 10 oktober 2026 organiseert Pleisureworld in samenwerking met HISWA-RECRON een excl...
21/10/26 t/m 23-10-26
21/10/26 t/m 23-10-26: Society of Travel & Tourism Educators (ISTTE)
Society of Travel & Tourism Educators (ISTTE): Nederland is gastland voor haar 45e jaarlijkse co...
02/11/26
02/11/26 t/m 02-11-26: Global European Marketplace 2026
Are you looking to connect with international buyers and grow your business?Become a member of ETOA ...