Groningen: pronkjuweel met gouden rand
Ruimte voor Vrijetijd wil recreatie en toerisme naar hoger niveau brengen
Susan Top voor het raam van Forum Groningen. Rechts de toren van het provinciehuis, links de Martinikerk. De provincie Groningen staat volgens gedeputeerde Susan Top ten onrechte minder bekend als toeristische en recreatieve bestemming. Om hier verandering in te brengen, startte in de zomer van 2024 het ontwikkelprogramma Baanbreker Vrijetijdseconomie, dat inmiddels Ruimte voor Vrijetijd heet. Dat moet bijdragen aan het verbeteren van de leefbaarheid en de brede welvaart en aan een ander perspectief. "De provincie moet weer in zichzelf gaan geloven en laten zien hoe mooi wonen en recreëren het hier is.”Tekst: Peter Bekkering,...
Dit artikel is exclusief voor leden van het NRIT Media Vrijetijdsplatform. Het complete artikel lezen? Log dan in of word lid.
Trefwoorden: beleid, toeristisch beleid, toerisme, recreatie, Groningen
|
|
18/05/26
Sinds 1 mei gaan Urban Solutions en Bureau Buhrs samen. Door het bundelen van hun complementaire krachten ontstaat een bureau dat zich positioneert als speler in participatie, communicatie en gebieds- en vastgoedmarketing in Nederland.
|
18/05/26
Het netto AOW vakantiegeld is in 2026 fors hoger dan vorig jaar. Volgens berekeningen van seniorenplatform AOW.nu ontvangen AOW’ers dit jaar 20% meer netto vakantiegeld dan in 2025.
|
13/05/26
Kompas Publishing heeft op 12 mei reisplatform Reisjunk overgenomen. Op 1 mei nam de uitgeverij het op evenementen gerichte Festival Fans over. Jaarlijks trekt het festival platform rond de 5 miljoen bezoekers.
|
13/05/26
Ibiza is al jarenlang een geliefde vakantiebestemming. Ieder jaar reizen duizenden vakantiegangers af naar het Spaanse eiland voor een welverdiende vakantie. Maar waarom is Ibiza toch zo populair en waarom hoort deze bestemming absoluut op jouw vakantielijstje? Wij zetten hieronder vijf redenen op een rij!
|
13/05/26
DelfSail is geselecteerd als een van de gaststeden voor The Tall Ships Races 2029. Sail Training International (STI) heeft vandaag het parcours voor deze prestigieuze internationale race bekendgemaakt.
|
13/05/26
Het afgelopen jaar zijn in Nederland 100 inwoners omgekomen door accidentele verdrinking. Dat zijn er 13 minder dan een jaar eerder. De recreatiesector is altijd waakzaam als het om recreatie in en rondom water gaat.
|
12/05/26
De Raad van Commissarissen van Deutsche Lufthansa AG heeft tijdens haar vergadering gister de bestelling van in totaal 20 nieuwe lAirbus vliegtuigen goedgekeurd. De Raad van Bestuur had eerder al besloten om tien Airbus A350-900's en tien Boeing 787-9's te bestellen.
|
12/05/26
De 48 LeadingCampings maakten in aanloop naar het kampeerseizoen van 2026 een inspirerend koffietafelboek Northern Escapes.
|
|
19/05/26
Van vakantiepark naar leisure-hub met een verhoogde gastbeleving dinsdag 19 mei 2026 Vakan...
|
26/05/26
Hoe ga je om met alle 'lastige' (jong) medewerkers? Wat is het fundament voor succes? dinsdag 2...
|
28/05/26
Hoe vertaal je complexe data en analyses naar een begrijpelijk, overtuigend verhaal en maak je daarm...
|
09/06/26
Breda University of Applied Sciences is trots om op 9 juni 2026 de derde editie van het European Sus...
|
10/06/26 t/m 13-06-26
Samen met de Adventure Tourism Research Association (ATRA) en Wageningen University & Research (...
|
|