Geplaatst op: 25-03-2026
Auteur: Marc Gerlings

Decennium Wandel Tijdens Je Werkdag

Na 5 minuten wandelen tot 70% besluitvaardiger

Decennium Wandel Tijdens Je Werkdag
Op donderdag 2 april 2026 om 10.00 uur stappen duizenden werkgevers en werknemers in heel Nederland tegelijkertijd naar buiten voor een korte werkwandeling. De actie maakt deel uit van de 10e editie van Wandel Tijdens Je Werkdag, een initiatief van Wandelnet in samenwerking met a.s.r.

Wat tien jaar geleden begon met een eenmalige oproep om naar het werk te wandelen, is inmiddels uitgegroeid tot een landelijk initiatief dat duizenden mensen stimuleert om te wandelen tijdens de werkdag.

Voordelen van wandelen tijdens de werkdag

Wandelnet meldt, onderzoek toont aan dat vijf minuten wandelen het creatieve denkvermogen van werknemers met 60% kan verhogen en zelfs tot 70% besluitvaardiger kan maken. Daarnaast versterkt een wandeling de verbinding tussen collega’s en vermindert het stress. Voor bedrijven levert dit concrete voordelen op: werknemers zijn productiever en lossen sneller complexe problemen op. Ook financieel is het interessant: wanneer honderd werknemers één keer per week een half uur wandelend vergaderen in plaats van zittend overleggen, dan levert dit een bedrijf een jaarlijkse besparing van ruim €24.000 euro op.

De beste ideeën ontstaan buiten

De manier van werken is de afgelopen tien jaar enorm veranderd: door thuiswerken en videobellen brengen mensen tegenwoordig meer tijd achter een scherm door. Tegelijkertijd investeren werkgevers steeds vaker in vitaliteit en mentale gezondheid.

Ankie van Dijk, directeur van Wandelnet: "De jubileumeditie van Wandel Tijdens Je Werkdag markeert een verschuiving in hoe we naar werk kijken. In een tijd waarin Nederlanders Europees kampioen zitten zijn en de werkdruk hoog is, wint iets ogenschijnlijk simpels terrein: wandelen. Niet als pauze, maar als integraal onderdeel van de werkdag. Een korte wandeling tijdens de werkdag helpt mensen letterlijk en figuurlijk in beweging te komen. Vaak ontstaan de beste ideeën juist buiten.”

Dit jaar ondersteunt a.s.r. de Wandel Tijdens Je Werkdag. Mariëlle Duin, manager a.s.r Vitality: "Bij a.s.r. geloven we in wandelen als gezonde en laagdrempelige manier van bewegen. Daarom ondersteunen we initiatieven zoals Wandel Tijdens Je Werkdag. Daarnaast belonen we onze klanten het hele jaar door voor wandelen via a.s.r. Vitality. Zo zorgen we samen voor een gezondere samenleving.”

De grootste werkwandeling

Dit jaar is de ambitie om de grootste werkwandeling in Nederland ooit te organiseren. Meedoen kan vanaf thuis, kantoor of een andere werkplek. De actie laat zien dat bewegen tijdens het werk eenvoudiger is dan vaak gedacht. Denk bijvoorbeeld aan:
  • een wandeloverleg (‘weeting’) in plaats van in een vergaderruimte;
  • een rondje lopen tijdens een telefoongesprek;
  • een halte eerder uitstappen of iets verder parkeren.

Op wandeltijdensjewerkdag.nl deelt Wandelnet concrete tips hoe je al werkend kunt lopen. Ook zijn daar gratis uitgestippelde weetingroutes door het hele land beschikbaar. Aanmelden voor Wandel Tijdens Je Werkdag kan via dezelfde website.

Deelnemers worden uitgenodigd om hun wandelactiviteiten op sociale media te delen met #wandeltijdensjewerkdag.

Trefwoorden: wandelen, recreatie, route

CELTH



||| Nieuws |||

09/06/26
Groeiende inflatie mei door vliegtickets en vakantieparken
In mei 2026 waren consumentengoederen en -diensten 3,5 procent duurder dan een jaar eerder, meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). Dat komt vooral door duurdere vliegtickets en hogere prijzen voor vakantieparken.
09/06/26
Boschvijver Apeldoorn veranderd in Onder de boom
Onder de Boom is geopend. Na maandenlang groots verbouwen van de voormalige Boschvijver vond afgelopen woensdag de feestelijke opening voor genodigden plaats. Vanaf nu is iedereen welkom in onze boslounge, die ook voor zakelijke evenementen is ingericht.
09/06/26
Miniworld Rotterdam dicht
Miniworld Rotterdam, de grootste indoor modelwereld van Nederland is failliet. Dat blijkt uit een brief aan de leveranciers van de attractie. Ook de website meldt dat het 'wegens omstandigheden voor onbepaalde tijd gesloten'.
08/06/26
Moeliker Ridder Orde van Oranje-Nassau
Koning Willem-Alexander heeft Kees Moeliker benoemd tot Ridder in de Orde van de Oranje-Nassau. De oud-directeur van het Natuurhistorisch Museum Rotterdam kreeg de koninklijke onderscheiding op ‘Dead Duck Day’ vrijdag 5 juni tijdens zijn feestelijke afscheidsreceptie uitgereikt door locoburgemeester Tim Versnel.
08/06/26
Exclusief voor leden
Trend hotelboekingen: warm weer zorgt voor daling boekingen
Trend hotelboekingen: warm weer zorgt voor daling boekingen
08/06/26
Landal na fusie met Roompot levert verlies op
Vakantieparkenketen Landal heeft ook over 2025 verlies geleden. De samenvoeging met Roompot drukt nog altijd zwaar op de resultaten, onder meer door forse reorganisatielasten en afschrijvingen op de waarde van diverse parken.
08/06/26
Aelderholt vakantiepark voor Special Olympics
Landal Aelderholt wordt onderdeel van de Special Olympics Nationale Spelen 2028 in Drenthe. Het vakantiepark wordt het thuis van de deelnemende sporters, begeleiders en vrijwilligers.
08/06/26
800 deelnemers fietsevenement Stelling van Amsterdam
Zondag 7 juni stond de 6e editie van de Ronde van de Stelling van Amsterdam op de fietsagenda. 800 deelnemers verschenen aan de start. De toevogeing van de 40 km route was een succes.

||| Agenda |||

10/06/26 t/m 13-06-26
10/06/26 t/m 13-06-26: International Adventure conference
Samen met de Adventure Tourism Research Association (ATRA) en Wageningen University & Research (...
18/06/26
18/06/26 t/m 18-06-26: Atlasfestival 2026
Het Atlasfestival 2026 op 18 juni 2026 is in de Stadsgehoorzaal Kampen. Dit jaar staan we stil bij h...
23/06/26
23/06/26 t/m 23-06-26: Vakdag Indoor recreatie en vakantieparken
incl. uitgebreid kennisprogramma & netwerk receptieDinsdag 23 juni 2026Dagrecreatie en verblijfs...
25/06/26
25/06/26 t/m 25-06-26: HR-meeting Reiswerk
De eerste HR-meeting van 2026 komt er weer aan. Speciaal voor HR-professionals in de reisbranche. Ti...
26/06/26
26/06/26 t/m 26-06-26: Congres Vitale Vakantieparken Overijssel
Deze dag draait om kennis delen, ideeën opdoen en samen concrete oplossingen vinden voor de uitdagi...