Geplaatst op: 16-03-2026
Auteur: Marc Gerlings

Gerard Kremer nieuwe voorzitter Raad van Toezicht Marketing Drenthe

Gerard Kremer nieuwe voorzitter Raad van Toezicht Marketing Drenthe
Gerard Kremer. Foto: Marketing Drenthe.
Per 1 april wordt Gerard Kremer de nieuwe voorzitter van de Raad van Toezicht van Marketing Drenthe. Hij volgt Robert Berting op, die deze functie 9 jaar heeft bekleed.

Gerard heeft ruime kennis van de sector recreatie en toerisme. Niet alleen doordat hij eigenaar is geweest van Vrijbuiter en later de Kampeerhal Roden, maar ook door nevenfuncties die hij heeft vervuld. Zo was hij de laatste acht jaar voorzitter van de Toerisme Alliantie Fryslan (TAF). Deze alliantie stimuleert de Friese gastvrijheidssector en voorziet haar van ideeën en initiatieven rond belangrijke thema’s als gastvrijheid, bedrijfsvoering, scholing, professionalisering, innovatie en marketing. Gerard heeft veel contacten in de sector, op zowel regionaal als landelijk niveau, met zowel ondernemers, overheden als onderwijs.

Gerard: "Vanuit mijn rol als voorzitter van de TAF werkte ik de afgelopen jaren intensief samen met Merk Fryslan, de Friese equivalent van Marketing Drenthe. Ik heb in deze tijd veel opgestoken van de kansen en uitdagingen die zich voordoen bij een destinatie marketing organisatie en zet deze kennis graag in voor Drenthe, een provincie waar ik ondertussen al weer 33 jaar woon”. 

Raad compleet

Met de komst van Gerard is de Raad van Toezicht van Marketing Drenthe weer compleet. Overige leden zijn Edwin Gels, directeur-bestuurder van de IT Hub in Hoogeveen, Alida Houwing van Houwing Consultancy, José Spa, head of international shared service centre Roompot/Landal en Annechien Pronk, zelfstandig adviseur bij Realisatiekracht.

Marketing Drenthe is de destinatiemarketing organisatie van Drenthe die mensen inspireert om in hun vrije tijd de Oerprovincie van Nederland te ontdekken. Ze richt zich op passende bezoekers, verspreid over het jaar en de provincie. Met en vóór partners brengt ze vraag en aanbod samen en werkt ze aan een duurzame ontwikkeling van de sector. Met een goede balans tussen bezoekers, ondernemers en inwoners en met aandacht voor natuur en cultureel erfgoed. 
Trefwoorden: Drenthe, marketing, dmo, raad van toezicht, management

CELTH



||| Nieuws |||

17/04/26
52,2 mln gasten in 2025: Minder binnenlandse maar meer buitenlandse gasten in logiesaccommodaties
In 2025 verbleven er 52,2 miljoen gasten in Nederlandse hotels, op campings en op huisjesterreinen. Dat is bijna 2 procent meer dan in 2024.
17/04/26
GeoFort biedt historie voor volwassenen
GeoFort in Herwijnen heeft het aanbod uitgebreid met een nieuwe mogelijkheid voor volwassenen om het historische deel van Fort bij de Nieuwe Steeg te verkennen. De introductie speelt in op de groeiende belangstelling voor erfgoed en de geschiedenis van de Nieuwe Hollandse Waterlinie.
17/04/26
Exclusief voor leden
60 jaar Amstel Gold Race - Dumoulin wordt koersdirecteur
Bekende toeristische destinatie Valkenburg viert een wielerfeest aanstaande zondag. De Amstel Gold Race bestaat op zondag 19 april 2026 60 jaar. 15.000 recreatieve renners fietsen de toerversie.
17/04/26
Exclusief voor leden
Sterk gestegen kerosineprijs zit KLM dwars
Door de sterk gestegen kerosineprijs, zal KLM een aantal onrendabele vluchten uit zijn schema halen. De passagiers worden omgeboekt naar andere vluchten. De meivakantie komt niet in gevaar.
15/04/26
Regiodeal zet projecten vitale vakantieparken naar uitvoering
Regiodeal zet projecten vitale vakantieparken naar uitvoering Voor vier belangrijke projecten van de organisatie Vitale Vakantieparken is Regio Deal-financiering toegekend via de gezamenlijke aanvraag Veluwe in Balans van VeluweAlliantie, provincie Gelderland en Vitale Vakantieparken. Dankzij deze ondersteuning kunnen de projecten Camping van Ons, Vakantielandschap van de Toekomst, Energie op Eigen Kracht en Pauzeparken de komende jaren daadwerkelijk worden uitgevoerd. Met deze investeringen wordt een belangrijke stap gezet richting een toekomstbestendige recreatiesector op de Veluwe. Samen met vakantieparken, overheden en kennispartners wordt gewerkt aan vernieuwende oplossingen voor vraagstukken rondom verblijf, eigenaarschap, duurzaamheid en energie. Vier projecten, één gezamenlijke opgave De vier projecten vullen elkaar aan en dragen elk bij aan het versterken van vakantieparken op de Veluwe: Camping van Ons richt zich op het behoud van kleinschaligheid en betaalbaarheid van vakantieparken. Door te onderzoeken hoe coöperatieve eigendomsvormen, regionale investeringen en regeneratief toerisme kunnen bijdragen, blijven opbrengsten en rendementen in de regio en wordt de Veluwe toegankelijk voor iedereen. Vakantielandschap van de Toekomst onderzoekt hoe vakantieparken zich kunnen ontwikkelen tot een kracht voor landschap, biodiversiteit en leefbaarheid. Via pilots en herontwikkelstrategieën worden toekomstbestendige concepten in de praktijk getest. Energie op Eigen Kracht ondersteunt vakantieparken bij de transitie naar duurzame energie. Met energiescans, samenwerking in energiekringen en pilots voor innovatieve toepassingen worden praktische, collectieve oplossingen ontwikkeld. Pauzeparken verkent de inzet van vakantieparken voor tijdelijke huisvesting en maatschappelijke opgaven zoals wonen, zorg en welzijn. Zo ontstaat een sociaal verantwoorde tussenfase voor parken zonder toeristisch perspectief. Leren, ontwikkelen en opschalen Wat de projecten verbindt, is de nadruk op samenwerking en kennisdeling. De opgedane inzichten worden actief gedeeld, zodat succesvolle aanpakken kunnen worden opgeschaald binnen en buiten de Veluwe. De eerste activiteiten starten in 2026. De uitvoering van de projecten (met uitzondering van Pauzeparken) ligt bij Park van de Toekomst.
15/04/26
Dino World naar Goes
De internationale dino-experience Dino World strijkt binnenkort neer in de Zeelandhallen in Goes. Deze groots opgezette tentoonstelling, die normaal alleen in grote steden te zien is, neemt bezoekers mee naar een wereld waar dinosaurussen weer tot leven komen.
14/04/26
Exclusief voor leden
Eindhoven Airport draait topjaar
Eindhoven Airport publiceerde vandaag haar jaarverslag 2025. Financieel gezien was 2025 een topjaar. De luchthaven bereikte een nettoresultaat van 25,2 miljoen euro bij een omzet van 100,5 miljoen euro (2024: nettoresultaat: 23,3 miljoen euro, omzet: 96,2 miljoen euro).
13/04/26
VvKR 15 jaar
Op 15 april 2026 viert de Vereniging van Kleinschalige Reisorganisaties (VvKR) haar 15-jarig bestaan. Wat in 2011 begon als een initiatief van een kleine groep bevlogen reisondernemers, is uitgegroeid tot een stevige en professionele brancheorganisatie met inmiddels ruim 500 aangesloten leden.

||| Agenda |||

09/06/26
09/06/26 t/m 09-06-26: European Sustainable Tourism Mobility Forum 2026
Breda University of Applied Sciences is trots om op 9 juni 2026 de derde editie van het European Sus...
10/06/26 t/m 13-06-26
10/06/26 t/m 13-06-26: International Adventure conference
Samen met de Adventure Tourism Research Association (ATRA) en Wageningen University & Research (...
25/06/26
25/06/26 t/m 25-06-26: HR-meeting Reiswerk
De eerste HR-meeting van 2026 komt er weer aan. Speciaal voor HR-professionals in de reisbranche. Ti...
07/09/26 t/m 09-09-26
07/09/26 t/m 09-09-26: Wadnext conference
From policy plans to real change. That’s what the European Sustainable Tourism Strategy stands for...
21/10/26 t/m 23-10-26
21/10/26 t/m 23-10-26: Society of Travel & Tourism Educators (ISTTE)
Society of Travel & Tourism Educators (ISTTE): Nederland is gastland voor haar 45e jaarlijkse co...