Geplaatst op: 09-01-2026
Auteur: Marc Gerlings

Loont die extra inspanning van de winterprogrammering? Den Haag: + 1 miljoen bezoeken

34 miljoen bezoeken totaal

Loont die extra inspanning van de winterprogrammering? Den Haag: + 1 miljoen bezoeken
Lichtkunstwerken waren onderdeel van de winterprogrammering. Foto: Arnaud Roelofsz / The Hague & Partners.
Het lijkt een trend dat bedrijven en DMO's steeds meer organiseren in steden en regio's voor de winterprogrammering. Heeft dat zin? Voor Den Haag pakt die inspanning positief uit. Het aantal bezoeken aan de binnenstad in december 2025 is met een miljoen gestegen ten opzichte van een jaar eerder. Bovendien was er een significante stijging (+15%) van bezoek afkomstig van buiten de stad.

Met grote publiekstrekkers, zoals de Royal Christmas Fair, SnowFest, het Groot Kerstcircus Den Haag en Cirque du Soleil, heeft de Royal Winter bijgedragen aan een toename van het aantal bezoeken aan het centrum van Den Haag. Ook het aantal bezoeken aan Scheveningen steeg waarbij het jaarlijkse Cool Event afgelopen december 10 procent meer bezoekers had dan in 2024.

Uit recente passantentellingen van Resono blijkt dat in december 2025 de binnenstad bijna 34 miljoen keer werd bezocht. Dit is ruim een miljoen meer ten opzichte van 2024 toen er iets minder dan 33 miljoen bezoeken waren; een stijging van ruim drie procent.
Een kleine 40 procent van de bezoeken kwam van buiten de gemeente Den Haag. Dit is een stuk hoger dan een jaar eerder, toen het aandeel nog ongeveer een kwart was.

Met een lichte stijging van bijna 1 procent werden er ook meer bezoeken gebracht aan Scheveningen. Hiervan kwam een derde van buiten de gemeente, dit is ook een lichte groei ten opzichte van een jaar eerder.

Wethouder Economische ontwikkeling, Saskia Bruines, is tevreden met de resultaten: "Deze cijfers laten zien dat het Royal Winter programma werkt. De gezellige lichtjes, leuke activiteiten en warme sfeer laten bewoners en bezoekers ook in de wintermaanden van Den Haag genieten. Dit is natuurlijk ook goed nieuws voor de ondernemers en culturele instellingen van onze stad.”

De Royal Winter is één van de seizoensgebonden campagnes uitgevoerd door het marketingbureau van The Hague & Partners, waarbij Den Haag als de gezelligste winterbestemming met een veelzijdig winterprogramma wordt gepromoot.
Trefwoorden: Den Haag, winterprogrammering, DMO, jaarcijfer

CELTH



||| Nieuws |||

22/01/26
Beste campings in Nederland en Europa
De winnaars van de titel ‘ANWB Camping van het Jaar 2026’ zijn toegekend. In de categorie Fijnste familiecamping gingen Vakantiepark Beerze Bulten (Overijssel) en Camping Village Europa Silvella (Italië) met de hoofdprijs aan de haal. In de categorie Beste Kleine camping werden Camping Zwinderen (Drenthe) en Camping Domaine La Libaudié (Frankrijk) uitgeroepen tot winnaars.
21/01/26
KLM maakt WiFi gratis op Europese vluchten
KLM maakt als een van de eerste Europese luchtvaartmaatschappijen internet gratis voor passagiers binnen Europa. Passagiers kunnen tijdens de volledige vlucht e-mailen, internetten, muziek luisteren, gamen of films en series streamen.
21/01/26
Switch je route
De Fiets en Wandelbeurs in Jaarbeurs Utrecht is 13, 14 en 15 februari weer hét ontmoetingspunt voor iedereen met een passie voor fietsen en wandelen. Het thema van de komende editie is ‘Switch je route’. Bezoekers worden uitgedaagd hun blik te verruimen en nieuwe paden te verkennen: van onbekende langeafstandsroutes tot verrassende tochten dicht bij huis.
21/01/26
Exclusief voor leden
Kogge naar renovatie
Op dinsdag 20 januari is de 600 jaar oude IJsselkogge, een van de belangrijkste scheepsvondsten van Nederland, uit het conserveringsstation bij Museum Batavialand op een ponton over water naar Zwartsluis vervoerd. In Zwartsluis wacht verdere restauratie. Uiteindelijk zal het 15de-eeuwse handelsschip in Kampen een museale bestemming krijgen op een afstand van ongeveer 200 meter van de oorspronkelijke vindplaats in de IJssel.
20/01/26
Hopscotch aan de slag voor Minor Hotels
Per januari 2026 heeft Minor Hotels, een van ’s werelds meest toonaangevende hotelgroepen, Hopscotch Netherlands aangesteld als PR-partner voor de Benelux. In deze samenwerking is Hopscotch Netherlands verantwoordelijk voor de strategische positionering en promotie van Minor Hotels in Nederland, België en Luxemburg.
20/01/26
Exclusief voor leden
Primeur cultureel festival VLOED in en rondom Zandvoort
Van donderdag 14 t/m zaterdag 16 mei vindt in Zandvoort de eerste editie plaats van VLOED, een nieuw jaarlijks festival. Een multifestivalmet zowel muziek, theater en dans. Zowel in Zandvoort te zien maar acts vind je ook in de duinen.
20/01/26
Klaas van Erp draagt aandeel van Maas recreatie bedrijfsmakelaardij over
Na 25 jaar met grote betrokkenheid en plezier werkzaam te zijn geweest bij Maas recreatie bedrijfsmakelaardij, doet Klaas van Erp een stap terug. Hij draagt zijn aandeel over aan zijn compagnon Jappe Eggink, waarmee Jappe 100% eigenaar wordt.
20/01/26
Exclusief voor leden
Emirates biedt veganistische gerechten aan zonder vleesvervangers
Luchtvaarbedrijf Emirates kondigt aan dat het nieuwe veganistische gerechten die volledig draaien om echte, onbewerkte plantaardige ingrediënten in het menu opneemt. Op dit moment gaat het om jaarlijks 500.000 maaltijden. De luchtvaartmaatschappij kiest bewust voor een “back-to-basics”-benadering, waarbij peulvruchten, granen, noten, zaden en seizoensgroenten centraal staan, in plaats van bewerkte vleesvervangers.

||| Agenda |||

27/01/26 t/m 30-01-26
27/01/26 t/m 30-01-26: ENTER2026 eTourism Conference
De Breda University of Applied Sciences organiseert in januari 2026 de ENTER2026 eTourism Conference...
12/02/26
12/02/26 t/m 12-02-26: Dagrecreatie Live: het nieuwe ontmoetingspunt voor ondernemers in de dagrecreatie
Na twee edities van Recreatie Next Level is het op 12 februari in Evenementenhal Gorinchem tijd voor...
13/02/26 t/m 15-02-26
13/02/26 t/m 15-02-26: Fiets en Wandelbeurs
De Fiets en Wandelbeurs 2026. Drie dagen vol inspiratie, routes, outdoormateriaal, lezingen en vakan...
09/03/26
09/03/26 t/m 09-03-26: Nationaal Congres Evenementen 9 maart 2026
11? NCE is in Zandvoort op 9 maart 2026. De gemeente heeft zich, in samenwerking Zandvoort Marketing...
02/04/26
02/04/26 t/m 02-04-26: Trendcongres Toerisme 2026
Het Trendcongres Toerisme 2026 is op donderdag 2 april 2026 bij Saxion Hogeschool in Deventer. De ed...