Rijksmuseum en Eindhoven zetten nieuw museum op
Locatie: nieuw park in Eindhoven
Rijksmuseum over 6 tot 8 jaar open in Eindhoven. Het Rijksmuseum in Amsterdam en gemeente Eindhoven slaan de handen ineen om een vestiging van het Rijksmuseum te bouwen in Eindhoven. ASML wordt een grote bron van financiering.
Bezoekers kunnen hier in de toekomst kunstwerken uit de wereldberoemde collectie van het Rijksmuseum bewonderen. ASML heeft de intentie om de komende jaren een betekenisvolle bijdrage te willen leveren als founding partner aan deze culturele topvoorziening voor de regio.
Jeroen Dijsselbloem – burgemeester Eindhoven: "Dit is een geweldige kans, die we met beide handen grijpen om er - samen met het Rijksmuseum, ASML en andere toekomstige partners - zo snel mogelijk werkelijkheid van te maken. Lees verder >>>
Dit artikel is exclusief voor leden van het NRIT Media Vrijetijdsplatform. Het complete artikel lezen? Log dan in of word lid.
Trefwoorden: Eindhoven, museum, Rijksmuseum, ASML, kunst, cultuur, park
|
|
16/06/26
In aanloop naar Recreatie Vakbeurs 2026 hebben inmiddels 325 exposanten hun deelname bevestigd. Voor de editie van 2026 is Make-A-Wish Nederland gekozen als officiële goede doelpartner.
|
15/06/26
Het Nederland Dal Vrij Trein-abonnement van 49 euro per maand is vanaf vandaag te koop via NS. De staatssecretaris van Infrastructuur en Waterstaat, Annet Bertram, overhandigde vanmorgen het allereerste exemplaar van het abonnement aan vier deelnemers aan De Langste Treinrace.
|
15/06/26
Op vrijdag 26 juni wordt het Kandiapad KIDS in Groessen feestelijk geopend. Een KIDS-pad is een 3,5 kilometer lang Klompenpad speciaal ontwikkeld voor kinderen.
|
15/06/26
Opluchting bij recreatielocaties met een zwembad. De provincies stemden in met ruimere parameters uit de Omgevingswet. Praktische gezien: daarmee wordt voorkomen dat zwembaden aan onnodig lastig haalbare normen moeten voldoen.
|
15/06/26
Welk landschap troffen de Romeinen aan toen ze rond het begin van de jaartelling in Zeeland arriveerden? Hoe heeft het samenspel van menselijke en natuurlijke invloeden het landschap sindsdien gevormd? Dit zijn centrale vragen in het nieuwe onderzoeksproject Re-Flex Zeeland van het Delta Climate Center (DCC) in Vlissingen en daar kan de bezoeker van profiteren.
|
15/06/26
Het verblijfstoerisme in Nederland laat in april 2026 een lichte groei zien. Het aantal gasten in logiesaccommodaties kwam uit op 4,9 miljoen, een stijging van circa 2% ten opzichte van april 2025. De groei komt volledig voor rekening van Nederlandse toeristen, terwijl het aantal buitenlandse gasten licht daalde. De schommelingen worden naar alle waarschijnlijkheid veroorzaakt door andere vakantieperiodes.
|
15/06/26
In het buitengebied van Ermelo is de bouw gestart van het project Horsterparkweg, ontwikkeld door Geldersche Woningbouw. Op de plek van het voormalige vakantiepark Timar Imor worden tien duurzame, vrijstaande woningen gerealiseerd.
|
15/06/26
De Autoriteit Consument & Markt (ACM) heeft een melding ontvangen van NS International B.V. om in samenwerking met Deutsche Bahn een passagiersdienst per spoor aan te bieden vanaf Amsterdam Centraal naar een nog nader te bepalen station in het Rhein-Ruhrgebied, via Zevenaar Grens.
|
|
18/06/26
Het Atlasfestival 2026 op 18 juni 2026 is in de Stadsgehoorzaal Kampen. Dit jaar staan we stil bij h...
|
23/06/26
incl. uitgebreid kennisprogramma & netwerk receptieDinsdag 23 juni 2026Dagrecreatie en verblijfs...
|
25/06/26
De eerste HR-meeting van 2026 komt er weer aan. Speciaal voor HR-professionals in de reisbranche. Ti...
|
26/06/26
Deze dag draait om kennis delen, ideeën opdoen en samen concrete oplossingen vinden voor de uitdagi...
|
07/09/26 t/m 09-09-26
From 7 to 9 September 2026, WadNext Conference brings together policymakers, destinations,...
|
|