Geplaatst op: 06-11-2025
Auteur: Marc Gerlings

BUas docenten op werkbezoek in Europa Park

BUas docenten op werkbezoek in Europa Park
BUas delegatie docenten op werkbezoek bij Europa-Park. Foto: Europa-Park.
Op 30 en 31 oktober verwelkomde het Europa-Park Resort een delegatie van Breda University of Applied Sciences (BUas) voor een tweedaags werkbezoek dat in het teken stond van kennisverdieping en verdere samenwerking. 

Het bezoek van de docenten van de studierichting Attractions & Theme Park Management markeerde 15 jaar partnerschap en bood ruimte voor reflectie, inspiratie en toekomstgerichte plannen.

Tijdens het bezoek stond het uitwisselen van inzichten over actuele uitdagingen in de wereld van ‘location based entertainment’ centraal. Er werd onder meer een bezoek gebracht aan het Welcome Center voor nieuwe medewerkers, evenementlocaties, het attractiepark, waterpark Rulantica en de verblijfsaccommodaties waaronder het nieuwe Silver Lake City. 

In gesprek met Roland Mack

Tijdens de verschillende backstage rondleidingen kwamen duurzaamheid en operationele vraagstukken veelvuldig aan bod. In een persoonlijk gesprek met directeur/eigenaar Roland Mack werd niet alleen teruggeblikt op de gezamenlijke geschiedenis, maar ook vooruitgekeken naar nieuwe kansen op het snijvlak van hospitality, attractiemanagement, games en immersive media.

Sinds het eerste studieproject (over de inzet van Hyves en sociale media) hebben Europa-Park en BUas op talloze manieren samengewerkt. Diverse studenten van de studierichting Attractions & Theme Park Management schreven hun afstudeerscriptie voor Duitslands grootste attractiepark en bijna jaarlijks is er een marketing- en een minor-opdracht. Een van deze opdrachten is ook verwezenlijkt in het park; het Molencafé in het Hollandse themagebied. Samenwerking is er ook op het gebied van wetenschappelijk onderzoek. Enkele afgestudeerden hebben intussen een baan in het resort gevonden.

De openheid en betrokkenheid van het Europa-Park-team maakten diepe indruk. De opgedane inzichten worden verwerkt in de lesstof, casestudies en workshops. Beide partijen kijken uit naar een voortzetting van de vruchtbare samenwerking. De gedeelde ambitie om studenten te inspireren en gezamenlijk te bouwen aan betekenisvolle projecten vormt een stevige basis voor de toekomst van ‘themed entertainment’ en het onderwijs in leisure, hospitality en toerisme.
Trefwoorden: BUas, Europa Park, kennis, backstage, onderwijs

CELTH



||| Nieuws |||

01/10/26
Record van 135 miljoen Europese kampeerovernachtingen
Uit de meest recente cijfers van het Europese statistiekbureau Eurostat blijkt dat er in de eerste helft van dit jaar bijna 136 miljoen overnachtingen op campings zijn geregistreerd, een absoluut record en 72% meer dan 10 jaar eerder. In Nederland werd ruim 10 miljoen nachten gekampeerd, zo analyseerden brancheorganisaties Kampeer en Caravan Industrie (KCI) en BOVAG Caravan- en Camperbedrijven.
01/10/26
EK wielrennen 2028 kans voor Brabant
Provincie Noord-Brabant en de gemeenten Bergen op Zoom, Breda, Roosendaal en Tilburg halen samen met de Koninklijke Nederlandsche Wielren Unie (KNWU) en Golazo het EK Wielrennen 2028 naar Brabant. Dit biedt kansen voor de lange termijn voor het fietstoerisme.
01/10/26
Exclusief voor leden
Steun emissierechten aan Nederlandse luchtvaart verzesvoudigd
Vier luchtvaartmaatschappijen die onder Nederlands toezicht vallen ontvangen dit jaar in totaal 792.334 gratis emissierechten onder het FEETS mechanisme (Fuels Eligible for ETS Support) van de Europese Commissie. Dit is meer dan zes keer zoveel als vorig jaar, toen in totaal 124.524 rechten voor het eerst werden toegekend onder dit mechanisme.
01/10/26
Camperbeurs naar Amsterdam met derde editie in Nederland
Camperbeurs lanceert een derde editie in Nederland. Op 27 en 28 november 2027 vindt de eerste editie van Camperbeurs Amsterdam plaats in EXPO Greater Amsterdam.
30/09/26
Circulaire hotelkamers ontstaan in Drenthe
Vijf Drentse hotels gaan samen met studenten en architecten aan de slag met een circulair ontwerp voor een circulaire hotelkamer.
29/09/26
Exclusief voor leden
Sunweb Group benoemt Jeroen de Swart tot CEO
Sunweb Group benoemt Jeroen de Swart als nieuwe CEO. De Swart, die sinds 2019 CFO van de groep is, start per 1 november 2026 in zijn nieuwe rol. Joyce van Donk-van Wijnen wordt CFO.
29/09/26
Exclusief voor leden
Tijdelijke camping NKC bij Abrona
Op het terrein van Abrona in Huis ter Heide stonden in de middag van 28 september campers en tenten, klonk muziek en schoven cliënten nieuwsgierig aan bij de activiteiten. Voor één middag veranderde de plek in een kleine camping.
29/09/26
Exclusief voor leden
HBX Group start Bedsonline+
B2B touroperator HBX Group start Bedsonline+. "Nu de verwachtingen van reizigers evolueren en AI de manier verandert waarop mensen reizen ervaren en boeken, wordt van reisadviseurs steeds vaker verwacht dat ze gepersonaliseerde aanbevelingen doen."

||| Agenda |||

27/09/26
27/09/26 t/m 02-10-26: Eurovelo
Van 30 september tot en met 2 oktober 2026 ontvangen Royal Dutch Jaarbeurs, provincie Utrecht, gemee...
30/09/26
30/09/26 t/m 04-10-26: Kampeer & Caravan Jaarbeurs 2026
30 september – 4 oktober 2026 | UtrechtOf je nu op zoek bent naar een nieuwe camper, caravan, vouw...
02/10/26
02/10/26 t/m 02-10-26: Netwerkdag Gastvrij Gelderland
Gastvrij Gelderland nodigt ondernemers, gemeenten, evenementenorganisaties en andere partners van ha...
06/10/26 t/m 10-10-26
06/10/26 t/m 10-10-26: Inspiratietour naar Salon Atlantica en Puy du Fou
Van 6 tot en met 10 oktober 2026 organiseert Pleisureworld in samenwerking met HISWA-RECRON een excl...
07/10/26 t/m 08-10-26
07/10/26 t/m 08-10-26: Positive Tourism Festival
Hoe zorgen we ervoor dat toerisme niet alleen bezoekers trekt, maar ook waarde toevoegt aan de stad ...