Geplaatst op: 03-11-2025
Auteur: Marc Gerlings

Meike Verhagen wordt directeur Toerisme Veluwe Arnhem Nijmegen

Meike Verhagen wordt directeur Toerisme Veluwe Arnhem Nijmegen
Meike Verhagen. Foto: TVAN.
Meike Verhagen wordt per 1 januari 2026 de nieuwe directeur van Toerisme Veluwe Arnhem Nijmegen (TVAN). Zij volgt Herre Dijkema op, die in augustus van 2025 afscheid nam. Verhagen gaat leiding geven aan het team dat werkt aan de ontwikkeling en marketing van de regio’s Veluwe, Arnhem en het Rijk van Nijmegen.
 
Verhagen vervult momenteel de functie van directeur van de Arnhemse Eusebiuskerk. Verhagen: "Ik zie dit als een geweldige kans om – samen met een team van gedreven professionals – het destinatiemanagement van onze regio’s verder te ontwikkelen. De kracht van onze streek ligt in de diversiteit: natuur, cultuur, historie en gastvrijheid komen hier op unieke wijze samen.”

"Destinatiemanagement is tweede natuur geworden"

Naast haar rol bij de Eusebius is Verhagen al jaren op verschillende manieren betrokken bij de ontwikkeling van Arnhem als aantrekkelijke bestemming. Vanuit diverse onbezoldigde nevenfuncties werkte ze mee aan initiatieven die de stad en regio op de kaart zetten. Vier jaar geleden vestigde TVAN de Arnhem Citystore in de Eusebiuskerk – een samenwerking die de verbinding tussen stadspromotie, erfgoed en gastvrijheid versterkte. "Destinatiemanagement is in zekere zin mijn tweede natuur geworden", aldus Verhagen. "De Eusebius zag ik altijd in een groter verband. Om bezoekers naar de kerk te trekken, heb je ook een aantrekkelijke en gastvrije stad en regio nodig. Die samenhang wil ik in mijn nieuwe rol verder versterken.”

Toon van Asseldonk, voorzitter van de Raad van Toezicht van TVAN: "De Raad van Toezicht heeft in Meike Verhagen een ondernemende bestuurder en enthousiaste directeur gevonden. We zijn ervan overtuigd dat zij, samen met de medewerkers van TVAN, de uitdagingen van de komende jaren voortvarend ter hand zal nemen. Wij wensen haar veel succes en heten haar van harte welkom.”

Afscheid bij de Eusebius

Onder leiding van Verhagen transformeerde de Eusebiuskerk van evenementenlocatie tot een culturele topattractie met museale presentaties over de Slag om Arnhem en de Glorie van Gelre. Ze was intensief betrokken bij restauraties, herbestemming en de ontwikkeling van het monument als icoon van Arnhem. "Ik heb voluit genoten van mijn rol als directeur bij de Eusebius en heb met mijn bestuur, collega’s en vrijwilligers veel mogen bereiken,” zegt Verhagen. "Hoewel het met enige pijn in het hart is, voelt dit als een natuurlijk moment om het stokje over te dragen. Mijn opvolger zal aan de slag gaan met het nieuwe ondernemingsplan dat vooruitblikt naar 2033 – het jaar waarin Arnhem haar 800-jarig bestaan viert.”
Trefwoorden: dmo, Nijmegen, Arnhem, Veluwe, management

CELTH




||| Nieuws |||

10/11/25
Stemperiode Parkvakanties Award 2026 geopend
De Parkvakanties Awards 2026 is van start gegaan. Op vakantieplatform Parkvakanties zijn de genomineerde vakantieparken voor de jaarlijkse awards van de vakantieparken bekendgemaakt.
07/11/25
Exclusief voor leden
Laatste open dagen Beach Resort Soal
MarinaParken meldt dat fase 2 Beach Resort Soal met de verkoop van accommodaties goed verloopt. De komende Open Dagen op zaterdag 15 en zondag 16 november zijn voorlopig de laatste.
06/11/25
Saxion start studieroute Wellness management
Vanaf het studiejaar 2026-2027 biedt hogeschool Saxion een nieuwe studieroute aan binnen de bachelor Hotel Management: Wellness Management.
05/11/25
Finalisten bekend Recreatie Verkiezingen 2025
Na zorgvuldige beoordeling van alle inzendingen heeft de jury van de Recreatie Verkiezingen 2025 de finalisten geselecteerd. Per categorie gaan drie kandidaten de strijd aan om de felbegeerde titels Beste praktijkopleider, Medewerker van het jaar en Beste leerbedrijf.
05/11/25
Eigenaar en exploitant gezocht voor uitkijktoren in Hedwigepolder
In de uitkijktoren die gebouwd wordt, komen een panoramaterras, expositieruimte, restaurant en lodges om bezoekers gastvrij te ontvangen en een unieke Zeeuwse beleving te geven.
03/11/25
Exclusief voor leden
Melvin Mak nieuwe Group Director Sustainability & ESG bij TUI Group
Melvin Mak wordt de nieuwe Group Director Sustainability & ESG bij TUI Group. Mak geeft vanaf 1 november 2025 leiding aan het internationale duurzaamheidsteam van de organisatie.
22/10/25
Sinterklaasfeest bij EuroParcs Zuiderzee: Peppa Pig, pietenpret en ponyritjes
EuroParcs Zuiderzee verandert van 21 tot en met 24 november in een Sinterklaasparadijs. Het vakantiepark organiseert een feestelijk weekend vol activiteiten waarbij Sinterklaas en zijn pieten centraal staan.
17/10/25
Obelink wil winkel De Wit Schijndel overnemen
Uit een melding bij Autoriteit Consument & Markt (ACM) blijkt dat Carpaten B.V. -in de kampeerwereld beter bekend als Obelink - Maryvo Beheer B.V. - Kampeer- en outdoorwinkel De Wit Schijndel wil overnemen.

||| Agenda |||

11/11/25 t/m 13-11-25
11/11/25 t/m 13-11-25: Recreatie Vakbeurs
Recreatie Vakbeurs is dé jaarlijkse vakbeurs voor professionals in de recreatiebranche in de ...
27/01/26 t/m 30-01-26
27/01/26 t/m 30-01-26: ENTER2026 eTourism Conference
De Breda University of Applied Sciences organiseert in januari 2026 de ENTER2026 eTourism Conference...
02/04/26
02/04/26 t/m 02-04-26: Trendcongres Toerisme 2026
Het Trendcongres Toerisme 2026 is op donderdag 2 april 2026 bij Saxion Hogeschool in Deventer. De ed...
22/04/26 t/m 23-04-26
22/04/26 t/m 23-04-26: Independent Hotel Show Amsterdam
A firm fixture in the calendar of independent hoteliers and industry professionals alike, the show p...