Geplaatst op: 12-09-2025
Auteur: Marc Gerlings

MarketingOost verwacht 9,2 miljoen overnachtingen in 2025

MarketingOost verwacht 9,2 miljoen overnachtingen in 2025
Bron: MarketingOost.
Na een rustiger jaar in 2024 zit het toerisme in provincie Overijssel weer in de lift. In de eerste zes maanden van 2025 werden ruim 3,7 miljoen overnachtingen geregistreerd.

Dat is een toename van 5,4% vergeleken met dezelfde periode vorig jaar. Landelijk bleef de groei steken op 2,4%, waarmee Overijssel opnieuw boven het gemiddelde uitkomt. Dit blijkt uit recente cijfers van CBS.

De meeste gasten kwamen ook dit jaar uit Nederland zelf, goed voor ongeveer 81% van alle overnachtingen. Toch zit de buitenlandse markt in de versnelling. Vooral Duitse bezoekers wisten Overijssel beter te vinden: hun overnachtingen namen met bijna 16% toe.

Campings +26%

Die groei is in vrijwel alle soorten accommodaties terug te zien. Campings beleefden een sterk eerste halfjaar met 26% meer overnachtingen dan in 2024. Groepsaccommodaties noteerden een plus van 15% en ook de huisjesterreinen deden het goed. Vooral onder buitenlandse gasten was hier een duidelijke stijging zichtbaar, met 23% meer overnachtingen. Hotels en pensions kenden een bescheiden, maar stabiele groei.

Zet de huidige trend door, dan komt 2025 uit op zo’n 9,2 miljoen overnachtingen, net onder de voorspelde lijn. In de vooruitblik naar 2035 wordt een groei van 19% ten opzichte van 2023 verwacht, waarmee Overijssel op koers blijft voor verdere groei op lange termijn.
Trefwoorden: Overijssel, overnachtingen

CELTH



||| Nieuws |||

08/07/26
Exclusief voor leden
Consumptie stijgt in mei maar minder naar recreatie
Nederlandse Huishoudens hebben in mei 1,8 procent meer geconsumeerd dan in mei 2025, meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). Maar er is minder geld van die consumptie gegaan naar onder meer horeca en recreatie.
08/07/26
51% slaapt slecht tijdens vakantie maar nieuwe plek went wel snel
Lekker slapen tijdens vakantie? Mwaah, dat lukt vaak niet. Uit nieuw onderzoek van Swiss Sense naar het slaapgedrag van Nederlanders blijkt dat maar liefst 51% van de ondervraagden slechter slaapt op vakantie dan in hun vertrouwde omgeving thuis. Maar een nieuwe plek went ook snel.
03/07/26
Exclusief voor leden
Spanje en Spaanse eilanden populairder dan ooit
Nederlanders kiezen deze zomer vaker voor Spanje, ten koste van onder meer Griekenland en Turkije. Het aandeel van Spanje in alle zomervakantieboekingen stijgt van 31 procent vorig jaar naar bijna 35 procent dit jaar, meldt touroperator VakantieDiscounter. Vooral de eilanden zijn populair.
03/07/26
Exclusief voor leden
Verkoop caravans stijgt verder
In het eerste halfjaar van 2026 werden 4.805 nieuwe caravans verkocht. Dat is 9,8 procent meer dan in dezelfde periode vorig jaar. Daarmee zet de stijgende lijn door die BOVAG en KCI eerder dit voorjaar al signaleerden.
30/06/26
28% plant vakantie in eigen land
De zomervakantie staat voor de deur en de vakantielust onder Nederlanders blijft onverminderd groot. Bijna negen op de tien Nederlanders (89%) zijn van plan om de komende twaalf maanden op vakantie te gaan. Vaker dan vorig jaar wordt voor een vakantie relatief dicht bij huis gekozen.
30/06/26
BUas viert 60 jaar
Dit jaar bestaat Breda University of Applied Sciences (BUas en voorheen NHTV) 60 jaar! BUas viert dat op vrijdag 11 september met een groots alumni event en tevens de opening van het academisch jaar.
24/06/26
Aandeel flexwerkers groeit licht
In het eerste kwartaal van 2026 waren er voor het derde kwartaal op rij meer werknemers met een flexibele arbeidsrelatie dan in hetzelfde kwartaal een jaar eerder.
09/06/26
Groeiende inflatie mei door vliegtickets en vakantieparken
In mei 2026 waren consumentengoederen en -diensten 3,5 procent duurder dan een jaar eerder, meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). Dat komt vooral door duurdere vliegtickets en hogere prijzen voor vakantieparken.