Geplaatst op: 17-06-2025
Auteur: Marc Gerlings

Hoe wil de Nederlander kamperen?

Kamperen populair - 12 kampeertypes

Hoe wil de Nederlander kamperen?
Eigen land is favoriet om te kamperen. Copyright : l\'étoile d\'Argent.
Ruim een derde van de Nederlanders is in de afgelopen drie jaar op kampeervakantie geweest. Dat doen we opvallend vaak dichtbij huis, met vertrouwde producten in de kofferbak, vaste routines op de camping én een groeiende behoefte aan comfort. 

Kampeervakantieaanbieder Vacansoleil deed via PanelWizard representatief onderzoek naar het gedrag, de voorkeuren en gewoontes van Nederlandse kampeerders – en presenteert daarbij 12 opvallende kampeertypes.

Met ruim 55 jaar ervaring als vakantiespecialist en een aanbod van ruim 1.000 campings in Europa heeft Vacansoleil – Europees marktleider in kamperen - dit jaar de specifieke behoeften van Nederlandse kampeerders in kaart gebracht. In 023 werd dit merk overgenomen door het Franse Maeva en dat is op zijn beurt weer onderdeel van Pierre & Vacances Center Parcs Group. Wat ziet het boekingsplatform bij de Nederlandse kampeerders? Lees verder >>>
Dit artikel is exclusief voor leden van het NRIT Media Vrijetijdsplatform.
Het complete artikel lezen? Log dan in of word lid.
E-mailadres:
Wachtwoord:

Wachtwoord vergeten? - Lid of abonnee en nog niet geregistreerd?

Geen lid van het NRIT Media Vrijetijdsplatform? Word hier lid

 Proeflidmaatschap
NRIT Media Vrijetijdsplatform
Jaarlidmaatschap
NRIT Media Vrijetijdsplatform
Bedrijfslidmaatschap
NRIT Media Vrijetijdsplatform

Stopt automatisch
Compleet individueel
lidmaatschap
Compleet bedrijfs-lidmaatschap
Lidmaatschap NRIT Media Vrijetijdsplatform90 dagen365 dagen365 dagen
Onbeperkt digitaal toegang tot alle content Kennisbank
Nieuwsbrief NRIT Actueel
Recreatie & Toerisme
Vrijetijdstudies
Toegang zonder inloggen
€ 45,-
€ 165,75 per jaarVanaf € 331,50 per jaar
Probeer nu
Bestel nu
Bestel nu
Trefwoorden: kamperen, trends, Nederland, toerisme, boekingsplatform

CELTH



||| Nieuws |||

12/03/26
Exclusief voor leden
Audax start met Bruna Reizen
De Audax Groep meldt een opvallende uitbreiding van haar activiteiten. Vanaf medio april 2026 kunnen klanten in alle Bruna winkels én bij bijna tweehonderd vestigingen van The Read Shop ook reizen boeken via het nieuwe label Bruna Reizen.
10/03/26
Exclusief voor leden
Start Voigt Select
Steeds meer reizigers trekken tijdens de zomervakantie naar koelere bestemmingen, weg van de massa en de drukkende hitte. Met Voigt Select lanceert touroperator Voigt Travel een kwaliteitslabel dat uitzonderlijke accommodaties in Noord-Europa in de kijker zet.
09/03/26
Sterke groei Nederlands toerisme naar St. Maarten
St. Maarten heeft in 2025 een forse groei in het toerisme beleefd. Het aantal reizigers per vliegtuig steeg tot ruim 855.000, daarnaast bezochten bijna 1,6 miljoen cruisepassagiers het eiland. Ook de belangstelling vanuit Europa bleef groot, met een opvallend sterke groei vanuit Nederland (+148%).
05/03/26
Gastvrije Utopia
Tijdens het Trendcongres Toerisme op 2 april in Deventer kun je bij breakout-sessies ook kiezen voor de sessie 'Gastvrije Utopia'. Vier ervaren workshopleiders in toerisme nemen je mee in wat misschien jouw utopia voor toerisme kan zijn.
04/03/26
ITB Berlijn: Airbnb ontwikkelt zich voor alle reiservaringen
Op de vakbeurs ITB Berlin gaf strateeg van Airbnb, Nathan Blecharczyk, commentaar hoe het bedrijf AI...
26/02/26
Exclusief voor leden
Effect door btw-verhoging op binnenlandse vakanties?
Heeft de btw-vehoging op logies naar 21% effect op de boekingen van vakanties in eigen land? Mogelijk wel maar of het daadwerkelijk in de boekingen tot uitdrukking komt, blijft nog steeds een vraagteken.
25/02/26
8 op de 10 Nederlanders wil komende zomer op vakantie
Ondanks stijgende prijzen en een onrustige wereld blijft het vakantiesentiment onder Nederlanders hoog. Komend zomerseizoen wil 82% van de Nederlanders op vakantie. Dit blijkt uit grootschalig consumentenonderzoek dat Trends & Tourism eind januari en begin februari door Dynata heeft laten uitvoeren naar vakantieplannen van een week of langer voor het komende zomerseizoen (mei t/m oktober 2026).
24/02/26
Exclusief voor leden
Naar Curaçao voor concert Joling
Mondi Beach Club Curaçao vormt op 5 maart het tropische decor van een nagenoeg uitverkochte editie van Only Joling. Artiest Gerard Joling staat die avond met zijn liveband voor 1.500 bezoekers, met uitzicht op de Caribische zee. Een bewuste keuze van het Corendon management.