Hoe digitaliseert de gastvrijheidssector?
Digitalisering speelt een steeds grotere rol in de Nederlandse gastvrijheidssector. Dat blijk uit onderzoek van NBTC onder ruim 200 ondernemers. Respondenten beoordelen hun organisatie gemiddeld met een 7,1 op het gebied van digitalisering. In de afgelopen twee jaar heeft 73% van de organisaties nieuwe producten en/of diensten ontwikkeld met behulp van digitale technologie. Hoewel meer dan de helft aangeeft een digitaliseringsstrategie te hebben, ontbreekt deze nog bij een aanzienlijk deel van de organisaties. Belangrijkste redenen om te digitaliseren zijn efficienter werken en een verbeterde gebruikerservaring. Maar digitalisering is niet eenvoudig. Maar liefst 61% ondervindt daarbij drempels zoals een gebrek aan financiering, onvoldoende tijd en ruimte voor experimenten en onvoldoende digitale vaardigheden bij personeel. Generatieve AI wordt door de meerderheid van de respondenten gezien als de technologie met de grootste impact in de komende vijf jaar. Ook big data wordt als veelbelovend beschouwd. Om de potenten van digitalisering optimaal te benutten is training van personeel nodig, moet er ruimte zijn voor experimenten en pilot en willen ze graag inspiratie opdoen via praktijkvoorbeelden.
Link: https://www.nbtc.nl/nl/site/actueel/monitor-digitalisering-2024-kansen-en-uitdagingen?utm_source=linkedin&utm_medium=social&utm_campaign=digitaliseringsmonitor
Trefwoorden: toerisme, recreatie, digitalisering, trends, horeca, verblijfsrecreatie, onderzoek, reisbranche
|
|
12/05/25
Wat vorig jaar begon met een pilot, is inmiddels uitgegroeid tot een toeristische beleving voor iedereen die net iets bewuster wil reizen. CopenPay is na een succesvolle eerste editie terug met drie keer meer attracties en een dubbel zo lange looptijd.
|
12/05/25
Vandaag wordt een petitie overhandigd en een korte symbolische actie tegen ongelijke beloning gevoerd door het personeel.
|
12/05/25
In 2025 mogen maar liefst 202 locaties de Blauwe Vlag voeren. Vorig jaar waren het er nog 195. Het gaat om 145 jachthavens, 50 stranden en 7 binnenstranden.
|
09/05/25
Het Europese toerisme heeft begin 2025 het momentum behouden en toont een opmerkelijke veerkracht ondanks de economische onzekerheid en geopolitieke spanningen. Na een robuust 2024 - toen het aantal aankomsten 6,2% hoger lag dan vóór de pandemie en het aantal overnachtingen 6,4% - is de sector blijven profiteren van het veranderende gedrag van reizigers.
|
09/05/25
De provincie Gelderland heeft de eerste twee subsidies toegekend vanuit de regiodeal ‘Veluwe in Balans’. Dit maakt de herinrichting van het stationsgebied in Eerbeek tot toeristisch overstappunt en de ontwikkeling van het bezoekerscentrum in Nunspeet mogelijk.
|
09/05/25
De lente brengt niet alleen zonnige dagen, maar ook verrassende verschuivingen in onze reisgewoonten. Dé VakantieDiscounter ziet opmerkelijke verschuivingen in de boekingen voor de komende Hemelvaart en Pinksteren.
|
09/05/25
De voorbereidingen voor de Recreatie Vakbeurs 2025, die van 11 tot en met 13 november plaatsvindt in Evenementenhal Hardenberg, zijn in volle gang. Er zijn momenteel nog slechts 40 stands beschikbaar voor leveranciers. De organisatie meldt dat de eerste hallen met populaire segmenten reeds volledig zijn volgeboekt.
|
09/05/25
ABN AMRO verwacht dat het aantal overnachtingen op Nederlandse campings in 2025 weer groeit. In 2024 daalden de overnachtingen na jaren van groei met 7% Voor 2025 verwachten experts van de bank weer een groei van 3%.
|
|
20/05/25 t/m 22-05-25
Vanaf 25 juni 2025 verandert de wetgeving rond selfservice-oplossingen ingrijpend door de inwerkingt...
|
20/05/25
Op dinsdag 20 mei staat, op de LDA Kennisdag 2025, alles in het teken van innovatie in data&nbs...
|
26/05/25
De Breda University of Applied Sciences organiseert in samenwerking met het Ministerie van Infr...
|
24/06/25
Het kennisplatform 'Vakantiehuis van de Toekomst' organiseert op dinsdag 24 juni 2025 de vakbeurs 'V...
|
25/06/25
Pleisureworld organiseert op woensdag 25 juni 2025 de Vakbeurs Family Entertainment Centers op ...
|
|