Geplaatst op: 08-01-2025
Auteur: Marc Gerlings

Vakantie Festival concurrent Vakantiebeurs

Vakantie Festival concurrent Vakantiebeurs
Van links naar rechts: Bart Meijer, Frits Kuijper en T.J. van Apeldoorn. Foto: Vakantie Festival.
Onder de naam Vakantie Festival krijgt de reisbranche er een nieuw publieksevent bij. Dit festival gaat de concurrentie aan met de Vakantiebeurs in Utrecht waar vandaag de eerste Vakdag wordt gehouden.

De eerste editie van het Vakantie Festival staat gepland van donderdag 5 tot en met zaterdag 7 februari 2026 in de Brabanthallen in ‘s-Hertogenbosch. De organisatoren van het nieuwe reisevent laten weten te hebben geluisterd naar de wens van veel reisbedrijven en krijgen enthousiaste reacties. "We richten ons op de wensen van de reiziger van nu, maar ook op de wensen en behoeften die reisaanbieders hebben wanneer zij willen participeren op een reisevenement. We willen echt samen met de exposanten iets nieuws neerzetten. Dit event moet een aanvulling zijn op wat al bestaat, maar zal totaal anders zijn", aldus de organisatie.

Voor 2027 en 2028 zijn de data ook bekend. In 2027 vindt het evenement plaats van donderdag 25 tot en met zaterdag 27 februari en in 2028 op donderdag 10 tot en met zaterdag 12 februari. Ook deze edities vinden plaats in de Brabanthallen. Lees verder >>>
Dit artikel is exclusief voor leden van het NRIT Media Vrijetijdsplatform.
Het complete artikel lezen? Log dan in of word lid.
E-mailadres:
Wachtwoord:

Wachtwoord vergeten? - Lid of abonnee en nog niet geregistreerd?

Geen lid van het NRIT Media Vrijetijdsplatform? Word hier lid

 Proeflidmaatschap
NRIT Media Vrijetijdsplatform
Jaarlidmaatschap
NRIT Media Vrijetijdsplatform
Bedrijfslidmaatschap
NRIT Media Vrijetijdsplatform

Stopt automatisch
Compleet individueel
lidmaatschap
Compleet bedrijfs-lidmaatschap
Lidmaatschap NRIT Media Vrijetijdsplatform90 dagen365 dagen365 dagen
Onbeperkt digitaal toegang tot alle content Kennisbank
Nieuwsbrief NRIT Actueel
Recreatie & Toerisme
Vrijetijdstudies
Toegang zonder inloggen
€ 45,-
€ 165,75 per jaarVanaf € 331,50 per jaar
Probeer nu
Bestel nu
Bestel nu
Trefwoorden: vakantie, beurs, festival, touroperator, reizen

CELTH



||| Nieuws |||

12/01/26
Kopenhagen wordt belangrijker voor Emirates
Emirates zet de vernieuwing van de vloot voort en blijft gemoderniseerde Boeing 777- en nieuwe A350-toestellen inzetten op belangrijke bestemmingen in Europa, Noord-Amerika, Azië, het Midden-Oosten, Afrika en Australië. Extra vluchten en capaciteit naar vooral Kopenhagen, Phuket en Kaapstad.
12/01/26
Eindhoven Airport beleeft met 2025 een recordjaar
Eindhoven Airport verwelkomde in 2025 met 6.956.486 passagiers een recordaantal passagiers (vertrekkend en aankomend opgeteld). In 2023 (het voorlaatste recordjaar) lag het aantal passagiers op 6.814.214 miljoen passagiers (2024: 6.798.982).
09/01/26
Bospark Aagjeshoeve en Kampeerhoeve Bussloo sluiten zich aan bij SVR
SVR heeft naast 2 nieuwe buitenlandse campings in het aanbod (in Portugal en Frankrijk) ook twee nie...
09/01/26
Raad van Advies Zeeuwse Merkorganisatie aan de slag
Op donderdagmiddag 8 januari werd op de Abdij in Middelburg de Raad van Advies van de Zeeuwse Merkorganisatie (ZMO) officieel geïnstalleerd. Met daarin een aantal bekende gezichten uit het toeristische vakgebied.
08/01/26
Vakantiebeurs opent toeristisch jaar 2026
De 55ste editie van Vakantiebeurs is vandaag feestelijk geopend in Koninklijke Jaarbeurs. Tijdens het traditionele Ambassadeursontbijt, dit jaar in de indrukwekkende Jaarbeurs setting van Van Gogh: The Immersive Experience, gaven burgemeester Sharon Dijksma, Jeroen Roodenburg (ministerie van Buitenlandse Zaken) en Jeroen van Hooff (CEO Koninklijke Jaarbeurs) in aanwezigheid van meer dan honderd internationale ambassadeurs, honderden journalisten en duizenden vakprofessionals het startschot voor een nieuw toeristisch seizoen.
07/01/26
VvKR maakt handige route langs kleinschalige reisorganisaties
De Vereniging van Kleinschalige Reisorganisaties (VvKR) biedt op de Vakantiebeurs in Utrecht een speciale kleinschaligheidsroute. Deze route voert bezoekers langs ruim 40 VvKR-leden, die elk staan voor persoonlijke service, deskundigheid en zorgvuldig samengestelde reizen met karakter.
07/01/26
Exclusief voor leden
Lufthansa en Amadeus veranderen boekingsaanpak
De Lufthansa Group en reistechnologiebedrijf Amadeus zijn een partnerschap aangegaan om het boeken, wijzigen en beheren van vluchten nog eenvoudiger en intuïtiever te maken voor reizigers.
06/01/26
Barbara Oomen wordt directeur Watersnoodmuseum
Barbara Oomen - afgelopen drie jaar directeur HZ University of Applied Sciences in Vlissingen - wordt de nieuwe directeur-bestuurder van het Watersnoodmuseum. Zij neemt vanaf 15 januari 2026 het stokje over van Siemco Louwerse, die eind vorig jaar afscheid nam.

||| Agenda |||

27/01/26 t/m 30-01-26
27/01/26 t/m 30-01-26: ENTER2026 eTourism Conference
De Breda University of Applied Sciences organiseert in januari 2026 de ENTER2026 eTourism Conference...
12/02/26
12/02/26 t/m 12-02-26: Dagrecreatie Live: het nieuwe ontmoetingspunt voor ondernemers in de dagrecreatie
Na twee edities van Recreatie Next Level is het op 12 februari in Evenementenhal Gorinchem tijd voor...
09/03/26
09/03/26 t/m 09-03-26: Nationaal Congres Evenementen 9 maart 2026
11? NCE is in Zandvoort op 9 maart 2026. De gemeente heeft zich, in samenwerking Zandvoort Marketing...
02/04/26
02/04/26 t/m 02-04-26: Trendcongres Toerisme 2026
Het Trendcongres Toerisme 2026 is op donderdag 2 april 2026 bij Saxion Hogeschool in Deventer. De ed...