Ook forse prijsstijgingen in vrijetijdssector
Afbeelding van Tumisu via Pixabay Het CBS komt vandaag weer met forse inflatiecijfers. In de vrijetijdssector zien we een wisselend beeld met forse prijsstijgingen in horeca en reizen en beperkte toename van de prijzen in cultuur, sport en recreatie. In juli 2022 waren diensten en goederen 10,3% duurder dan een jaar eerder. Sinds september 1975 de hoogste inflatie gemeten door het CBS. In juni lag de inflatie nog op 8,6%. Al in maart (+9,7%), april (+9,6%) en mei (+8,8%) werden forse prijsstijgingen genoteerd. Vanaf oktober 2021 wordt het leven in Neder...
Dit artikel is exclusief voor leden van het NRIT Media Vrijetijdsplatform. Het complete artikel lezen? Log dan in of word lid.
Trefwoorden: prijzen, inflatie, dagrecreatie, horeca, attractieparken, dierentuinen, evenementen, reisbranche, hotels, restaurants, cafés, cultuur, theaters, bioscopen
|
|
12/07/22
Minstens sinds de start van de pandemie maar zeker sinds het ingaan van de versoepelingen is de zoge...
|
28/04/22
Nee, het is niet normaal zoals het er dit paasweekend op de Amsterdamse Wallen aan toeging. De uitwa...
|
31/03/22
Aan het begin van de Coronacrisis leek er veel draagvlak te zijn voor misschien wel fundamentele ver...
|
13/01/22
Op 23 november presenteerden de hogescholen hun onderzoeksambities aan demissionair minister van ond...
|
15/12/21
Het is alweer ruim anderhalf jaar geleden dat het Corona virus het land, en daarmee ook de reisbranc...
|
|
18/08/22
Op zaterdag 20 augustus komt La Vuelta (Ronde van Spanje) naar Utrecht. Het wielerpeloton doorkruist het Utrechtse landschap en een tussensprint ligt precies op de oude vliegbasis Soesterberg.
|
18/08/22
Provincie Noord-Holland zoekt circulaire innovaties voor de eerste editie van de Noord-Hollandse Circulaire Innovatie Top 20.
|
17/08/22
Ondernemer zijn is al een intensieve klus maar door het personeelstekort stijgen de zorgen bij deze mensen die zo belangrijk zijn voor de economie. Extra reden tot zorg, de kosten stijgen.
|
16/08/22
Gisteravond werd de eerste editie van de triënnale Arcadia afgesloten tijdens een drukbezochte slotperformance van het wandelende bos, Bosk. 800.000 bezoeken trok deze culturele honderddaagse.
|
16/08/22
Luchthaven Eindhoven kon bij dichte mist niet door met de dagelijkse operatie door het ontbreken van hogere categorie Instrument Landing System.
|
15/08/22
Tijdens de relatiedag van Nawaka op het Scoutinglandgoed op vrijdag 12 augustus 2022 schonk burgemeester Gerrit Jan Gorter namens gemeente Zeewolde een duurzame lelievlet aan het nationaal waterkamp van Scouting Nederland.
|
15/08/22
Wandelen en fietsen in de bossen, dat doen we steeds vaker maar de natuur ondervindt steeds meer schade door droogte, is de verwachting. Hoe gaat natuurbeheer daarmee om?
|
15/08/22
Om zowel de duizenden toeschouwers als weggebruikers en aanwonenden te informeren over de bereikbaarheid zetten de provincies Utrecht, Noord Brabant en Gelderland Smart Mobility in.
|
|