Geplaatst op: 09-02-2022
Auteur: redactie
NRIT Media

Evenementenbranche weer helemaal open op 11 maart

Alliantie van Evenementenbouwers: Het is de hoogste tijd, heel Holland zingt.

Evenementenbranche weer helemaal open op 11 maart

De evenementenbranche wil en kan volledig en blijvend open op 11 maart 2022. Aangezien de overheid niet met een concreet perspectief komt, zet de branche nu zelf de stip op de (nabije) horizon. Al twee jaar zijn evenementen nauwelijks mogelijk geweest. Op 11 maart staat Holland Zingt Hazes gepland in Ziggo Dome. Laat dan de deuren weer opengaan en haal de hele sector van het slot. Dat kan veilig en verantwoord. De evenementenbranche is er klaar voor en wil open. Het is de hoogste tijd.


Op 10 maart 2020 werden de eerste evenementen verboden, waarna al heel snel de hele evenementenindustrie werd stilgelegd. Sindsdien is de branche al twee jaar dicht, met uitzondering van twee maanden met zeer beperkte mogelijkheden afgelopen najaar. Inmiddels is de impact van het coronavirus sterk afgezwakt en de druk op de zorg afgenomen, maar de impact van de maatregelen is nog wel groot. Het is tijd om verder vooruit te kijken. 


Veel landen om ons heen hebben de maatregelen fors afgezwakt of zelfs volledig losgelaten. Evenementen zijn daar weer onderdeel van het maatschappelijk en cultureel leven. Ondertussen is dit in Nederland nog niet het geval en worden de maatschappelijke en economische gevolgen steeds duidelijker en pijnlijker. De evenementenbranche is twee jaar lang in gesprek geweest met de overheid en heeft meegewerkt aan wetenschappelijk onderzoek. Desondanks heeft de branche zodanige beperkingen opgelegd gekregen dat grootschaliger evenementen niet mogelijk zijn.


Ook de Holland Zingt Hazes reeks kon in maart 2020 na drie concerten niet voortgezet worden. Precies twee jaar later, op 11 maart 2022, staat Holland Zingt Hazes weer op de agenda. Een perfect moment om de branche na twee jaar ‘bloed, zweet en tranen’ weer open te gooien en open te houden. Wij roepen het kabinet op in overleg met ons de branche volledig te openen. Met een grote tussenstap tijdens het weegmoment op 15 februari, en de laatste stap begin maart, zodat we weer 100% publiek, zowel geplaceerd als ongeplaceerd, zonder 1,5 meter en zonder restricties kunnen ontvangen. Het is de hoogste tijd! 

Trefwoorden: Evenementenbranche open

CELTH



||| Nieuws |||

09/06/26
Boschvijver Apeldoorn veranderd in Onder de boom
Onder de Boom is geopend. Na maandenlang groots verbouwen van de voormalige Boschvijver vond afgelopen woensdag de feestelijke opening voor genodigden plaats. Vanaf nu is iedereen welkom in onze boslounge, die ook voor zakelijke evenementen is ingericht.
09/06/26
Miniworld Rotterdam dicht
Miniworld Rotterdam, de grootste indoor modelwereld van Nederland is failliet. Dat blijkt uit een brief aan de leveranciers van de attractie. Ook de website meldt dat het 'wegens omstandigheden voor onbepaalde tijd gesloten'.
08/06/26
Moeliker Ridder Orde van Oranje-Nassau
Koning Willem-Alexander heeft Kees Moeliker benoemd tot Ridder in de Orde van de Oranje-Nassau. De oud-directeur van het Natuurhistorisch Museum Rotterdam kreeg de koninklijke onderscheiding op ‘Dead Duck Day’ vrijdag 5 juni tijdens zijn feestelijke afscheidsreceptie uitgereikt door locoburgemeester Tim Versnel.
08/06/26
Exclusief voor leden
Trend hotelboekingen: warm weer zorgt voor daling boekingen
Trend hotelboekingen: warm weer zorgt voor daling boekingen
08/06/26
Landal na fusie met Roompot levert verlies op
Vakantieparkenketen Landal heeft ook over 2025 verlies geleden. De samenvoeging met Roompot drukt nog altijd zwaar op de resultaten, onder meer door forse reorganisatielasten en afschrijvingen op de waarde van diverse parken.
08/06/26
Aelderholt vakantiepark voor Special Olympics
Landal Aelderholt wordt onderdeel van de Special Olympics Nationale Spelen 2028 in Drenthe. Het vakantiepark wordt het thuis van de deelnemende sporters, begeleiders en vrijwilligers.
08/06/26
800 deelnemers fietsevenement Stelling van Amsterdam
Zondag 7 juni stond de 6e editie van de Ronde van de Stelling van Amsterdam op de fietsagenda. 800 deelnemers verschenen aan de start. De toevogeing van de 40 km route was een succes.
08/06/26
Exclusief voor leden
Herfinanciering voor KaFra Housing
KaFra Housing heeft een strategische clubdeal afgesloten met Rabobank en ABN AMRO. De overeenkomst omvat twee afzonderlijke faciliteiten: een herfinancieringsfaciliteit voor de bestaande vastgoedportefeuille en een financieringsfaciliteit gericht op toekomstige projectontwikkelingen.

||| Agenda |||

09/06/26
09/06/26 t/m 09-06-26: European Sustainable Tourism Mobility Forum 2026
Breda University of Applied Sciences is trots om op 9 juni 2026 de derde editie van het European Sus...
10/06/26 t/m 13-06-26
10/06/26 t/m 13-06-26: International Adventure conference
Samen met de Adventure Tourism Research Association (ATRA) en Wageningen University & Research (...
18/06/26
18/06/26 t/m 18-06-26: Atlasfestival 2026
Het Atlasfestival 2026 op 18 juni 2026 is in de Stadsgehoorzaal Kampen. Dit jaar staan we stil bij h...
23/06/26
23/06/26 t/m 23-06-26: Vakdag Indoor recreatie en vakantieparken
incl. uitgebreid kennisprogramma & netwerk receptieDinsdag 23 juni 2026Dagrecreatie en verblijfs...
25/06/26
25/06/26 t/m 25-06-26: HR-meeting Reiswerk
De eerste HR-meeting van 2026 komt er weer aan. Speciaal voor HR-professionals in de reisbranche. Ti...