Geplaatst op: 04-01-2022
Auteur: Redactie
NRIT

Vier organisaties samen in Apeldoorn Partners

Vier organisaties samen in Apeldoorn Partners

Op 1 januari 2022 zijn het Toeristisch Platform Apeldoorn, Congresstad Apeldoorn en Apeldoorn Marketing gefuseerd. Samen met Centrummanagement Apeldoorn vormen zij de nieuwe organisatie verantwoordelijk voor het vermarkten en ontwikkelen van Apeldoorn als ‘Royale en Groene stad’ voor bewoners, bezoekers, bedrijven en congressen. Door de organisaties samen te voegen ontstaat er een efficiëntieslag in het positioneren van Apeldoorn met als doel de lokale economie te versterken.

Voorheen opereerden de organisaties zelfstandig met een eigen bestuur en financiering. Met de fusie beogen de organisaties meer slagkracht, efficiëntie en bundeling van krachten. De nieuwe organisatie ‘Apeldoorn Partners’ krijgt een nieuwe Raad van Toezicht. De voormalige besturen van de organisaties verenigen zich in klankbordgroepen om zo input en feedback te blijven leveren vanuit ondernemers.

Economie versterken

Doel van de nieuwe organisatie is de economie van Apeldoorn te versterken. Om dit te realiseren wordt Apeldoorn ontwikkeld en vermarkt als ‘Royale en Groene stad’. Uit onderzoeken blijkt dat het onderscheidend vermogen van Apeldoorn zit in het alom aanwezige groen, de aanpak op verduurzaming, de ruim opgezette stad en de koninklijke elementen. Door deze elementen verder te ontwikkelen en uit te lichten, worden ze imagovormend voor Apeldoorn. Inzet is realiseren dat mensen van buiten de stad direct een beeld hebben van Apeldoorn. Dat wordt gerealiseerd door uit te bouwen wat er al is. 

De komende jaren staan in het teken van het ontwikkelen van aanbod in de binnenstad en het buitengebied van Apeldoorn dat het imago van de Royale en Groene stad bevestigd. Daarnaast richt de nieuwe organisatie zich op acquisitie op imagobevestigende congressen en het coördineren van imagobevestigende evenementen in Apeldoorn. En uiteraard het promoten van Apeldoorn als de Royale en Groene stad om te bezoeken, wonen en te werken, nationaal en internationaal.

Bundeling van krachten

In de Citymarketing wordt samenwerking gezocht met diverse stakeholders. De gemeente Apeldoorn is als opdrachtgever van de Citymarketing één van de belangrijkste partners. Jeroen Joon, wethouder Economie van Apeldoorn: "Ik ben enorm blij met deze ontwikkeling. Door de samenwerking binnen Apeldoorn Partners zijn we nog beter in staat om aan de wereld te laten zien dat Apeldoorn een groene en royale gemeente is om trots op te zijn.” De bestaande samenwerking met Centrummanagement op het gebied van marketing, communicatie, administratieve ondersteuning wordt gecontinueerd en op onderdelen verder verstevigd. Daarnaast is een breed aantal stakeholders in Toerisme, Cultuur, bedrijfsleven, onderwijs en wonen betrokken bij de uitwerking van het meerjarenplan van Apeldoorn Partners.

Claudi Groot Koerkamp, directeur Apeldoorn Partners: ‘het imago van Apeldoorn beïnvloeden we niet alleen als Apeldoorn Partners. Daar is een brede samenwerking op de domeinen Wonen, Werken en Vrije tijd voor nodig. Door deze fusie aan te gaan, realiseren wij als partners bundeling van krachten en financiering en zijn we in uitvoering veel efficiënter. Hierdoor kunnen wij een veel stevigere vuist maken om samen met onze stakeholders de economie van Apeldoorn een boost te geven’.

Topics:Marketing
Trefwoorden: marketing, dmo's, cmo's, vvv's, gelderland

CELTH



||| Nieuws |||

16/05/25
Exclusief voor leden
Taiwan opent toeristisch informatiecentrum in Amsterdam
Met de officiële opening van het Taiwan Tourism Information Center (TTIC) in Amsterdam op 15 mei 2025 zet de Taiwan Tourism Administration (TTA) een grote stap om haar positie op de Nederlandse toeristische markt te versterken.
16/05/25
Landal neemt tien parken van Alp Resorts op in aanbod
Landal breidt haar aanbod fors uit met tien nieuwe luxe resorts in Oostenrijk, dankzij een strategisch partnerschap met Alps Resorts. Hiermee komt het totaal aantal Oostenrijkse Landal-bestemmingen op 25. De nieuwe accommodaties zijn direct boekbaar via de Landal-platforms.
16/05/25
Pontjesdagen 2025 populairder dan ooit
De Pontjesdagen, het jaarlijkse fietsevenement langs en over de Maas, beleven dit jaar een ware groeispurt. Waar in 2024 nog 252 fietspakketten werden verspreid, zijn dat er dit jaar al 3.000. De pakketten, met routes, voordeelbonnen en tips, zijn populair bij recreatieve fietsers.
15/05/25
Exclusief voor leden
Fenix, de nieuwe blikvanger van Rotterdam
Op donderdag 15 mei opent Koningin Máxima Fenix: het nieuwe kunstmuseum over migratie in Rotterdam. Blikvanger is de dubbel gedraaide trap van blinkend roestvrijstaal in het hart van het gebouw en boven het dak uitmondt in een panoramadak.
15/05/25
Exclusief voor leden
30% van de Nederlanders kan niet met vakantie zonder vakantiegeld
Komende week wordt het vakantiegeld weer overgemaakt naar miljoenen Nederlanders. Waar de één al koffers aan het pakken is, kijkt de ander of er nog geld overblijft voor een uitje ná het betalen van de vaste lasten.
15/05/25
Kun je voorspellen of het druk wordt in de natuur?
Welke factoren beïnvloeden het bezoek aan natuurgebieden? Is het de dag van de week, periode van het jaar, vakanties of feestdagen, zon, regen of wind of vrije dagen? Market Intelligence Analist van Toerisme Veluwe Arnhem Nijmegen, Pim Nouwens, dook in de data van de Visitor Data Monitor en kwam met interessante conclusies.
15/05/25
Stichting Bureau Toerisme zet vol in op AI voor toekomstgerichte regiomarketing
Stichting Bureau Toerisme, de destinatiemarketingorganisatie voor het Rivierengebied, investeert stevig in kunstmatige intelligentie (AI) om haar marketing- en communicatiestrategie te moderniseren en toekomstbestendig te maken.
14/05/25
Exclusief voor leden
Tweede XL klompenpad gaat open
Zaterdag 24 mei 2025 is in Neder-Betuwe de feestelijke opening van Klompenpad XL: het Spanjaardspad. Wethouder Herma van Dijkhuizen van gemeente Neder-Betuwe en projectleider Martijn Grievink van Stichting Landschapsbeheer Gelderland onthullen het startpaneel in Opheusden.

||| Agenda |||

20/05/25 t/m 22-05-25
20/05/25 t/m 22-05-25: Week van de Self Service
Vanaf 25 juni 2025 verandert de wetgeving rond selfservice-oplossingen ingrijpend door de inwerkingt...
20/05/25
20/05/25 t/m 20-05-25: LDA Kennisdag: Innovatie in data
Op dinsdag 20 mei staat, op de LDA Kennisdag 2025, alles in het teken van innovatie in data&nbs...
26/05/25
26/05/25 t/m 26-05-25: European Sustainable Tourism Mobility Forum 2025
De Breda University of Applied Sciences organiseert in samenwerking met het Ministerie van Infr...
27/05/25
27/05/25 t/m 27-05-25: HZ Changemaker Event
Op dinsdag 27 mei vindt het HZ Changemaker Event plaats. Dan wordt voor de tweede keer de HZ Changem...
24/06/25
24/06/25 t/m 24-06-25: Vakbeurs Vakantiehuis van de Toekomst
Het kennisplatform 'Vakantiehuis van de Toekomst' organiseert op dinsdag 24 juni 2025 de vakbeurs 'V...