Geplaatst op: 08-11-2021
Auteur: Ton Vermeulen
NRIT

Prima herfstvakantie voor Nederlandse verblijfsrecreatie

Prima herfstvakantie voor Nederlandse verblijfsrecreatie
Afbeelding van Valiphotos via Pixabay

De Nederlandse verblijfsrecreatie heeft een prima herfstvakantie achter de rug. De vooruitzichten voor de kerstperiode zijn ook goed. 

De herfstvakanties zijn inmiddels weer achter de rug. Voor Stratech een mooie gelegenheid terug te blikken op de boekingen van Nederlandse vakantieparken in die periode. Met alvast een vooruitblik op de boekingen voor de kerstvakantie.

Herfst: +42%

Ten opzichte van 2020 heeft de herfstvakantie van 2021 enorm veel extra reserveringen gerealiseerd. De last-minute toename in het aantal coronagevallen lijkt geen invloed te hebben gehad, want de totale marktomzet steeg met 42% als gevolg van een stijging in het aantal reserveringen van 46%. Vooral kamperen deed het met een groei van 65% meer omzet (inclusief seizoensplaatsen) erg goed. Laten we die buiten beschouwing dan groeide de kampeeromzet zelfs met 92%. De omzetgroei in de verhuur was met zo’n 35% ook heel behoorlijk. 

Figuur 1: Omzet verblijfsrecreatie, herfstvakantie 2020-2021
StratechBenchmark
StratechBenchmark

Kerst: +72%

Met de boekingen voor de kerstperiode gaat het ook heel goed met een omzetstijging van maar liefst 72%. Wel vanuit een dieptepunt want in 2020 zaten we voor de kerst al in een lockdown. Vorig jaar waren er toch nog veel last minutes voor de kerstperiode en waren november en december verantwoordelijk voor veel boekingen.

De Benchmark Verblijfsrecreatie

Deze cijfers komen uit de Stratech Benchmark Verblijfsrecreatie. Met behulp van de Benchmark kunnen bedrijven zien of hun recreatiebedrijf echt goed presteert en stelt ze in staat de behaalde resultaten in het juiste perspectief te plaatsen. Door deze inzichten kunnen ze betere en onderbouwde beslissingen nemen.

Link: https://www.stratech.nl/recreatie/nieuws/benchmark-update-terugblik-herfstvakantie,-vooruitblik-kerstperiode.html?utm_source=nrit&utm_medium=referral&utm_campaign=rcse&utm_content=benchmark-update-nov-2021
Trefwoorden: verblijfsrecreatie, vakantieparken, bungalowparken, campings, verhuur, kamperen, omzet, vakanties, herfstvakantie

CELTH



     
Trendrapport

||| Nieuws |||

01/12/23
Bruine vloot krijgt scherpe controle voor 1 april 2024
Alle zeilende passagiersschepen in de historische zeilvloot worden vóór 1 april 2024 aanvullend ...
01/12/23
Exclusief voor leden
Sterke omzetgroei vrijetijdsbranche in de zomer van 2023
De Nederlandse vrijetijdssector heeft qua omzet een prima derde kwartaal achter de rug. In zowel horeca, verblijfsrecreatie als reisbranche groeiden de omzetten ten opzichte van een jaar eerder.
01/12/23
SVH maakt Top 3 Beste Leerbedrijf Horeca en Beste Leermeester Horeca bekend
Drie leerbedrijven gaan strijden voor de titel Beste Leerbedrijf Horeca in de finale op Horecava 2024.
30/11/23
Haalbaarheidsonderzoek dataportaal toerisme in Limburg
In opdracht van de gemeenten, Provincie Limburg en branchevertegenwoordigers in toerisme en recreatie, werken de Samenwerkende VVV’s in Limburg aan het inrichten van een dataportaal voor de vrijetijdsector in Limburg.
30/11/23
Exclusief voor leden
Sterrenbos landgoed Haverriet veiligheid voor recreanten verbeteren
Landschap Overijssel gaat het historische sterrenbos op landgoed Haverriet herstellen en klimaatbestendiger maken. In dit unieke twintigste-eeuwse landgoedbos tussen Hengelo en Enschede genieten veel recreanten van de natuur.
29/11/23
De reden waarom de glamping zo populair is
Wil je genieten van de vrijheid van de natuur, maar wel de voordelen en alle faciliteiten van een hotel hebben? Dan is de glamping absoluut iets voor jou! Het is niet voor niets dat deze vorm van vakantie in de afgelopen jaren zo enorm populair is geworden.
29/11/23
'Glamorous camping’ boekingsplatform Glampings.com haalt groeigeld op bij angel investors.
Glamping.com heeft een belangrijke seed-investering opgehaald om met extra geld en extra kennis sneller het platform naar een hoger niveau te tillen.
29/11/23
Boris van der Ham nieuwe onafhankelijke voorzitter VVEM
VVEM gaat een nieuwe fase in door de nieuwe en onafhankelijke voorzitter Boris van der Ham.

||| Agenda |||

12/12/23
12/12/23 t/m 12-12-23: Openhuis Playdôme Roosendaal
Pleisureworld organiseert op dinsdag 12 december bij Playdôme in Roosendaal een Openhuis met een in...
10/01/24
10/01/24 t/m 10-01-24: Travel Trade Day
Ontdek de laatste reistrends en kom in contact met andere professionals uit de reisbranche op de Tra...
11/01/24 t/m 14-01-24
11/01/24 t/m 14-01-24: Vakantiebeurs 2024
Van 11 t/m 14 januari ontmoet de (internationale) reisbranche weer reislustigen op de Vakantiebeurs ...
24/01/24 t/m 25-01-24
24/01/24 t/m 25-01-24: Recreatie Next Level 2024
Recreatie Vakbeurs organiseert op 24 en 25 januari 2024 een nieuw event voor de recreatiebranche: R...
08/02/24
08/02/24 t/m 08-02-24: Event Summit
Op 8 februari is in de Jaarbeurs weer EventSummit, hét grootste eendaagse platform voor ...