Geplaatst op: 12-03-2021
Auteur: Ton Vermeulen
NRIT

Erben Wennemars overhandigt namens sportscholen brandbrief aan kabinet

Erben Wennemars overhandigt namens sportscholen brandbrief aan kabinet
Photo by Andrea Piacquadio from Pexels

Vandaag overhandigt oud-topsporter Erben Wennemars samen met een brede delegatie van fitnessondernemers, instructeurs en clubleden een brandbrief aan politiek Den Haag namens de sportbranche. Ze eisen een snelle heropening van de sportscholen, nu dit overal veilig en verantwoord kan. De brief wordt overhandigd aan Tamara van Ark, minister voor Medische Zorg en Sport en Raymond Knops, staatssecretaris van Binnenlandse Zaken.

Sportscholen zijn al meer dan zeven maanden (gedeeltelijk) op slot en meer dan drie miljoen leden zitten stil. De actie is een initiatief vanuit de gehele fitnessbranche en wordt gedragen door organisaties als NL Actief en de VES (Vereniging Exclusieve Sportcentra). In de branche werken ruim 200.000 medewerkers en 4.000 ondernemers.  

"Het is niet uit te leggen dat fastfoodketens, slijterijen en snoepzaken door het kabinet als essentieel worden gezien, maar de professionals op gebied van leefstijl en preventie niet"

Han de Hair, voorzitter Vereniging van Exclusieve Sportcentra: "Het is frustrerend dat 4.000 sport- en fitnessondernemers in Nederland hun vak niet mogen uitoefenen in een tijd dat het juist zo hard nodig is om met weerstand en vitaliteit bezig te zijn. Het is niet uit te leggen dat fastfoodketens, slijterijen en snoepzaken door het kabinet als essentieel worden gezien, maar de professionals op gebied van leefstijl en preventie niet. Dit is onbegrijpelijk en volstrekt onacceptabel.”

Technisch failliet

Sportscholen staat het water financieel tot aan de lippen omdat steeds meer leden afhaken. Technisch zijn de meeste sportscholen en fitnesscentra failliet. Volgens Ronald Wouters, algemeen directeur NL Actief is de fitnessbranche een deel van de oplossing en niet het probleem. Een petitie met als strekking ‘sport en bewegen is een essentieel dienstverlening’ is sinds begin maart al ruim 54 duizend keer getekend. 

Link: https://www.nlactief.nl
Topics:Sport
Trefwoorden: sport, leefstijl, sporten, sportscholen, fitnesscentra, corona, crisis

CELTH



||| Nieuws |||

05/08/26
Exclusief voor leden
Nintendo Switch 2 Summer Tour in Slagharen
Op donderdag 6 augustus 2026 brengt de Nintendo Summer Tour een bezoek aan Attractie- & Vakantiepark Slagharen. Net als voorgaande jaren reist de bekende Nintendo-truck deze zomer door heel Nederland om bezoekers kennis te laten maken met een gevarieerde selectie populaire games.
05/08/26
Transavia breidt uit in Brussel: nieuwe route naar Porto
Transavia breidt het netwerk op Brussels Airport verder uit. Vanaf maandag 14 december 2026 vliegt Transavia drie keer per week tussen Brussel en Porto. De vluchten vinden plaats op maandag, woensdag en zaterdag.
05/08/26
Exclusief voor leden
Horecabond langs 100 vakantieparken voor Cao-recreatie
De Horecabond is vandaag gestart met de campagne voor een nieuwe cao recreatie. De komende weken haalt de vakbond ervaringen en ideeën op van medewerkers uit de recreatiesector. Op basis daarvan stelt De Horecabond de voorstellen voor de komende cao-onderhandelingen op.
04/08/26
Logiesaanbod Vlaanderen: 531.242 slaapplaatsen
Op 1 juli 2026 waren er 32.367 toeristische logies actief in het Vlaamse Gewest. Samen waren zij goed voor 531.242 slaapplaatsen. Het betreft de logiescapaciteit van alle aangemelde en erkende logies.
03/08/26
Exclusief voor leden
1,1% meer Nederlanders vieren zomervakantie in Turkije
De Turkse minister van Cultuur en Toerisme heeft afgelopen vrijdag tijdens een persconferentie in Istanbul de toerismecijfers van Turkije over de eerste helft van 2026 bekendgemaakt. In de eerste zes maanden van dit jaar ontving Turkije 25,8 miljoen internationale bezoekers.
03/08/26
Hilaria: kiezen voor adrenaline of beleving?
Een druk openingsweekend, 120.000 enthousiaste bezoekers en vooral heel veel lovende reacties op de nieuwe attracties. Het tijdelijke Park Hilaria 2026 is afgelopen weekend van start gegaan.
03/08/26
GoVolta wil verbinding naar Parijs
De Nederlandse Treinmaatschappij GoVolta wil ook binnenlandse reizigers vervoeren op haar toekomstige internationale verbindingen tussen Amsterdam en Parijs en tussen Amsterdam en Berlijn. Dat blijkt uit een nieuwe melding die de Autoriteit Consument & Markt (ACM) eind juli heeft ontvangen.
31/07/26
Gwendoline Cazenave spreker bij IWTTF congres in Utrecht
Hoe zorgt de reisindustrie ervoor dat meer mensen zich welkom, gezien en vertegenwoordigd voelen – als reiziger én als medewerker? Die vraag staat centraal tijdens het International Women in Travel and Tourism Forum Europe, dat op 16 en 17 september voor het eerst op het Europese vasteland plaatsvindt.

||| Agenda |||

03/09/26
03/09/26 t/m 03-09-26: Ruimte in de drukte
Het Openbare Ruimte Congres heeft het thema Ruimte in de drukte. Een actueler onderwerp is nauwelijk...
07/09/26 t/m 09-09-26
07/09/26 t/m 09-09-26: Wadnext conference
From 7 to 9 September 2026, WadNext Conference brings together policymakers, destinations,...
14/09/26
14/09/26 t/m 14-09-26: Perspectief 2040: validatiewebinar
Perspectief 2040 krijgt steeds meer vorm. Maar voordat we de volgende stap zetten, wil NBTC toetsen ...
18/09/26
18/09/26 t/m 18-09-26: Kennisdag Waterlinies
Deze nazomer organiseren de Alliantie Zuiderwaterlinie, de Vereniging Nederlandse Vestingsteden, de ...
21/09/26 t/m 23-09-26
21/09/26 t/m 23-09-26: Gastvrij Rotterdam
Gastvrij Rotterdam is dé horeca vakbeurs voor ambitieuze horecaprofessionals in Rotterdam Aho...